Ajd' da se pohvalim

Pogledala sam sajt i evo ih moji utisci:
Prvo: Fotografije nakita su super, Katalog koji si napravio je dobar

A sto se sajta tice...
1. Mozda ne bi bilo loše ubaciti opciju OFF za muziku
2. Prilikom prelazenja kursorom preko opcija menija, zvuk (po meni) malo para uši
3. Prilikom pregleda kataloga, trebalo bi negde ubaciti "sidra" za povratak na npr.Home, nekad je zgodnije nego u tool baru tipkati na Back.

To su eto neka moja zapažanja... i ja sam ti neki webmaster.... :p
 
Danez, katalog je odlican, zanima me da li je tvoj deo samo katalog ili i ostatak sajta.

slike su dobre i dosta jasne, mislim da je pozadina na nekim stranama mogla da bude druge boje da vise istakne sam nakit, na primer da probas da na stranicama gde ima dosta crvene (verovatno rubini) da stavis žućkastu pozadinu - to je stari zlatarski trik.

za bolji uspeh prodaje, svaka stranica kataloga bi morala imati svoj naziv, možda i sadržaj, i takodje mogucnost pogleda na vecu fotografiju. Sto rece duskas neko sidro, povratak na home, sadražaj... je zgodna stvar.

Moj ekran je 1280x800, po vertikali mi stranica kataloga ne staje na ekran, za koju rezoluciju si ga pravio, malo mi je smetalo da trcim gore dole da nadjem strelicu za drugu stranu, možda da stavis strelice na sredinu strane sa leve i desne strane.

i jos nesto mojoj ženi se svidele neke mindjuse, jedva sam joj objasnio da je to tek neki sajt u izgradnji i da to u stvari nece skoro biti u prodaji:twisted:
 
Možda bi pre trebao da ga postuješ na web-u da bi dobio konstruktivnu kritiku. ;-)

Iskreno, meni se ne dopada, ali se nadam da ćeš to prihvatiti kao dobronamernu kritiku, a ne uvredu.
Intro ti je prebrz, izbor boja loš, četiri fonta su previše, flash animacije mlake...Stranica je sabijena u gornjem levom uglu. Pretpostavljam da si ti dodao onu žvrljicu ispod naziva firme koja već, koliko vidim, ima svoj logo. I fale ti piktogrami, koji mnoooogo bolje deluju nego ove fotografijice pored svakog naslova na kojima se ne vidi šta je. Pozadina se meša sa fotografijama. Generalno, dizajn ti jako škripi.

bug.gif
 
Nisam dodao nista, to je njihov logo.
Treba da dovrsim flesh, pa tek onda se pozabavim html stranom(centriranje, keywords,...)
Mnogo toga sam morao da odradim po zahtevu narucioca.
Da intro cu da malo usporim.
 
danez:
Mnogo toga sam morao da odradim po zahtevu narucioca.
Hmmm...da... To ume da bude gado, pošto se ovde očigledno radi o ljudima koji su malo posvađani sa osnovnim pravilima dizajana i dobre estetike (logo kao i sam objekat u kome se odvija proizvodnja dovoljno govore o tome, što je apsurd jer se ljudi bave dizajnom nakita), ali posao dizajnera jeste u tome da ubedi investitora da nešto može da izgleda mnogo bolje. :wink:


bug.gif
 

Back
Top