Da li su svi muskarci sujetni?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Da li su svi muskarci sujetni?

Početnik
    Učlanjen
    25.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li su svi muskarci sujetni?

Da li je sujeta ono sto nam najvise smeta kod "jaceg" pola?

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: Da li su svi muskarci sujetni?

Сви смо сујетни. Не само мушкарци.

Смета ми кад је врло изражена.

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Jesmo.
    Realno...

chika_doktor
    Guest

jesmo..tita mi

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Buwahahahaha..ko nam kaze
    Spram zenske,mushka sujeta je mala kita.

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio chika_doktor
    jesmo..tita mi

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jovanka_Broz
    Da li je sujeta ono sto nam najvise smeta kod "jaceg" pola?
    A otkud ti to Jovanka?

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ih , pa svi smo sujetni, samo neko manje, neko vise.
    Ja sam sujetna, priznajem, doduse sto sam starija sve manje, valjda je to u skladu s sigurnoscu u samog sebe i svoje vrednosti... mnogo je ruzno kad je neko naglaseno sujetan.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

pa svi su sujetni,mada nesto mi se uj poslednje vreme cini da su zene cesto sujetnije od muskaraca,ili to prikazuju na drugi nacin :? ustvari zenska sujeta me je cesto vise ugrozavala nego muska

evo ga leprikon jbt,mejd in ajrland :shock: :shock:
    you make me sick because i adore you so

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Banshee
    pa svi su sujetni,mada nesto mi se uj poslednje vreme cini da su zene cesto sujetnije od muskaraca,ili to prikazuju na drugi nacin :? ustvari zenska sujeta me je cesto vise ugrozavala nego muska
    :
    Logicno je to sto pises za zensku sujetu.
    Zena ce uvek pre kao rivala doziveti zenu , nego muskarca.
    To je prirodno.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Muškarci su prikriveno sujetni, žene su malo očiglednije. Ali muška sujeta može napraviti mnogo veće posledice (sranja), ženska je štetna po samu ženu.
    Ali, što neko reče, svi smo mi sujetni, manje-više.
    Janidebi

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nisu svi sujetni. Ja to odmah testiram kad se upoznam sa nekim muskarcem - dam mu neki kompliment (u vezi sa necim do cega mu je stalo) i posmatram kako reaguje. Ako ozbiljno odmahne rukom - nastavljamo druzenje Ako reaguje sa odobravanjem, samozadovoljnim smeskom, ili kao da se to (kompliment) podrazumeva znam koliko je sati.
    Naravno, zeznula sam se par puta.

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa nisu ni mushkarci blesavi...znaju oni da chim zena da kompliment tu mora da je neka korist kao skriveni motiv...i onako smo svi vishe-manje ruzni,pa znamo kad nas foliraju-testiraju.
    Tako da ti i nije neki test....jedino extremno sujetne budale tako moze da "oda".

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Enfroz2891.
    Pa nisu ni mushkarci blesavi...znaju oni da chim zena da kompliment tu mora da je neka korist kao skriveni motiv...i onako smo svi vishe-manje ruzni,pa znamo kad nas foliraju-testiraju.
    Tako da ti i nije neki test....jedino extremno sujetne budale tako moze da "oda".
    potcenjujes me pa ne dajem komplimente o izgledu - nisu to zene! - i svakako sam suFtilnija nego sto ti zamisljas...

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Cek, cek... ajd' sto ne razumem bas test tacno, sta i kako. Nego mi nije jasan nikako ovaj deo, kad nekoga sveze upoznajes, dajes mu kompliment vezano za nesto do cega mu je stalo... Kako bre znas sta je nekom bitno, a tek ga upoznajes!?
    Realno...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Nisu svi sujetni. Ja to odmah testiram kad se upoznam sa nekim muskarcem - dam mu neki kompliment (u vezi sa necim do cega mu je stalo) i posmatram kako reaguje. Ako ozbiljno odmahne rukom - nastavljamo druzenje Ako reaguje sa odobravanjem, samozadovoljnim smeskom, ili kao da se to (kompliment) podrazumeva znam koliko je sati.
    Naravno, zeznula sam se par puta.
    Уф, па не знам. Ако је то комплимент за нешто што заиста стоји...за неки квалитет који заиста поседује...Што га не би прихватио са задовољством?

Мислим, док сам била млађа стално сам одбацивала комплименте и умањивала их...тек од скоро сам научила да их примим (мада ми је и онда као и сада било мило да их чујем, као и свакоме додуше), а не мислим да сам сујетнија него што сам била.

Мислим, зашто би то био доказ нечије сујете? Свакоме прија лепа реч, нарочито ако осетимо да није пуко ласкање...

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Citat Original postavio muvalo
    potcenjujes me pa ne dajem komplimente o izgledu - nisu to zene! - i svakako sam suFtilnija nego sto ti zamisljas...
    Da, meni si rekla da sam seljacina.
    Ja sam skromno odmahnuo rukom, kao - ''Znam, ali nije to nista... Nije to moja zasluga. Takav sam se rodio.'' Ustvari to sam samo pomislio, ali me je bio sram da napisem.
    Je l' to znaci da nastavljamo druzenje?

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Hellen]Уф, па не знам. Ако је то комплимент за нешто што заиста стоји...за неки квалитет који заиста поседује...Што га не би прихватио са задовољством?

[\QUOTE]
    Ma naravno...to se zove samosvest...ne smatram da je neko sujetan ako prirodno prihvati kompliment koji je zaista na mestu.
    Evo, ja sam potpuna krajnost, priznajem da sam sujetna, a ujedno sam i stidljiva, pa kad mi neko udeli kompliment, skoro se zacrvenim, a s druge strane...

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A rekla sam ti i da si papucic I to si primio skromno kao svetac. Ja bih se druzila, ako si ti za

Ne znam sta da vam kazem, u velikom broju slucajeva moj test pomaze. Bar u onom prvom razdvajanju zita od korova. Da, brzo ukapiram sta je nekome vazno jer sam pazljiv slusalac, postavljam podpitanja, a ljudi se fino opuste pored mene jer nisam agresivna (u RL).
    Helen, pa bas u takvim situacijama sam se i zeznula - pobrkala sam sujetu sa zdravim ponosom i zadovoljstvom

podpitanje ili poTpitanje? sad sam se zbunila.
    Poslednji put ažurirao/la gost 52128 : 27.07.2007. u 22:44

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

To sa sujetom moze da bude nekako bez veze kada te nauce da je skromnost vrlina. Verovatno da jeste mada ja u poslednje vreme poprilicno sumnjam, hm?

Početnik
    Učlanjen
    25.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Kazete da smo svi sujetni? I jesmo, ali postoji bitna razlika izmedju muske i zenske sujete. Npr. ja imam osecaj kao da oni misle da su jednim delom pocestvovani vec samim rodjenjem tj. polom. Istina je da su patrijahalne porodice zamrle, ali neki koren je tu jos ostao. Da li to jos neko oseti?
    Mnogi muskarci(cast izuzecima) imaju osobine da isticu svoju licnost, da se utimaju za slavom i pocastima, uzivaju u tastini i slavoljublju.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ici se u pakao!

Početnik
    Učlanjen
    25.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio Lexa
    Muškarci su prikriveno sujetni, žene su malo očiglednije. Ali muška sujeta može napraviti mnogo veće posledice (sranja), ženska je štetna po samu ženu.

Ali, što neko reče, svi smo mi sujetni, manje-više.
    Pa možda je malo drugačije....Ne plaše se muškarci ženske sujete samo onako iz smeha.
    Muška sujeta se manifestuje više u borbi za priznanje onoga što muška jedinka tvrdi ili hoće.
    Ženska sujeta se više manifestuje u prihvatanju i neprihvatanju realnosti šta jeste od onoga što misli ili želi....(posledica aktivnog i pasivnog osvajanja i realizacije kod muškaraca i žena)

Koja je razlika.....
    Muška sujeta dovodi do odvajanja, usamljenja, poništenja drugih, a kasnije naravno do zlobe, pakosti,
    Ženska sujeta dovodi do tvrdoglavosti, autizma, fantazija, projekcije i naravno do pakosti i zlobe i eliminacije.Ali nikako do zahteva za usamljivanjem....Baš naprotiv....Ženska sujeta tražio potvrdu u većini u konformnom.
    A razlika je i u pamćenju naravno , jer ko je duže zlopamtilo, a da se to ne vidi u opsednutosti.Opsednutost i fanatizam su tako muški.Ženska opsednutost i fanatizam nikada ne prelaze granicu javnog ispoljenja.....što je suprotno od onog što lexa reče, po meni muškarci su više javno opsednuti , dok su žene opsednute uvek u potaji u akciji....
    Možda je lexa htela da kaže da se ženska sujeta dozvoljava i skoro neguje, kao razmaženost žena , pa stoga žena sme da ošamari muškarca, da baci tanjir na njega, da razbije stvari u besu....dok je isto od muškarca veliki prekršaj.....

Uzmimo kad obično nastaje muška , a kad ženska sujeta...
    Ženska nastaje kad se očekuje poštovanje,ekskluziva, samim tim vrednovanje....
    Muška nastaje kad se učinjeno ili mišljeno omalovažava ili blokira.....
    Tu je prednost žena , jer ako nešto očekuju kao reakciju to neće izazvati sujetu kod njih , dok kod muškaraca , očekivali , neočekivali , svaki akt protiv njegove aktivnosti dovodi do sujete.

Kada je nema?
    Jača je što je neophodnija za osećaj samopoštovanja osobe o kojoj se radi....
    To znači da ukoliko osoba ima više talenata , ispoljenja, samopouzdanja, to joj je prirodnije da nailazi na sputavanja i blokade ili realne zamerke....

Višak empatije tu malo smeta....
    Znači ako jedinka oseća zlobnost u namerama ometanja , naravno da to nije lako zanemariti.
    Onda se sujeta javlja kao reciprocitet, i psihologički opravdana reakcija....
    Tu vrstu reakcije ne treba sputavati, iako sam sam trenirao da ne reagujem, ipak verujem da mi je prvobitna metoda , vraćanje kao upozorenje za prestanak , ljudskija.....prirodnija.
    Inače osoba smatra da joj se može i nema granice, bilo zato što smatra da ne primećujete, da ste nemoćni ili da tako ojačava svoju poziciju.....

Tu je naravno i konformna sujeta.
    To je posebna vrsta sujete, gde niste ili ne mora da se osećate sujetni već glumite sujetu....
    Ali to je neophodno , ta gluma.
    Zbog hijararhijskog posmatranja sveta , svi ljudi stalno normiraju vaše reakcije.....
    Tako da ne reagovanje na ugrožavanja shvataju ili kao nesposobnost ili kao neprofesionalnost.......

Tu ima još jedna stvar, a to je suština prostiranja. Ako pustite da se prostire neka misao, vlast, moć, uticaj, prodaja, akcija, samim tim ste ograničili prostoranje neke druge pojave , ideje.....Tako reakcija na nešto sa čim se ne slažete postaje moranje.....
    Ili prihvatanje i samim tim ste saveznik (u ćutanju,u nedelanju).
    Tada konformna sujeta postaje neophodna....vernici bi rekli , zato sam i napravljen od boga da ovako reagujem....a ostali bi rekli ako sam plavokos , a crnokosi su većina u kancelariji , pre ili kasnije će to razlikovanje biti protumačeno kao problem bez obzira na banalnost toga.....jer svako brani svoj osvojen prostor.....
    I sve različito se osudjuje od strane ljudi , pa i odsustvo sujete u nekim momentima ....

(Ako u blizini sujetne osobe ne reagujete na napad na sujetu , ona će pomisliti da ste slabić ili kukavica, a u blizini nesujetne osobe, ona će to smatrati mudrim činom)

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Zainteresovan član NATASA_7 (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Au.. kakvo složeno i iscrpno izlaganje! Prava disertacija. Slažem se,malo manje sa prvim delom,ali zato je drugi deo potpuno pogođen!

Slične teme

1. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 21.02.2009., 00:12
  2. MUSKARCI
    Autor tviti u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.01.2005., 11:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku