PROHOR PČINJSKI - SMEŠTAJ

U Manastiru postoji konak,znam da je ranije funkcionisalo po blagoslovu,sada ne znam kako je jer su se mnoge stvari tamo promenile,....Ne znam bash da li bi vas pustili,"kao meni je usput,samo da prenocim pa pitchim - dalje-tj.kao u hotelu"...
U blizini Prohora nema nishta,ali bukvalno,apsolutno nishta,...tako da vam ne mogu preporuchiti neku drugu opciju.
S obzirom da je ova tema vec davno postavljena,ne znam koliko je ovaj moj post od koristi,but volela bih da chujem kako ste se snashli,.....:D

pozz...
 
Ipak smo se odlucili da odemo u Prohor i nismo se pokajali. Utisak je bio jedinstven. Posto okolo nigde nije bilo restorana, cemu se nismo nadali, ljubazno osoblje manastira a posebno otac Simeon, su nam ponudili veceru. Posto smo bili sa dvoje dece dobili smo cetvorokrevetnu sobu za samo 20 evra.
Kada smo polazili dobili smo nekoliko suvenira i teglu meda a ponudili su nam i dorucak.
Na granicnom prelazu nije bilo zive duse.
U svakom slucaju bilo je to jedno lepo iskustvo.
 
25,26,27 smo imali skupstinu granskog sindikata putara Srbije u konacima manastira Prohor Pcinjskog.
Ambijent gde se nalazi fantastican.Osoblje konaka recepcija,kuvari,konobari izuzetni. Hrana za bogove
neopisivo autenticno za ovo podneblje. Sta reci o samom manastiru, ko ga ne poseti za vreme zivota promasio je deo Srpske istorije.Staresina manastira i monasi vrlo gostoprimljivi i vrlo eksplicitni prilikom objasnjavanja istorijat ovog kraja. Nas 60 koji smo bili tamo deluje nam kao da smo dotakli nesto sto je putokaz svima nama. Toplo preporucujem svima vama neizbeznu posetu manastiru Prohor Pcinjskom.
Samo Sloga Srbina Spasava.
 
Svakako predlazem posetu, rakija je extra, domaci med takodje, o prirodi i da ne govorim,

Manastir-Svetog-Prohora.jpg
 

Back
Top