Jel im pomazete u fizickim poslovima?

Liv Tyler

Primećen član
Poruka
783
Drage moje da li vam se desava da vas muzevi ili momci zamole da uradite neki od takozvanih muskih poslova umesto njih? Kako reagujete u tim situacijama? Sta radite kad vas zamole da zajedno prenesete sto, sta radite kad vam kazu da same zamenite sijalicu, promenite osigurac ili nesto slicno? Ja se uglavnom iznerviram kad mi je momak lenj pa ga mrzi da fizikalise pa treba ja da rintam umesto njega :?
 
Naravno da zena pomaze u fizickim poslovima.
Ni u ludilu na bih znao da treba da premestim ormar i gde da ga stavim, ako mi to neko ne kaze.
Najteze je sve organizovati, motivisati potcinjenog i bespogovornim tonom izdavati komande... sve ostalo je samo ooo-ruk, a to moze svaka budala.
 
medved_bg:
Sijalicu menjam bez da mi "kaže" (šta, kao naredi "Ženo, mori, menjaj sijaličku!!!), osigurač too, a kad treba dvoje da tegle, teglimo zajedno, svako prema zasluzi i kondiciji, bilo sto, bilo probleme...
Al' eto, on vuče kese iz mesečne nabavke.
E ovako isto i ja... meco ti ko da si... ma nema veze.... samo što nemamo mesečnu nabavku, nego tegli ko kako stigne.
 
Sto je muski posao menjati sijalicu? On uglavnom ni ne reaguje kada crkne sijalica, pa je ja zamenim, jedini problem je sto ne znam grlo da popravljam, pa tu on stupa na scenu. Nema kod nas klasicne podele na musko-zenske poslove, on tegli i vuce teske stvari, a ja radim ove letece i visinske radove.
 
Julian_Duranona:
Naravno da zena pomaze u fizickim poslovima.
Ni u ludilu na bih znao da treba da premestim ormar i gde da ga stavim, ako mi to neko ne kaze.
Najteze je sve organizovati, motivisati potcinjenog i bespogovornim tonom izdavati komande... sve ostalo je samo ooo-ruk, a to moze svaka budala.
Taj rad...tako to funkcionishe....i sve se pricha u mnozini..sasvim mahinalno..kad treba da se obavi neko fizikalisanje....tipa:"dasnas cemo da chistimo stan"....idemo da peremo prozore....krechimo taj zid..itd.

E sad meni nije jasno....ovo je veoma vazno,pa ako zene mogu da odgovore,zashto se koristi mnozina?
 
Enfroz2891.:
Taj rad...tako to funkcionishe....i sve se pricha u mnozini..sasvim mahinalno..kad treba da se obavi neko fizikalisanje....tipa:"dasnas cemo da chistimo stan"....idemo da peremo prozore....krechimo taj zid..itd.

E sad meni nije jasno....ovo je veoma vazno,pa ako zene mogu da odgovore,zashto se koristi mnozina?
E, pa ako dosad nisi shvatio...najiskrenije, zato što bolje zvuči nego "očisti stan!", "operi prozore!", "okreči taj zid!" itd. Pa nismo u vojsci da naređujemo tako, mi smo suptilne ;) . A suština je k'o u vojsci, ti radiš, ja nadgledam 8-)
 
prvi put cujem da neka (navodno) zena kaze nekom (navodnom) muskarcu da je papucic
to govore samo muskarci jedan za drugog... tj. u situaciji kada je jedan neuparen, a onaj srecno upareni je uglavnom uvek papucic

i ova muvalo, jeste da mi je ostala u vrlo ruznom secanju sa neke druge teme, ali covek kaze da je razocaran u zivot, a ona mu se smeje... koji %$#&*? od zene

on topic

ja nista ne umem da radim po kuci, sve je cista improvizacija
posto sam toliko talentovana na drugim poljima, valjda bi bilo nepravedno da budem i dobra domacica... priroda se pobrinula da budem kompletni autsajder za sve kucne poslove... bilo da su zenski ili muski. Trudim se ponekad kao da kuvam, a moj muz je divan, on se svemu odusevi... pojedemo, sta cemo... gladni ljudi ne biraju mnogo. Ali mnogo mi bolje stoje restorani...

umem da zamenim sijalicu... mozda bih mogla da odvrnem neki ekser, zavrtanje je vec malo komplikovanije

jednom smo sastavljali neki komad namestaja... super sam bila za organizatora... i da provalim gde sta ide, ali boze sacuvaj da sam nesto pipnula... i mom muzu je jasno da sam u tome baksuz
 
ja gletujem, krecim, radim namaze, razvlacim kablove, farbam stolariju i neke komade namestaja, postavljam parkete, namestaj pomeram uglavnom sama...i obijam kola kad on zaboravi kljuc unutra a zatvori vrata. uglavnom stvarno uzivam u tome. obozavam da demoliram pregrade, podove, spustene plafone...da lomim. e vac kad treba pocistiti lom, ne bijemo se oko metle
on radi neke komplikovanije stvari: sisteme za grejanje, hladjenje, struju, vodoinstalaciju i tako to...u sustini zna se ko sta radi i ko sta voli, ali oboje radimo puno u kuci. na tom polju smo se nasli.
 

Back
Top