Za dr

L

laski

Gost
Pa draga nasa doktorice.Jedno pitanje za vas.Naime ispod desne ruke u predelu pazuha imam jednu cudnu izraslinu.Koja velicine tri cm puta jedan ipo.Oblik pasuljkast.Hirurg u nasoj bolnici tvrdi da je to neka vrecica puna kako sam ja razumeonekog gnoja.Odnosno da je zapusena neka znojna zlezda.Na VMA su rekli da je u pitanju neka zlezda koja se moze operisati.Ali moze izazvati enormno uvecanje testisa ukoliko dodje do komplikacija.E sada ono najgore ovde u Nemackoj su ustanovili da je zlezda koja na neki nacin ima veze sa radom srca odnosno da preko srca se prevlace neki kanali.I da na njima imaju kako sam ja razumeo neki grozdasti tumorcici.Koji se nesmeju operisati.dali uopste vi znate o cemu ja vama govorim.Posto vise nista nerazumem.Kome da verujem.I sta da radim.
 
I sami navodite vishe razlicitih bolesti,tako da je BITNO NAVESTI DATU DIJAGNOZU(ili vishe,ako ih ima),jer bi nas to navelo na pravu stvar!!!Ovako,stvarno su razliciti lekari razlicito govorili,tako da se radi o POTPUNO RAZLICITIM STVARIMA,od obicnog,tzv.HIDROSADENITISA(zacepljenje znojne zlezde,preko LIMFADENITISA(povecanja limfne zlezde),preko ATEROMA,do MNOGO OZBILJNIJIH STVARI!!!Zato je jako bitno da prepishete nalaz i DIJAGNOZU,a mene josh interesuje da li je koza iznad te izrasline CRVENA,da li promena BOLI i kakvo Vam je opshte stanje,kao i laboratorijski nalazi!!Pozdrav!!
 
E ovako koza iznat otoka ili je svetlija od boje koze.Ili prilikom iritacije kada dodje do naprezanja bude mrko crvena.Inace siri neprijatan miris.Bolovi u ruci.U grudima oko srca.I kada taj deo boli oko otekline javljaju se bolovi u levom testisu.Apsolutno bar meni sve nenormalno.Inace poslednji rezultati uradjeni pokazuju idelne vrednosti.Pre samo tri nedelje rezultati su bili katastrofalni.U medjuvremenu sam pio samo vitamine.Zanimljivo kada se ta oteklina stisne pojavljuju se (kao)sitne bubuljice ali ne izlazi nista iz njih.Podseca na gusciju kozu.Mene buni kako to da dijagnoze idu od bezazlenih do cak onih jako rizicnih opasnih po zivot.
 
Bez namere da nekoga omalovazavam,ja bih Vam savetovala da dodjete u Beograd,da DETALJNO ispitate tu promenu,Histopatoloshki verifikujete(uradite biopsiju),ako je to potrebno,uradite kompletne laboratorijske analize i DOBIJETE KONACNU I JEDINU DIJAGNOZU!!!Onda ce se videti shta dalje raditi,da li operisati ili leciti na drugi nacin!!OVAKO STE PRAKTICNO BEZ DIJAGNOZE!!Pozdrav!
 
Dermatolog:
Bez namere da nekoga omalovazavam,ja bih Vam savetovala da dodjete u Beograd,da DETALJNO ispitate tu promenu,Histopatoloshki verifikujete(uradite biopsiju),ako je to potrebno,uradite kompletne laboratorijske analize i DOBIJETE KONACNU I JEDINU DIJAGNOZU!!!Onda ce se videti shta dalje raditi,da li operisati ili leciti na drugi nacin!!OVAKO STE PRAKTICNO BEZ DIJAGNOZE!!Pozdrav!

Hvala vam na trudu.Ali recite mi gde da se javim u Beogrdu.Kojoj bolnici odnosno ustanovi.Problem je sto je sada moje socijalno osiguranje na podrucju Eu.Kako doci do neke klinike u bg.Inace propustio sam da kazem,Taj otok je se pojavio pre sest god.U medju vremenu je raslo.Prva dijagnoza je iz arandjelovacke bol.Prvi hirurg je zakazao operaciju.Kada sam dosao na operaciju drugi hirurg me je otpustio.Sa obrazlozenjem da se takve operacije ne rade.Bar ne u toj bolnici.Kasnije za vreme sluzenja vojnog roka.Na VMA su ustanovili da bi trebalo da se operise ali je veliki rizik kao sto recer za testise i plodnost.Pa su me otpustili sa naznakom da ako dodje do pogorsanja da se javim na pregfled.Inace bolovi su periodicni.tako da nemam stalne smetnje.Medjutim ovde sada tvrde da su stvari dosta komplikovanije nego sto izgleda.Da stanje mora da se prate,i da neizaziva strah sam otok koji je vidljiv nego ti vec kako ih zovu grozdasti tumor.dali je moguce da jednostavno postoji neka veza da je bolest jednostavno se prosirila i donela neka nova oboljenja za koji ovi ovde doktori tvrde?
 
Kao sto rece koleginica,kod vas su postavili toliko dijagnoza da sad ne znam ko bi mogao da kaze sta je u pitanju sa sigurnoscu.
Ocigledno da ovih poslednjih meseci nasi ljudi u inostranstvu imaju problema oko dobijanja i pravih dijagnoza a i tretmana.
U Beogradu bez socijalnog mozete dobiti pregled na vma,posto ste tamo vec ispitivani samo je potrebno platiti taj pregled.Spominjem bolnicu a ne privatne klinike jer zaista mislim da vam je potrebno detaljnije ispitivanje sa cak mogucom hospitalizacijom da bi se u roku od 2,3 dana dobili svi potrebni rezultati,postavila dijagnoza i krenulo sa lecenjem.
Bez namere da vas plasim mislim da ipak ne trebate cekati sa daljim lecenjem iz razloga sto su vase dijagnoze od naivnih pa do onih komplikovanijih a to budi sumnju.
 

Back
Top