Da li su svi muskarci sujetni?

pa svi su sujetni,mada nesto mi se uj poslednje vreme cini da su zene cesto sujetnije od muskaraca,ili to prikazuju na drugi nacin :? ustvari zenska sujeta me je cesto vise ugrozavala nego muska :neutral:


evo ga leprikon jbt,mejd in ajrland :shock: :shock:
 
Nisu svi sujetni. Ja to odmah testiram kad se upoznam sa nekim muskarcem - dam mu neki kompliment (u vezi sa necim do cega mu je stalo) i posmatram kako reaguje. Ako ozbiljno odmahne rukom - nastavljamo druzenje :) Ako reaguje sa odobravanjem, samozadovoljnim smeskom, ili kao da se to (kompliment) podrazumeva znam koliko je sati.
Naravno, zeznula sam se par puta.
 
Pa nisu ni mushkarci blesavi...znaju oni da chim zena da kompliment tu mora da je neka korist kao skriveni motiv...i onako smo svi vishe-manje ruzni,pa znamo kad nas foliraju-testiraju.:lol:
Tako da ti i nije neki test....jedino extremno sujetne budale tako moze da "oda".
 
Enfroz2891.:
Pa nisu ni mushkarci blesavi...znaju oni da chim zena da kompliment tu mora da je neka korist kao skriveni motiv...i onako smo svi vishe-manje ruzni,pa znamo kad nas foliraju-testiraju.:lol:
Tako da ti i nije neki test....jedino extremno sujetne budale tako moze da "oda".

potcenjujes me :) pa ne dajem komplimente o izgledu - nisu to zene! - i svakako sam suFtilnija nego sto ti zamisljas...
 
Nisu svi sujetni. Ja to odmah testiram kad se upoznam sa nekim muskarcem - dam mu neki kompliment (u vezi sa necim do cega mu je stalo) i posmatram kako reaguje. Ako ozbiljno odmahne rukom - nastavljamo druzenje Ako reaguje sa odobravanjem, samozadovoljnim smeskom, ili kao da se to (kompliment) podrazumeva znam koliko je sati.
Naravno, zeznula sam se par puta.

Уф, па не знам. Ако је то комплимент за нешто што заиста стоји...за неки квалитет који заиста поседује...Што га не би прихватио са задовољством?

Мислим, док сам била млађа стално сам одбацивала комплименте и умањивала их...тек од скоро сам научила да их примим (мада ми је и онда као и сада било мило да их чујем, као и свакоме додуше), а не мислим да сам сујетнија него што сам била.

Мислим, зашто би то био доказ нечије сујете? Свакоме прија лепа реч, нарочито ако осетимо да није пуко ласкање...
 
muvalo:
potcenjujes me :) pa ne dajem komplimente o izgledu - nisu to zene! - i svakako sam suFtilnija nego sto ti zamisljas...
Da, meni si rekla da sam seljacina.
Ja sam skromno odmahnuo rukom, kao - ''Znam, ali nije to nista... Nije to moja zasluga. Takav sam se rodio.'' Ustvari to sam samo pomislio, ali me je bio sram da napisem.
Je l' to znaci da nastavljamo druzenje?
 
Hellen:
Уф, па не знам. Ако је то комплимент за нешто што заиста стоји...за неки квалитет који заиста поседује...Што га не би прихватио са задовољством?

[\QUOTE]
Ma naravno...to se zove samosvest...ne smatram da je neko sujetan ako prirodno prihvati kompliment koji je zaista na mestu.
Evo, ja sam potpuna krajnost, priznajem da sam sujetna, a ujedno sam i stidljiva, pa kad mi neko udeli kompliment, skoro se zacrvenim, a s druge strane... ;)
 
A rekla sam ti i da si papucic :) I to si primio skromno kao svetac. Ja bih se druzila, ako si ti za :)

Ne znam sta da vam kazem, u velikom broju slucajeva moj test pomaze. Bar u onom prvom razdvajanju zita od korova. Da, brzo ukapiram sta je nekome vazno jer sam pazljiv slusalac, postavljam podpitanja, a ljudi se fino opuste pored mene jer nisam agresivna (u RL).
Helen, pa bas u takvim situacijama sam se i zeznula - pobrkala sam sujetu sa zdravim ponosom i zadovoljstvom :)

podpitanje ili poTpitanje? sad sam se zbunila.
 
Kazete da smo svi sujetni? I jesmo, ali postoji bitna razlika izmedju muske i zenske sujete. Npr. ja imam osecaj kao da oni misle da su jednim delom pocestvovani vec samim rodjenjem tj. polom. Istina je da su patrijahalne porodice zamrle, ali neki koren je tu jos ostao. Da li to jos neko oseti?
Mnogi muskarci(cast izuzecima) imaju osobine da isticu svoju licnost, da se utimaju za slavom i pocastima, uzivaju u tastini i slavoljublju.
 
Lexa:
Muškarci su prikriveno sujetni, žene su malo očiglednije. Ali muška sujeta može napraviti mnogo veće posledice (sranja), ženska je štetna po samu ženu.

Ali, što neko reče, svi smo mi sujetni, manje-više.

Pa možda je malo drugačije....Ne plaše se muškarci ženske sujete samo onako iz smeha.
Muška sujeta se manifestuje više u borbi za priznanje onoga što muška jedinka tvrdi ili hoće.
Ženska sujeta se više manifestuje u prihvatanju i neprihvatanju realnosti šta jeste od onoga što misli ili želi....(posledica aktivnog i pasivnog osvajanja i realizacije kod muškaraca i žena)

Koja je razlika.....
Muška sujeta dovodi do odvajanja, usamljenja, poništenja drugih, a kasnije naravno do zlobe, pakosti,
Ženska sujeta dovodi do tvrdoglavosti, autizma, fantazija, projekcije i naravno do pakosti i zlobe i eliminacije.Ali nikako do zahteva za usamljivanjem....Baš naprotiv....Ženska sujeta tražio potvrdu u većini u konformnom.
A razlika je i u pamćenju naravno , jer ko je duže zlopamtilo, a da se to ne vidi u opsednutosti.Opsednutost i fanatizam su tako muški.Ženska opsednutost i fanatizam nikada ne prelaze granicu javnog ispoljenja.....što je suprotno od onog što lexa reče, po meni muškarci su više javno opsednuti , dok su žene opsednute uvek u potaji u akciji....
Možda je lexa htela da kaže da se ženska sujeta dozvoljava i skoro neguje, kao razmaženost žena , pa stoga žena sme da ošamari muškarca, da baci tanjir na njega, da razbije stvari u besu....dok je isto od muškarca veliki prekršaj.....

Uzmimo kad obično nastaje muška , a kad ženska sujeta...
Ženska nastaje kad se očekuje poštovanje,ekskluziva, samim tim vrednovanje....
Muška nastaje kad se učinjeno ili mišljeno omalovažava ili blokira.....
Tu je prednost žena , jer ako nešto očekuju kao reakciju to neće izazvati sujetu kod njih , dok kod muškaraca , očekivali , neočekivali , svaki akt protiv njegove aktivnosti dovodi do sujete.

Kada je nema?
Jača je što je neophodnija za osećaj samopoštovanja osobe o kojoj se radi....
To znači da ukoliko osoba ima više talenata , ispoljenja, samopouzdanja, to joj je prirodnije da nailazi na sputavanja i blokade ili realne zamerke....

Višak empatije tu malo smeta....
Znači ako jedinka oseća zlobnost u namerama ometanja , naravno da to nije lako zanemariti.
Onda se sujeta javlja kao reciprocitet, i psihologički opravdana reakcija....
Tu vrstu reakcije ne treba sputavati, iako sam sam trenirao da ne reagujem, ipak verujem da mi je prvobitna metoda , vraćanje kao upozorenje za prestanak , ljudskija.....prirodnija.
Inače osoba smatra da joj se može i nema granice, bilo zato što smatra da ne primećujete, da ste nemoćni ili da tako ojačava svoju poziciju.....

Tu je naravno i konformna sujeta.
To je posebna vrsta sujete, gde niste ili ne mora da se osećate sujetni već glumite sujetu....
Ali to je neophodno , ta gluma.
Zbog hijararhijskog posmatranja sveta , svi ljudi stalno normiraju vaše reakcije.....
Tako da ne reagovanje na ugrožavanja shvataju ili kao nesposobnost ili kao neprofesionalnost.......

Tu ima još jedna stvar, a to je suština prostiranja. Ako pustite da se prostire neka misao, vlast, moć, uticaj, prodaja, akcija, samim tim ste ograničili prostoranje neke druge pojave , ideje.....Tako reakcija na nešto sa čim se ne slažete postaje moranje.....
Ili prihvatanje i samim tim ste saveznik (u ćutanju,u nedelanju).
Tada konformna sujeta postaje neophodna....vernici bi rekli , zato sam i napravljen od boga da ovako reagujem....a ostali bi rekli ako sam plavokos , a crnokosi su većina u kancelariji , pre ili kasnije će to razlikovanje biti protumačeno kao problem bez obzira na banalnost toga.....jer svako brani svoj osvojen prostor.....
I sve različito se osudjuje od strane ljudi , pa i odsustvo sujete u nekim momentima ....


(Ako u blizini sujetne osobe ne reagujete na napad na sujetu , ona će pomisliti da ste slabić ili kukavica, a u blizini nesujetne osobe, ona će to smatrati mudrim činom)
 

Back
Top