Cirque du soleil

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
To je nova vrsta umetnosti.
Cirkuska opera ili cirkuski balet.
Tako uobičajeno višenje na trapezu postaje igra sa scenom , zapletom , baletom.
Tako hodanje po žici više nije u baletankama već u visokim štiklama....
Vrlo lepo TV scensko delo.....

TV Avala ,subota 28.07 u 13.00h.
Produkcija ontario Canada....
 
M.Army:
To majstore de ima da se pije dolazim odma. :lol:


ALO, ljudi! Pa ne mozete vi da otvde da otvarate neke kvazi teme! Gde je moderator i ostali?Jel se ovde znaa ko pije a ko placa? Dosta nam je Kvazi tema i kvazi kafana!!!
Ako nije, NEGO JESTE, NIndza kao kafana minirana iz necijeg cefa, neka mu sluzi na cast, oprosteno... Ali,nemojete kao Cortu, da vam padne na pamet da otvarate druge bircuze, jer ni jedan nece preziveti!!! sto se mene tice, ovaj EX bi trebalo malo da zazivi, mozda i zbog kajanja i grize savesti onih, koji su su zbrisali Nindzu...Sitne dusice... OTVORICU JA MOJU KAFANU,A otkuda znate i da je nemam, na jednom drugom Forumu...Ako se BRE ZAINATIM, OSTACE vam KRSTARICA pusta, kao g. na kisi!!!! Nemojte da me cackate! JESAM covek i drugar, ali umem i da ....
Nego , nastavimo tamo gde smo stali!!!... Jel mislite da ja zaboravljam (Ili Ili..) Pamtim k'o slon i zato ajde da cugamo!!!!

Srecan put Corto, Jacquws, daj pice, kumoooooooo lubim te i svi u kafani - pridruzite se!!!!! :D :D :D
 
@TUZNI PATAK
Ovo cirque de soleil, je na francuskom. Obzirom da mi je to maternji jezik, pitam se, zasto bi tebe taj "nebeski krug" tako fascinirao!?
Sta je pesnik hteo da kaze....Poz LilyL
 
Pazi ja ne znam francuski , samo sam se trudio da zapamtim kako se zvala emisija....

A zašto me je takva nova umetnička forma fascinirala....?
Pa zato što skakanje po trapezu jeste za decu, a ovo je nadgradnja koja ima umetničku dimenziju. I veština i empatijsko prenošenje poruka (što je valjda osnova umetnosti)
Kreativnost umetnuta u stari cirkuski zanat uz scenu ga pretvara u nešto što je 3D , a ne više 2D plus koreografija....
Volim nove , inventivne načine izražavanja , jer svaki način izražavanja ima svoja ograničenja ili i svoje prioritetne tokove, koji radjaju nove načine razmišljanja.....

Šta ima u igranju po pesku ?
Ali upravo SAND ART mi se svidja , ne zbog empatičkih slika ili realnih sugestija ka slici, već zbog dinamike i dualnosti svake crte, linije, zrnca peska, zbog dinamike prelaza iz slike u sliku , iz zrnca peska koje čini oko u zrnce peska koje čini nož koji ranjava apolona.....

Ja 3D animaciju gledam kao zanat, opsenu ideja, i ono što stvarno priznajem dobar alat za prikazivanje ideja....I kao što je teško naći umetnost u štampanim materjalima , gde to više postaje dizajn (ima tu još umetnosti , doduše ljudima smeta neorginalnost, ali ima i harmoničnog uklapanja boja bez umetnosti, nema empatičke komunikacije , već računanje na empatičke reflekse....)
 

Back
Top