PAMETNI OVI HRVATI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Dok se po Srbiji tri stranke svakodnevno utrkuju (čitaj: zloupotrebljavaju položaj) da nas ubede da Srbija ne bi postojala bez njihovih lidera da ne kažem, ko zna na šti bi ličila današnjica, dotle su bivša braća Hrvati napravili Solomonsko rešenje da i vuci i koze budu em siti em na broju:

ULICA_SLAVNIH.JPG


SVAKA! SVAKA! ALAL VERA!
 
eremita:
Ћорак! Имали смо и ми улицу СВИХ СРПСКИХ ВЛАДАРА.......трт !
*BILJA*:
Sto ga ubi iz prve :lol:
Zamisljam temu ciji bi atuor bio Iron: PAMETNI OVI SRBI.....i, cudno....dobijem tahikardiju
smesta :razz:

Pitam se, pitam se, kad neki ovde ne razlikuju SLAVNE LIČNOSTI od VLADARA onda KAKO BIRAJU KOGA ĆE ZAOKRUŽITI NA LISTIĆU?
Prema broju slova u prezimenu? Prema rednom mestu?
:roll:
 
Iron Lord:
Pitam se, pitam se, kad neki ovde ne razlikuju SLAVNE LIČNOSTI od VLADARA onda KAKO BIRAJU ZA KOGA ĆE ZAOKRUŽITI NA LISTIĆU?
Prema broju slova u prezimenu? Prema rednom mestu?
:roll:
:razz:
Ja ima predlog- da se glasanje obavlja samo nocu, bez svetla :lol:
Onda zaokruzim i ne vidim, pa mi savest mirna?
Da pokusam s malo "mistike" :lol:
Noc.... Mesec- asocijacija na Romantiku:)
Medjutim, vrebaju tu i neke skrivene senke, neke tajne neizrecene, sumnjivi poslovi, vreme menjaja, misticno APOKALITICNA predskazanja...... kao zlo.
Jer zlo se najbolje krije u mraku......pa kad upale svetla, ja vidim da sam glasala za "demokrate" :razz: 8-)
 
*BILJA*:
:razz:
Ja ima predlog- da se glasanje obavlja samo nocu, bez svetla :lol:
Onda zaokruzim i ne vidim, pa mi savest mirna?
Da pokusam s malo "mistike" :lol:
Noc.... Mesec- asocijacija na Romantiku:)
Medjutim, vrebaju tu i neke skrivene senke, neke tajne neizrecene, sumnjivi poslovi, vreme menjaja, misticno APOKALITICNA predskazanja...... kao zlo.
Jer zlo se najbolje krije u mraku......pa kad upale svetla, ja vidim da sam glasala za "demokrate" :razz: 8-)

Opet Frojd i ženske maštarije o mraku i seksualnim opasnostima u istom.
Da ne kažem tajnim neželjenim ljubavnicima za jednokratnu upotrebu...

Dakle, komentar nije bio na mestu...
Hrvati su ipak napravili ODLIČAN POTEZ!

Sad da skoknemo do Novog Beograda pa do izvesnog bulevara i da ga nazovemo "BULEVAR SLAVNIH"
 
Iron Lord:
Opet Frojd i ženske maštarije o mraku i seksualnim opasnostima u istom.
Da ne kažem tajnim neželjenim ljubavnicima za jednokratnu upotrebu...

Dakle, komentar nije bio na mestu...
Hrvati su ipak napravili ODLIČAN POTEZ!

Sad da skoknemo do Novog Beograda pa do izvesnog bulevara i da ga nazovemo "BULEVAR SLAVNIH"

Боље БУЛЕВАР ВЛАСТОЉУБАЦА или БУЛЕВАР МАРИОНЕТА... :lol: :lol: :lol: и ондаК смо за 99% политичара пребринули бригу........
 
eremita:
Боље БУЛЕВАР ВЛАСТОЉУБАЦА или БУЛЕВАР МАРИОНЕТА... :lol: :lol: :lol: и ондаК смо за 99% политичара пребринули бригу........

Ja objedinjujem a on razdvaja...
Napišeš "SLAVNIH" i svi misle da se misli o njihovom voljenom...

elem, ne bi bilo loše ni "BULEVAR SRPSKIH POSLERATNIH BIZNISMENA"
 
BG11091:
Bolje da bude bezlično, nego da se "koljemo" oko toga. Svako malo nekome se ne svidja neki naziv pa ga promeni, u poslednjih desetak godina kao da živiš u drugom gradu.
Опет - лажна дилема.

Не треба да буде безлично, (сем, ако је то управо неком циљ, да да се све обезличи), а не треба ни да се "кољемо".

Дакле, треба мењати - неке друге ствари.
 
Norma Kampl:
Опет - лажна дилема.

Не треба да буде безлично, (сем, ако је то управо неком циљ, да да се све обезличи), а не треба ни да се "кољемо".

Дакле, треба мењати - неке друге ствари.



Slažem se, samo nije tako davno bila gužva oko promene naziva bulevara kome su dali ime ZĐ.

Promeniti svest ljudi - praktično nemoguće.
 
BG11091:
Slažem se, samo nije tako davno bila gužva oko promene naziva bulevara kome su dali ime ZĐ.

Promeniti svest ljudi - praktično nemoguće.
Изгледа немогуће, слажем се.

Али, ипак, није немогуће.

Ја увек кажем оно: "дуготрајан процес, систематско "васпитање" народа..."

Ми смо овде стварно имали мало прилике за то, кроз историју, а и кад смо имали, није увек рађено најбоље.

Али, кад би се барем неке ствари поставиле, и кад би се почело од нечег...
 
У сваком случају, против сам обележавања улица бројевима.

Ем је глупо, а није заправо ни много практично, ем је, како рекох, безлично, ем, што је најважније - то НИЈЕ РЕШЕЊЕ.
 
Norma Kampl:
У сваком случају, против сам обележавања улица бројевима.

Ем је глупо, а није заправо ни много практично, ем је, како рекох, безлично, ем, што је најважније - то НИЈЕ РЕШЕЊЕ.


Možda je cveće bolje rešenje. :lol: Čujem u poslednje vreme nazive: Ulica Lala, Ulica Ruža.....

Šalim se, naravno, potpuno si u pravu. A odakle krenuti, što je najgore, izgleda da niko ne zna.
 
Sve komunjarske nazive koji su na silu promenjenji posle rata treba vratiti na staro.
I dobro je da je AVNOJ promenjen....a ako shachici preostalih ********* smeta shto je njihovo jahanje 50 godina i bahatost zavrshena...nek se strpe do groba...manje ce da ih boli posle.:)
 
Obersturmfuehrer:
sve ulice treba da se zovu kao u USA
1. ulica
2. ulica
3. bulevar
18. avenija
91. ulica

i slicno....

i niko ne moze da ima nista protiv toga...

Да се угледамо на УСА? На те кретене? Е, свашта.... :roll: :roll: :roll: ти си Обере баш застранио.......
 
Enfroz2891.:
Sve komunjarske nazive koji su na silu promenjenji posle rata treba vratiti na staro.
I dobro je da je AVNOJ promenjen....a ako shachici preostalih ********* smeta shto je njihovo jahanje 50 godina i bahatost zavrshena...nek se strpe do groba...manje ce da ih boli posle.:)

Ti si taj koji pokazuje da ga nesto boli pa se ovako tesi, ja sam za to da budu brojevi umesto imena.

0917-BG-pikula.jpg
 
hektorius:
Ti si taj koji pokazuje da ga nesto boli pa se ovako tesi, ja sam za to da budu brojevi umesto imena.

0917-BG-pikula.jpg
Ma nemoj..vi ste na silu kao pobednici bez volje naroda menjali ulice koje su pre toga decenijama,od nastanka imale isti naziv....i to je OK?
A vracanje na staro,onako kako je bio pre vashe diktature vam smeta?
Pa kao fol"nadijmo se na pola puta-nek bude neutralno"....nece da moze.
Bulevar Kralja Aleksandra ce to uvek biti a ne neke smrdljive crvene revolucije.
E pa sad ste konachno nakon 50 godina sjahali i kao shto je vas bolela ona stvar da se na silu menja,tako i od naroda izabrane partije,ma kakve one bile ipak ih je neko izabrao,nisu se izabrali samo ko vi,imaju pravo da vrate na stanje koje je bilo pre vashe diktature shto se naziva tiche.
Kada se vi izivljavate nad istorijom nasiljem to nije loshe a vracanje na stanje pre toga vama sveta?
Vash problem...kako doshlo-tako otishlo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top