Solaže na bubnjevima

ja evo sviram bubnjeve..kao prvo, bubnjevi su od kad postoje prateći instrument, tako da solaže na istom ne mogu predstavljati muziku da bi bilo pitanje "Da li slušate tu muziku" itd.

primjeri za sjajne solaže, po mom mišljenju su pjesme cepelina, tj bubnjar John Bonham.
Pjesma koja predstavlja odličan instrumental samo od bubnjeva je Bonzos Montreux (Bonzo)..

@Hyperlogical Mind
pretpostavljam da i ti sviraš bubnjeve, koliko ih dugo sviraš?
 
Posto obozavam bubnjeve i pokusavam da naucim da ih sviram, a vidim da ovde postoje bubnjari zanima me kako ste poceli sa ucenjem sviranja bubnjeva? Citala sam kako je poceo moj omiljeni bubnjar Roger Andrew Taylor.Pise da je slusao pesme i pratio bubnjare.Da li ste i Vi sledili taj primer ili ste imali neki drugi nacin i za koji nacin ucenja smatrate da je najbolji?
 
hertz:
ja evo sviram bubnjeve..kao prvo, bubnjevi su od kad postoje prateći instrument, tako da solaže na istom ne mogu predstavljati muziku da bi bilo pitanje "Da li slušate tu muziku" itd.

primjeri za sjajne solaže, po mom mišljenju su pjesme cepelina, tj bubnjar John Bonham.
Pjesma koja predstavlja odličan instrumental samo od bubnjeva je Bonzos Montreux (Bonzo)..

@Hyperlogical Mind
pretpostavljam da i ti sviraš bubnjeve, koliko ih dugo sviraš?
Ne sviram niti bubnjeve niti šta drugo. Trenutno samo volim da slušam solaže.
Koliko znam a ne znam mnogo bubnjevi su najstariji instrument tako da nisu mogli od kad postoje biti prateći instrument jer nisu imali koji instrument da prate.
Kako onda nazvati solaže na bubnjevima ako ne muzikom.
 
sad neshto pregledam teme, nisam odgovorila ovdje, od kad je ovo...
pa kako nisu bili prateci instrument? oni su bili ritam sekcija na neki nacin crncima u plemenima u africi dok pjevaju i igraju razne igre..oni su bili pratnja, jer je ritam sekcija pratnja.. :)
 
Da, to si u pravu, ali različite vrste udaraljki zajedno mogu napraviti baš lepu muziku.
Bubnjevi su mi omiljeni instrument....
E, sada da pitam one koji ih sviraju: Koliko vežbate bubnjeve? Mislim koliko sati dnevno, nedeljno, kako god....
 

Back
Top