SAD: Lista pomagacha Bin Ladena iz BiH
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: SAD: Lista pomagacha Bin Ladena iz BiH

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano SAD: Lista pomagacha Bin Ladena iz BiH

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država objavilo je novu dopunjenu listu organizacija, institucija i pojedinaca preko kojih se finansira najtraženiji terorista na svetu, Osama bin Laden, a čiji su „pipci” u Jugoistočnoj Evropi najčvršći u Bosni i Hercegovini, odnosno u Sarajevu, Zenici i Travniku. Kako u otkriva banjalučki časopis „Fokus” na listi nepoželjnih za ulazak u SAD, objavljenoj na 277 stranica pre tri dana, objelodanjeni su nazivi nekoliko stotina organizacija, institucija i imena pojedinaca iz BiH kojima je zabranjen ulaz u ovu zemlju i blokirana sva imovina i računi. U vrhu izveštaja se pominje preko 30 islamskih organizacija za koje SAD sumnjaju da svoje operacije vode i preko organizacija i fondacija, koje su registorvane i imaju svoje ogranke i u BiH. Među njima su međunarodne organizacije i fondacije Al bir al-davalia, Benevolenca, Al-Furkan, Al-harajmen al-masjed al-aksa, Al-taiba, SIRAT i druge, koje svoje ogranke imaju u većim gradovima muslimansko-hrvatske Federacije BiH.

Među osobama sa crne liste koji poseduju pasoš BiH, između ostalih su i Tunišanin Abu Tale, Durguti Safet sa Kosova i Metohije, poznatiji kao Abu Sumaja, kao i naturalizovani Tunišanin Khalil Ben Ahmed Ben Mohamed Jaraja.

Osim što je svim haškim optuženicima i osuđenicima zabranjen ulaz u SAD, ova sankcija odnosi se i na Bakira Alispahića, Hasana Čengića i Senada Šahinpašića iz FBiH, koji su tokom rata od 1992. do 1995. bili zvaničnici u Sarajevu.

U SAD, prema Fokusu, ne mogu ni bivši ministri Republike Srpske Milenko Vračar, Tomislav Kovač, Momčilo Mandić i Bogdan Subotić.

Interesantno je da se u novom izveštaju i posle smrti pominju bivši predsednik Srbije i Savezne Republike Jugoslavije Slobodan Milošević i general Vojske RS Momir Talić protiv čijih eventualnih računa i imovine su sankcije i dalje na snazi.

Poslednjim dokumentom američkog Ministarstva finansija jasno je ukazano na problem delovanja islamističkih terorista i njihovih organizacija i institucija preko BiH i opravdanost strahova od „bele Al Kaide”, koja uporište ima u bosanskohercegovačkim mudžahedinima, vehabijama, ali i pojedinim političkim strukturama. (Tanjug)

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Thumbs down Re: SAD: Lista pomagacha Bin Ladena iz BiH

Au, majku mu pa to je neki falsifikat ....Bosnjaci bili mudzosi....Nikako :shock: ...

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano Re: SAD: Lista pomagacha Bin Ladena iz BiH

Interesantno je da se u novom izveštaju i posle smrti pominju bivši predsednik Srbije i Savezne Republike Jugoslavije Slobodan Milošević
    --------------
    I mrtav im je kost u grlu!

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio *BILJA*
    Interesantno je da se u novom izveštaju i posle smrti pominju bivši predsednik Srbije i Savezne Republike Jugoslavije Slobodan Milošević
    --------------
    I mrtav im je kost u grlu!
    pa kad je u listi pomagaca bin ladena....

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio adem_ks
    Ma, vazno je da zivi Cheku, Haradinaj......nisu, a MIlosevic i mrtav jeste!
    Cudo od pameti, i tvoje i njihove :???:

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio adem_ks

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio goxy
    Jos jedan "pametan" :shock:

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Ajde ,bre pricamo o cobiju....Koji nas je za*ebo za 20 godina.....To sto su Ameri olos ne iskljucuje njegovu krivicu.....

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio goxy
    Ajde ,bre pricamo o cobiju....Koji nas je za*ebo za 20 godina.....To sto su Ameri olos ne iskljucuje njegovu krivicu.....
    Tema nije o "cobiju" nego o pomgacima Bin Ladena, ali, to se previdja.
    Moja opaska o Milosevicu isla je u smislu- koji idiotluk zabraniti mrtvom coveku bilo shta.
    Josh neshto, ja bar priznajem (rec je o Milosevicu) da sam bila ona "kera" koja je lajala sokakom dok je prolazio, ali, nikad necu biti pacov koji se( posle njegove smrti) hvali da ga je i ujdedao.
    Poslednji put ažurirao/la *BILJA* : 27.07.2007. u 19:05

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

БЕЧ - Многи затвореници америчког затвора Гвантанамо на Куби, који важе за мање опасне, могли би да буду пребачени у треће земље што би убрзало затварање тог злогласног затвора, али је мали број земаља спреман да их прими, оценили су представници Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС).

У Гвантанаму сада има око 360 заробљеника, од којих су поједини ту доведени пре више од пет година, када су САД покренуле свој рат против тероризма, али и даље чекају на суђење.

Изасланик ОЕБС-а за Гвантанамо Ан-Мари Лизин изјавила је да је од 2002. године око 385 заробљеника ослобођено, депортовано у земље порекла или треће земље.

„Тренутно, још је 80 затвореника спремно да буде одмах пребачено, али ниједна земља није спремна да их прими”, навела је Лизин у извештају о својој јунској посети Гвантанаму, припремљеном за Парламентарну скупштину ОЕБС-а.

Земље као образложење за одбијање, понекад и сопствених држављана, наводе безбедносне разлоге или тврде да не могу да гарантују да пребачени затвореници неће бити мучени или да се неће поново упустити у терористичке активности.

Само је про-америчка Албанија већ примила један број и спремна је да прими још затвореника, без обзира о коме је реч, док су Литванија и Немачка изразиле спремност да то учине, али се нису обавезале.

---
    Kad ce doci na red islamofashisti s Kosova?!
    Nadam se da jednom hoce!

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na ovom forumu uvek neko zabašuri kriminal i zločine koje su počinili muslimani-mudžahedini.

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Karlito Brigante
    Na ovom forumu uvek neko zabašuri kriminal i zločine koje su počinili muslimani-mudžahedini.
    Primedba(zapazanje)stoji!
    Ja ne znam zbog cega....ili znam?!
    Nekima ne ide u prilog da se zna prava istina. Odnosno, namerno je previdjaju.

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svako ima različite motive:mod da spreči svađu,muslimani,polumuslimani i slični jer im ne ide u prilog,profiteri i lopovi zato što u miru lakše mogu da kradu,i.t.d.

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Karlito Brigante
    Svako ima različite motive:mod da spreči svađu,muslimani,polumuslimani i slični jer im ne ide u prilog,profiteri i lopovi zato što u miru lakše mogu da kradu,i.t.d.
    Od ovakve (inace ispravne) logike, nije daleko do panike.
    Cije, vec si nabrojao!

Primećen član malaaleja (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Bila je jedna TV emisija tj dokumentarni film (pre jedno ili dva meseca), prikazan na b92 a radi se o tome da su supruge stranih drzavljana(pretezno Avganistan, Iran) i to poveliki broj tuzile federaciju zbog naglih nestanaka njihovih supruznika. A o cemu se radi, od 92 do 95 a i dalje dolazilo je do masovnih sklapanja brakova mladih Sarajki muslimanske veroispovesti i formiranja porodica sa navedenim strancima koji su usput i bili *borci" Alijine vojske. Zenidbom ili sklapanjem braka su dobijali po vazecem zakonu i drzavlljanstvo F BiH, sva ostala prava, posao, stan i td.Iz tih brakova koji su u proseku trajali od 5 do vise godina rodjeno je i dosta dece.
    Slika koju sam gledao u tom dokumentarcu o tim mladim izmanipulisanim zenama uzgred gledajuci i decu u proseku po dvoje ili troje na tako formiranu porodicu, stvorila je otuznost i ogavnost sarajevske zbilje i politicara koja ili koji su je jos u planiranju svega onoga sto je se desilo od 92, vec imala u planu usluge Alkaide a sad im je federacija posluzila i kao "inkubator" za nove clanove iste.

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio malaaleja
    Bila je jedna TV emisija tj dokumentarni film (pre jedno ili dva meseca), prikazan na b92 a radi se o tome da su supruge stranih drzavljana(pretezno Avganistan, Iran) i to poveliki broj tuzile federaciju zbog naglih nestanaka njihovih supruznika. A o cemu se radi, od 92 do 95 a i dalje dolazilo je do masovnih sklapanja brakova mladih Sarajki muslimanske veroispovesti i formiranja porodica sa navedenim strancima koji su usput i bili *borci" Alijine vojske. Zenidbom ili sklapanjem braka su dobijali po vazecem zakonu i drzavlljanstvo F BiH, sva ostala prava, posao, stan i td.Iz tih brakova koji su u proseku trajali od 5 do vise godina rodjeno je i dosta dece.
    Slika koju sam gledao u tom dokumentarcu o tim mladim izmanipulisanim zenama uzgred gledajuci i decu u proseku po dvoje ili troje na tako formiranu porodicu, stvorila je otuznost i ogavnost sarajevske zbilje i politicara koja ili koji su je jos u planiranju svega onoga sto je se desilo od 92, vec imala u planu usluge Alkaide a sad im je federacija posluzila i kao "inkubator" za nove clanove iste.
    Biser od komentara, u smislu, lepo obradjeno i zakljucak koji iz toga proizilazi.
    O ovoj pojavi bilo je dosta toga i u stampi, no ipak je verodostojnije kad se vidi sopstvenim ocima, medjutim, cudi me da je B92 pustio u etar takvu emisiju.

Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ja mislim da se b92 vise cudi, jer je nikad nanovo nisu prikazali(u smislu na zahtev gledalaca) niti reprizirali, sto inace imaju veoma uhodan obicaj (npr: Insajder, Bebine ispovesti i td i tome slicno) u svojim uhodano obaveznim repriznim terminima.
    Jos se cude.
    Poslednji put ažurirao/la malaaleja : 27.07.2007. u 21:09

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation SAD: Lista pomagacha Bin Ladena iz BiH

Citat Original postavio *BILJA*
    Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država objavilo je novu dopunjenu listu organizacija, institucija i pojedinaca preko kojih se finansira najtraženiji terorista na svetu, Osama bin Laden, a čiji su „pipci” u Jugoistočnoj Evropi najčvršći u Bosni i Hercegovini, odnosno u Sarajevu, Zenici i Travniku. Kako u otkriva banjalučki časopis „Fokus” na listi nepoželjnih za ulazak u SAD, objavljenoj na 277 stranica pre tri dana, objelodanjeni su nazivi nekoliko stotina organizacija, institucija i imena pojedinaca iz BiH kojima je zabranjen ulaz u ovu zemlju i blokirana sva imovina i računi. U vrhu izveštaja se pominje preko 30 islamskih organizacija za koje SAD sumnjaju da svoje operacije vode i preko organizacija i fondacija, koje su registorvane i imaju svoje ogranke i u BiH. Među njima su međunarodne organizacije i fondacije Al bir al-davalia, Benevolenca, Al-Furkan, Al-harajmen al-masjed al-aksa, Al-taiba, SIRAT i druge, koje svoje ogranke imaju u većim gradovima muslimansko-hrvatske Federacije BiH.

Među osobama sa crne liste koji poseduju pasoš BiH, između ostalih su i Tunišanin Abu Tale, Durguti Safet sa Kosova i Metohije, poznatiji kao Abu Sumaja, kao i naturalizovani Tunišanin Khalil Ben Ahmed Ben Mohamed Jaraja.

Osim što je svim haškim optuženicima i osuđenicima zabranjen ulaz u SAD, ova sankcija odnosi se i na Bakira Alispahića, Hasana Čengića i Senada Šahinpašića iz FBiH, koji su tokom rata od 1992. do 1995. bili zvaničnici u Sarajevu.

U SAD, prema Fokusu, ne mogu ni bivši ministri Republike Srpske Milenko Vračar, Tomislav Kovač, Momčilo Mandić i Bogdan Subotić.

Interesantno je da se u novom izveštaju i posle smrti pominju bivši predsednik Srbije i Savezne Republike Jugoslavije Slobodan Milošević i general Vojske RS Momir Talić protiv čijih eventualnih računa i imovine su sankcije i dalje na snazi.

Poslednjim dokumentom američkog Ministarstva finansija jasno je ukazano na problem delovanja islamističkih terorista i njihovih organizacija i institucija preko BiH i opravdanost strahova od „bele Al Kaide”, koja uporište ima u bosanskohercegovačkim mudžahedinima, vehabijama, ali i pojedinim političkim strukturama. (Tanjug)
    SAMO JEDNO PITALJE BILJO PRE NEGO STO POCNEMO DISKUSIJU NA OVU TEMU .JER IMAS TI DECU?

Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

A nisu naveli finansijera pri osnivanju i stvaranju lika i dela Bin Ladena za njihove potrebe. CVRC i PRC.

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio M.Army
    SAMO JEDNO PITALJE BILJO PRE NEGO STO POCNEMO DISKUSIJU NA OVU TEMU .JER IMAS TI DECU?
    1. Шта се дереш?
    2. Шта `оћеш?

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Imam dete, mada ne vidim vezu izmedju mog deteta i teme

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Alekasandar3
    1. Шта се дереш?
    2. Шта `оћеш?
    Verovatno da izrazi sumnju da mu je Bin Laden otac :?

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio malaaleja
    A nisu naveli finansijera pri osnivanju i stvaranju lika i dela Bin Ladena za njihove potrebe. CVRC i PRC.
    Sta ima da navode, kad to svi znaju

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Imam i ja jedno pitanje za tebe - je li ti nesto rod ova zena
    :https://www.youtube.com/watch?v=01Z-549wQqw

Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ova tema je jako dobra, pa me cudi da odusevljeni i zaljubljeni u SAD a narocito navedena ili ista kada Srbiji salje "poklone sa visina i bezbedne udaljenosti, cute, zanemeli, pa ko da vise nisu ono sto su hteli da budu. :-D

Slične teme

1. Bin Ladena vozač Bin pušten iz Gvantanama
    Autor cizmice u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.11.2008., 18:12
  2. Lista msn-a
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.05.2007., 13:16
  3. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 06.05.2006., 13:00
  4. Top-Lista