iskustva sa Televés antenama?

Vlada07

Početnik
Poruka
8
Pa da li neko ima iskustva sa Televés tanjirima?
bilo kakva pomoc u vezi ovih antena bi mi dobro dosla.
Jedino sto znam da je rec o celicnim tanjirima.

Unapred puno hvala na pomoci.

Ove shto se vidi na slikama se nalazi u jednom selu na istoku Srbije izmedju Negotina i Zajecara a montirano je na zgradi Poste.
slikao Obren Milojevic - Jumbrowsky, kome se ovom prilokom zahvaljujem





Klikni na sliku da bi je uvelicao!

© copyright by Jumbrowsky 2007. (www.elitesecurity.org)
 
Postoje i aluminijumske antene, koje su otprilike duplo skuplje od celicnih, a sto se tice celicnih mogu iz licnog iskustva da kazem da su odlicne. Rezultat koji se dobije sa Televes 80cm je bolji nego Unikom-ova 115cm a cena kod uvoznika ICP Nis za dilera je u protiv vrednosti 28€. Zadnje uporedjenje sam pravio izmedju Triax 80cm donete iz Austrije i Televes 80cm celicne antene. Rezultat je bio bolji sa Televes-om, inace sve je mereno sa instrumentom SATLOOK Digital Nit. Mogu jos da kazem da sam na 60cm namontirao Astru i HB sa Smart LNB 0,2 i da radi bez problema.
 
Zelim da montiram 3 LNB konvertora, u planu sam da kupim SMART Titanium TSG - 2nd Edition - Single LNB 0,2 dB (astru 19, Eutelsat W6 i Hot 13) pa me zanima da li je pametnije da kupim Televes 110 celicnu ili da tragam za Gibertini OP 105 L aluminijumskom antenom.
Da li je moguce postici ova tri satelita sa Televes 110 tanjirom? i da li postoje drzaci za tri konvertora kod ove antene?
Sta mi predlazes kao bolje resenje, imajuci u vidu prvenstveno karakteristike performanse ovih dveju antena. Sa kojom bi trebao da postignem kvalitetniji signal a samim tim i bolje performanse? Zanima me i trajsnost Televes celicnih antena? da li su podlozne rdjanju?

da li se mozda bavis distribucijom sat opreme?

Hvala puno na pomoci.
 
Za sada nisam video ni jedan zardjali tanjir a namontirano je puno, narocito 600 koje koristimo za linkove, dobro su zasticeni ali ako bi doslo do guljenja boje to je vec druga prica. Montirao sam sinu koja lici na Gibertini na Televes 1000 ali sam kao srednji lnb za Eutelsat W2 koristio Alps LNB, levo i desno su bili Titanium, Astra i HB. Razlika izmedju Astre i Eutelsata W6 je svega 2.4 stepena pa nisam siguran da ces moci da stavis dva Titanium-a jedan pored drugog. Kod mene imam jednu 800 pa bih mogao da probam kakva je situacija kod nje, ali u sledeca 2-3 dana, ako ti znaci. Mozda je bolje resenje jedan LNB i diseq motor, jer sina plus diseq swich i jos dva titaniuma mogu da kostaju i vise od motora, i onda imas vise satelita za gledanje. Opremu ne distribuiram jer montaze satelitskih antena radim povremeno kad imam vremena ali mogu ti pomoci oko nabavke. Televes 1100 mozes naci u Nisu za oko 70€ u protiv vrednosti a imaju je u sivkasto-beloj i narandzastoj boji, mogu ti cak i poslati Sity-Expres-om pouzecem. Inace Televes za svoje tanjire ima originalne nosace za dva LNB-a.

Pozdrav
 
hej, caos! mozes li mi ostaviti svoj kontakt mail pa da se cujemo?
treba mi dan ili dva da proverim kakvo je stanje sa Gibertini tanjirima u Szegedinu (HU), pa
ako je cena za ove tanjire i vise nego preskupa definitivno mi ne preostaje nista drugo nego
Televes. Slazem se za te belo-sivkase. Model 1100 bi bio sasvim okej, a ako uspem da kupim 3LNB-a Smart Titatinum (posto sam vec narucio), a za Eutelsat W6 mi bude neophodan Alps sa manjom pecurkom da li cu moci negde da zamenim.
I brine me ta sina, da li cu moci negde da je nabavim?
I u kom se mestu nalazis?





da li si na ovo mislio?

i sto se tice 2-3dana mnogo bi mi znaclo.

unapred puno hvala!
 

Back
Top