Jel to meni kanda crko modem?

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Izvinjavam se na glupom nazivu teme.

Evo u cemu je problem. Imam klasican dial up. Pre nekih 10 dana "pokvario se" kabl za internet. Mislim da se ona parica otkacila, staznam. Dakle, kabl koji ide u modem nije radio. Kupim drugi, zamenim, sve naizgled deluje ok. Kad ono... Muke zive nastaju ako hocu da se nakacim na net.

Osetno se usporilo uspostavljanje konekcije, treba sacekati jedno 15 minuta da on proveri sifru i username. Onda i kada se nakaci, pokazuje veoma sporu konekciju, sto ne bi bio veliki problem da veza zaista radi. Ali obicno ne radi, satro, na internetu sam, ali ne mogu da otvorim ni jedan sajt. Nakon takvih muka veza obicnu pukne, pa jovo nanovo.

Tek iz petog, sestog, osamnaestog pokusaja uspe da se nakaci i da zaista otvara sajtove.

Sad, moje pitanje je- da li je neko imao ovakve probleme i da li to znaci da je meni otis'o modem? Hocu da kazem, on IPAK radi ponekad, samo mora mnogo covek da se muci da bi to docekao. Da li to mozda ima veze sa pokvarenim telefonskim kablom? Prosvetlite me!
 
Možda je i do podešavanja... Imao sam slični problem na Win-u98, kad sam pokušavao da štelujem proxyje... Tad sam nešta uprskao. Kad se konektujem veza je mnogo spora a čak zna i da restartuje kompjuter...

Možda grešim, ali bih ti preporučio da i to proveriš...
 
Nije mi tesko da kupim drugi modem, samo hocu da znam da je stvarno on taj koji pravi probleme.

Kabl je nov, uticnica je ok.
Vidis, koristim proksi, ali mi je radilo normalno.

Ja sam isprva mislila da nije u pitanju modem, posto on ipak kako-tako radi.
 
Pa to sto si ti napisala javlja se zbog suma na liniji,znaci modem uvek prvo pokusava da ostvari najbolji protokol tj najbrzi (v.90 ili v.92),pa tek onda slabije protokole koji su i stabilniji i koriste se kod losijih linija.Ja i dalje ostajem pri tome da je problem negde u kablu ili uticnici,posto ti tako prska veza.
Usput,da ispravim gornji post :) vratila si me...
Ne verujem da ce novi modem pomoci... Probaj drugi kabel
Rekoh da se meni isto to desavalo zbog kabla.Uostalom probaj fixni telefon da stavis na taj kabel,pa ako cujes sumove i pucketanja (prosetaj malo fixni sa tim kablom) onda je do kabla,ako ne,onda je ipak modem...
P.S. I ako je nov kabel,ne mora da znaci da je dobro krimpovan...
 
Meni je jednog dana modem sam od sebe poceo da trokira . Konektujem se 1. put - 44 kb/s i jedva nesto otvara . Pokusam ponovo da se konektujem - 40 kb/s , i ne otvara nista , a konektovan sam . Bukvalno ni jednu stranicu nece da otvori . Pokusam ponovo - opet 44 kb/s . Pokusam ponovo - 45.2 kb/s , i opet jedva nesto otvori ( treba mu po 5 min. za jednu stranicu ) . Pokusam ponovo - 33.6 kb/s - OTVARA BOLI GLAVA ! Skoro kao 256 ADSL . Download je ocajan ( mogu bez problema da update-ujem NOD , ali ostalo ni ne pomisljam ) . Znaci treba da me ukenja da mi se konektuje na 33.6 ( nekad mi treba i po vise od pola sata dok se konektujem na ovu brzinu ) . Menjao sam kablove , drivere - dzabe . I od tada sam resio da na net idem samo dok sam na poslu :D ( bezicni 64 kb/s ) . A u posti su mi rekli da ce se " tehnicki uslovi za uvodjenje ADSL - a " stvoriti do kraja godine ( ne znam samo koje :mad: ) . Tesite se mojim postom , verujem da vam je posle citanja istog svima lakse ...
 
NICS:
NE koriste svi od rodjenja ADSL kao ti. Verovatno bih se iznenadio da ti kazem da i danas pojedinci koriste Win 98 za sada znam 3 osobe

salm se ja...nisam mislio nikoga da vrijedjam vec da se malo nasmijemo njegovoj zloj sudbini :lol:

i nemam adsl..imam kabl megabit i wireless 768..a na slupo imam 8 megabita godinama... :)
 
U ala ti je problem, meni je konekcija takva oduvek. Dialup, mislim. Onda turih bežičnu, a ona je još gora. I za to vreme crko modem, jer je otišlo ono nešto za pulsno birenja, u međuvremenu me WL baš baš smori pa ostanem bez Neta, kad ono uvedu tonsko biranje (WooooooooW :shock: ) i opet mi radi modem :lol: ali puca stalno. Modem je, ustvari, jedina komponenta (pored HDD-a) koju nisam menjala do sada i oduvek je bio... kljakav ali živ.
Poenta - mislim da je jednostavno do zemlje u kojoj živiš. Ali, opet, ko zna. Možda i ne živiš ovde :)
 
Malko si pozurila, telefon i modem nije isto...(a i imao sam modem koji je radio samo sa kablom koji sam dobio uz njega-ostali iako ispravni nisu odgovarali;) Kontakti su bili mikronski pomereni)
Uzmi kabl sa tog telefona i povezi modem umesto novog koji si kupila.
Da li si nesto menjala u WIn kad je prvi kabl crko, da nisi nesto pokusavala da popravis???
 

Back
Top