Miris moje sobe

vrtilo

Početnik
Poruka
5
Postovanje svim damama!
Dolazim vam u posetu jer mi je potrebna zenska ruka.

Uselio sam se u novi stan sa jos par cimera. Miomirisi se sire diljem naseg zajednickog prostora pa bi ja da se malo utvrdim, tj ,resio sam da kupim ili osvezivac prostora ili neki dezodorans pa da malo-malo spricam po mojoj sobi da bih rasterao memlu i one nezdrave muske mirise. Cak sam se mislio i mozda one mirisljeve svece da kupim, ali opet gde jos vatru da palim na ovoliku toplotu?

U jednom od proslih stanova sam koristio one etericne mirise na stapicu i tamjan, ali su se ostali ukucani posle zalili da im je to mnogo jak miris tako da bih ovaj put to izbegao.
E sad kako sam duduk za te stvari, i dezodorans koristim samo kad mi ga neko kupi pa ako je bas neka vazna prilika (kupam se redovno i cist sam, hvala na pitanju)...

Kapiram da vi zene imate sesto culo za taj aspekt. A i ako cemo iskreno, jedino je zenama i gej populaciji bitno kako neki prostor misire, jer smo mi muski mnogo prilagodljiva garda.

Ajd mi preporucite cime da mirisem sobu? Koji su vasi omiljeni mirisi za koje mislite da leze za musku sobu?

Koje mirise da kupim i u kakvim ambalazama? Mirisljive svece, kolonjske vode, oni elektricni osvezivaci prostora, sprejovi?
Hval vam unapred na pomoci!!!
;)
 
za početak peri redovno noge i menjaj čarape svaki dan.
prljav veš drži u kupatilu, te si se tig mirisa rešio.
memla? operi zidove nekim jakim sredstvom, prekreči sobu, ako se sad oseća kako li će biti zimi ?
kada pereš garderobu koristi omekšivač, i to daje lep miris prostoru.
dezodorans nije ukras, to je redovna potreba te ga stavi posle SVAKOG tuširanja a ne samo povremeno,
dzaba što se pereš kad smrdiš ko tvor, mogu misliti kako je na ovu vrućinu;)
dakle prvo središ sebe:)
cipele luftiraj.
nema te mirišljave sveće koja može da ubije znoj i smradić.
inače nije loše ono ulje koje ide u struju.
lepo osveži prostor.
kupi neki miris agruma.
A i ako cemo iskreno, jedino je zenama i gej populaciji bitno kako neki prostor misire, jer smo mi muski mnogo prilagodljiva garda
nije istina svaki muškarac koji drži do sebe, drži i do prostora u kojem živi!
 
Ah, da, trebalo je da pretpostavim!
Nase cure....
Ne umeju ni da se nasmeju kako treba, ali zato misle da im humor i duhovitost na usi izlazi!
A tek miris kad skinu gacice....

No dobro tako mi valjda i treba kad drzim do sebe pa se shodno tome i raspitujem kod lepseg (nikako i cistijeg i mirisljivijeg) pola kako da napredujem!

A sta vam dodje taj agrum, koja je to biljka?
 
Hvala na konstruktivnim odgovorima!

Znaci za sad imam predloge za:
-eukaliptus
-limun
-pomorandza

Mada me miris ovih agruma podseca na komercijalne ustanove, post ose svi javni WC-i korporativni hodnici i liftovi ciste sredstvima koja imaju njih kao neku vrstu arome.

KAko mirisu oni osvezivaci tipa raznorazno cvece, listopadne i zimzelene sume i sl... ?

Ma i meni se svidja to sa lampicom i svecom, ali otvorena vatra je pitanju, a i vrucina je ovih dana...a i imao sam lose iskustvo sa onim tea lights svecicama...


Za ostale:
Cenim vas pokusaj duhovitosti, ali ne znam otkud vam toliko cinizma i zelje za pucanjem u prazno?
Ko god je iole pismen mogao je da procita da ja nemam problem sa higijenom pa ni vase aluzije na mene kao Smrdu Tvorovica nemaju mesta bar kad je zdrav mozak u pitanju.
E sad da vam pojasnjavam strukturu stana, grad u kakvom zivim, kakve cimere imam ocito nema smisla jer i do sad je vecina uspela samo da dokaze kako su losi komediografi a o samoj temi ni slovce mudrosti!
Da li je to stoga sto i ne znate puno da kazete?
Hm, mozda bi trebalo da budem zabrinut o mirisima koje vas same okruzuju da ne kazem isparavaju iz vas?

Da fenomenu (gluposti) nisam u tvom fazonu...

(JBT, ovo mi je prvo gostovanje ovde a vidim da profil korisnika ne odmice mnog za Serbiankafeom)
:roll:
 
vrtilo:
Za ostale:
Cenim vas pokusaj duhovitosti, ali ne znam otkud vam toliko cinizma i zelje za pucanjem u prazno?
Ko god je iole pismen mogao je da procita da ja nemam problem sa higijenom pa ni vase aluzije na mene kao Smrdu Tvorovica nemaju mesta bar kad je zdrav mozak u pitanju.
E sad da vam pojasnjavam strukturu stana, grad u kakvom zivim, kakve cimere imam ocito nema smisla jer i do sad je vecina uspela samo da dokaze kako su losi komediografi a o samoj temi ni slovce mudrosti!
Da li je to stoga sto i ne znate puno da kazete?
Hm, mozda bi trebalo da budem zabrinut o mirisima koje vas same okruzuju da ne kazem isparavaju iz vas?

Da fenomenu (gluposti) nisam u tvom fazonu...

(JBT, ovo mi je prvo gostovanje ovde a vidim da profil korisnika ne odmice mnog za Serbiankafeom)
:roll:
Alo bre, smiri se. Sta si se istripovao...
Osim pajamace, niko ti nista nije rekao gde bi trebalo da se osecas neprijatno. A i ona se najverovatnije zezala.
Jbt, napisao si esej sa zalopojkama i ponekom uvredom na racun ljudi od kojih trazis savet i sa kojima bi da pricas. I to iz cistog mira...
 
Licno, volim osvjezivace u spreju i to one antinikotinske... Nekako mi oni imaju najsvjeziju notu... Koristim i svijece sa mirisom lavande...
Ponekad tepih iscetkam sa vodom u koju sam dodala omiljeni omeksivac za ves...
 
Za miris u kuci je potrebno malo truda..
Ako zivite u iznajmljenom stanu to je malo teze,pogotovu ako su ti cimeri malo aljkavi..
U takvim stanovima tepisi verovatno nisu prani x godina,ko zna sta je i ko sve tu prosuo..
Tako da..Ako je stan iole u normalnom stanu uz malo truda moze se dovesti na pristojno..
Sto se tice licne higijene iskreno ti preporucujem stikove i dezedoranse,jer dlacice ispod pazuha dosta uticu na miris kod muskaraca,jer se zadrzava na njima,dzaba se ti tusirao..
Nema nista lose u njima,to je recimo kao sto stavljas parfem.
Predlazem ti kao sto je pajamaca rekla da koristis neki lep omeksivac za stvari..Meni je bar to pod obavezno jer volim da mi stavri mirisu..
To ti pricam iz iskustva od mog dragog..Nije gej kako ti rece a u svom stanu koristi sve to sto tebi izgleda "nije to za muskarce"..
Od omeksivaca bih ti preporucila neke koncentrovane,recimo iz linije silan,i nemoj da stedis,stavi par cepova u masinu.Uzmes onu kucni susac sa zicama,i miris omeksivaca moze dodatno da zamirise stan..
Mislim da ti mirisljane svece ne mogu toliko pomoci,jedino ako ti se pusi u sobi,pa u toku da zapalis jer privlace dim..
Mozes za kupatilu da kupis onaj "glejd",reklamira se na tv u.
A iz njihove linije ima i elektricnih osvezivaca koji se ubace u struju,i to zamirise ceo stan..
Naravno,prljav ves u kupatilo..
Kao sto neko rece operi zavese,ako neprijatan miris dolazi iz zidova vidi sa gazdama da se okreci..
Nadam se da sam pomogla..
A nikog,pa ni tvoje cimere ne mozes naterati da bude pedantan..
Poz.
 
Sve sto sam vas pitao je, koje mirise i u kakvom pakovanju predlazete da malo sredim stanje kod mene u sobi?
I beskrajno sam zahvalan konstruktivnim diskutantima koji su razumeli sta ja to hocu!
Hvala Gazdarice!
Hvala zabicce na trudu!
Hvala medved!
Hvala muvalo!
Pa ajd i ti pajamaca,evoti jedno hvala!

Ostali , koji vam je?
Heh, ja se istripovao..
E pa dobro Julijane, posto sam ja istripovan, jel mozes ti da urgiras kod moderatora da nesto uradi po pitanju cika doktora na primer?!?!?! Javio se tri puta a nista nije rekao?
A i ti si mi neki...znas!!!
Ja dodjem na zenski kutak po savet, a javlja mi se musko?!
Ili moz biti da si u onoj drugoj grupi koju sam naveo pa si zato ovde?
A pritom ,nista nisi odgovorio glede moga pitanja!

Ljudi to sto ja trazim savet, ne znaci da sam glup pa da se vi pravite pametni, vec sto sam verovao da ste upuceniji u neke stvari od mene, u ovom slucaju u osvezivace prostora!

Nije problem u meni ni mojoj higijeni, vec sto zivim u vrlo naseljenom gradu, vlasnik zgrade nece da je popravi (u njoj sve samci i studentarija pa sto da trosi pare bezveze), ovi Indijci gore nikako da smanje curry u njihovoj supi, cimer svaki drugi dan voli da przi ribu (najzdravije je leti jesti ribu) a evo od jutros ne mogu da se izolujem jer je neko u komsiluku preko hodnika przio jaja! Na to sve cimerka se nacesce mirise u hodniku pred odgledalom i to ono po kolicinama kao da je iz istocne evrope. Dobro, ne kazem, ni moja soba nije velika, dovoljno je dvoje ljudi da preko noci dise i uzdise ujutro ce se osetiti nedostatak kiseonika, dzaba sto je prozor otvoren cele noci!
Ne pomazu tu sredstva za ciscenje nego blic krig pristup, koji su izumeli ovi sa orijenta:
Kada je sredina oko tebe nemirisljiva i prljava, jedino ti ostaje da se boris intenzivnim mirisima! Zato oni na istoku i imaju toliku lepezu toliko jakih mirisa!

Jel ima jos predloga za aromu i ambalazu?
 
vrtilo:
Sve sto sam vas pitao je, koje mirise i u kakvom pakovanju predlazete da malo sredim stanje kod mene u sobi

Jel ima jos predloga za aromu i ambalazu?

Ima...kupi gas masku...a ako ti finansije dozvoljavaju mozesh i uredjaje za filtraciju vazduha iz atomskih sklonishta...ne bi bilo na odmet i jedna UV lampa...

uh...kad prochitah sve shto si napisao...ako dodash puno hemije, tek onda cesh halucinirati...ja bih izbacila sve shto upija mirise, ako je starudija u pitanju...tj. ostavila povrshine koje se lako chiste...jer chak i zavjese ako se ne peru chesto zadrzavaju mirise a pogotovo tepisi, cebad , prekrivachi...a oblake iz komshiluka teshko je sprechiti
...ne znam...ako opichish agresiju kontra mirisima , mozda cesh se onesvestiti...ili...vishe nishta necesh osecati...u nirvani...
 
Najvažnije - vetri je kad god možeš i kako god možeš. Promaja u svako doba, ako nikome ne smeta. Sveće nisu rešenje jer, em što ne mirišu ne znam kako, kratko traju i ko će ih uopšte paliti non-stop... :confused:
Nego zavese, svake nedelje, prekrivače na kaučima, sve u veš-mašinu, jak prašak (bolje) ako ne valja - omekšivač... Ako nešto umiriši prostoriju to su oprane zavese, i uglavnom traje bar nekoliko dana...
 
vrtilo:
Postovanje svim damama!
Dolazim vam u posetu jer mi je potrebna zenska ruka.

Uselio sam se u novi stan sa jos par cimera. Miomirisi se sire diljem naseg zajednickog prostora pa bi ja da se malo utvrdim, tj ,resio sam da kupim ili osvezivac prostora ili neki dezodorans pa da malo-malo spricam po mojoj sobi da bih rasterao memlu i one nezdrave muske mirise. Cak sam se mislio i mozda one mirisljeve svece da kupim, ali opet gde jos vatru da palim na ovoliku toplotu?

U jednom od proslih stanova sam koristio one etericne mirise na stapicu i tamjan, ali su se ostali ukucani posle zalili da im je to mnogo jak miris tako da bih ovaj put to izbegao.
E sad kako sam duduk za te stvari, i dezodorans koristim samo kad mi ga neko kupi pa ako je bas neka vazna prilika (kupam se redovno i cist sam, hvala na pitanju)...

Kapiram da vi zene imate sesto culo za taj aspekt. A i ako cemo iskreno, jedino je zenama i gej populaciji bitno kako neki prostor misire, jer smo mi muski mnogo prilagodljiva garda.

Ajd mi preporucite cime da mirisem sobu? Koji su vasi omiljeni mirisi za koje mislite da leze za musku sobu?

Koje mirise da kupim i u kakvim ambalazama? Mirisljive svece, kolonjske vode, oni elektricni osvezivaci prostora, sprejovi?
Hval vam unapred na pomoci!!!
;)

Posto hoces neki muski miris,odnosno miris za musku sobu,mozda bi najbolje bilo da kupis jelkicu za automobil,a ukoliko je miris tvoje sobe jak,kupis deset jelkica i pokacis po sobi :D.
 
evo i ja da preporucim osvezivac prostorija, zaista lepo mirise, a nije pretezak...
glade Lavanda e Violetta, ali ne kao sprej, vec u cvrstom stanju, to je u stvari assorbiodori za prostorije...
srecno i nadam se da ce uskoro sve oko tebe mirisati...
 

Back
Top