Krediti

Limun i sargarepa

Početnik
Poruka
46
Objavljen je konkurs za kredite od 5 000 do 30 000 hiljada eura. Ne odobravaju se za trgovinske delatnosti, vec za proizvodne. Naravno prednost je zaposliti sto vise nezaposlenih lica tim poslom. Cuo sam da do 15 000 eura se ne trazi hipoteka u vrednosti 1:1 , dok za preko tog iznosa je potrebno nesto zaloziti. do 15 000 se trazi menica kojom su kupljene masine za predvidjeni posao a ukoliko se ne ostvari dobit ili iz nekih razloga se prekine proizvodnja, drzava oduzima te masine i preprodaje i na taj nacin vraca novac, a sam korisnik kredita cini mi se ne. Sta mislite o ovim kreditima i imate li ideju za pokretanje neke proizvodnje ovim novcem.
 
Upravo sam hteo da postavim temu sa naslovom: Fond za razvoj!

Kratko sam juče-prekjuče pogledao tekst oglasa, 12 meseci stand by, kasnije godišnja kamata od 1%, to su odlični uslovi, Krediti su davani i prosle godine, ima dosta primera uspešnih poslova na sajtu fonda. Ove godine je bio mali zastoj (izbori, formiranje Vlade, budžet....).
Dobro proučite:

http://www.fondzarazvoj.sr.gov.yu/
 
Ja koliko sam razumeo za sve oblike kredita koji se nude, traze garanciju u vidu hipoeke ili ziranta i sl., osim u start up kreditu nezaposlenih lica do 25 godina starosti. Mada mi i dalje nije jasno zasta se mogu iskoristiti, navleki su da ne moze trgovina, poljoprivreda primarna, kocka, pa sta moze ?
 
Prvo bi ti sam trebalo da imaš ideju šta želiš pa da vidiš da li je to moguće, ovako uopšteno ne vredi.
Start up krediti su sjajni, država ti daje pare da realizuješ nešto u šta veruješ, ne može ti ona dati baš sve na gotovo. Imaš na nekim sajtovima, mislim da je privredna komora beograda, a možda i još neki, realizovane projekte.
Potrudi se malo
 

Back
Top