stranci o Novom Sadu :)

asasello

Zainteresovan član
Poruka
230
Moja drugarica se vratila s letnje skole srpskog jezika. Provela je u Novom Sadu 3 nedelje i odusevljena je, isto njene dve drugarice. Bila sam i ja u NS-u, 4 meseca, sa prijateljicom, a i drugi studenti (svi Poljaci), ukupno nas 11. Svima se NS dopao, i grad, i srpska hrana (McPjole na Bulevaru Oslobodjenja), ali pre svega - ljudi :) bilo je lepo, nadam se da cemo se jos vratiti u NS ;)
 
hlns:
ovaj, pa McPijole nije srpska hrana... trebalo je da odete na nekoliko drugih lokacija... pasulj, punjena paprika... pljeskavice, cjevapchicji, razhanj, to je srpska rana :D

Ja sam tamo jela iskljucivo pljeskavicu.. Sad, kad razmislim, cini mi se da smo sve sto smo jeli u Srbiji smatrali 'srpskom hranom', i pljesku, i neki tamo index.. Samo nam nije bilo jasno zasto ljudi ipak idu u McDonalds, kad imaju pljeskavice.. :) E, vesalicu nisam jos pojela, iako sam se trudila da je narucim, ali nekako sam izgovarala uvek pljeskavica :) bozanstveno jelo!! :grin:
 
ma i to..ali ima jos jedno mesto :mrgreen:
2dadj821-1.jpg
 
asasello:
Moja drugarica se vratila s letnje skole srpskog jezika. Provela je u Novom Sadu 3 nedelje i odusevljena je, isto njene dve drugarice. Bila sam i ja u NS-u, 4 meseca, sa prijateljicom, a i drugi studenti (svi Poljaci), ukupno nas 11. Svima se NS dopao, i grad, i srpska hrana (McPjole na Bulevaru Oslobodjenja), ali pre svega - ljudi :) bilo je lepo, nadam se da cemo se jos vratiti u NS ;)


Tri nedlje si tu imala poljakinje zeljne ucenja jezika, i tek nam to sada kazes!!! :mad:
 

Back
Top