Maticna Ploca- PITANJE!

Orreol

Početnik
Poruka
19
POZDRAV! zanima me do koliko stepeni je dozvoljeno da se ugreje maticna ploca vec 2 dana mi se posle par sati rada racunara upali alarm na programu "PC Probe II V1.04.05 " malo sam cackao po opcijama na tom programu i izvalio da je namesteno da se alarm ukljuci kada temperatura maticne predje 45 stepeni. pa me zanima da li je to opasno po moj komp tj po plocu? Hvala
 
Matična ploča na 45°C malo je to mnogo , ajde de da je unutar kućišta toliko na ovu vrućinu, ali matčna? Možda je onaj tvoj program malo otkazao ili ti pokazuje loše parametre. Temperatura procesora je do 60°C onako još normalna(recimo) , GPU-a malo višlja od procesora .Mislim da je 45 stepeni malo mnogo.
 
U svakom slucaju,postovanje Boro,al nikako ne mogu da se slozim sa onim sto se desava na ovom forumu u zadnje vreme i potpuno razumem Kulirazu sto ga nema vise.Jednostavno je ovaj forum poceo da se svodi na prepucavanja i na ispravljanja tudjih gresaka,umesto da se svodi na diskusiju o hardveru i pomoc ljudima kojima je potrebna.
To me rastuzuje,ali ok.Nije problem.Nekad je ovaj forum mnogo bolje funkcionisao.Medjusobno smo se ispravljali i pomagali jedni drugima,usput razmenjivali iskustva i textove sa neta,a ovo sto se trenutno ovde desava,jednostavno vise nije to to.Ispravite me ako gresim.Mozda i jesam sam sve ucio sto sam naucio,konsultovao se sa ljudima koji te stvari mnogo duze vreme rade od nas i nemam diplomu faxa za te stvari,al opet me je zakacila neka crna realnost kojoj sam do sad uspesno odgovarao i nameravam da nastavi da je izbeljujem.Stvarno ne mislim da sam neki veliki poznavalac sveg hardvera,trudim se da to ispravim i znam da nikad necu imati teoretsko znanje fakultetlije,ali ovaj forum je opet malko drugacije mesto bio...Zato smo se i dopunjavali... :)
Ipak ovo nije mesto za takve prepravke,nego mesto za pomoc ljudima... :)

Btw,to nije mnogo za maticnu,al bi mogao malko da ocistis prasinu iz kucista usisivacem i da cetkicom nekom starom za zube isto to odradis na hladnjaku ispod ventilatora za cipset na ploci.Jos bolje ako imas onaj cetkasti nastavak za usisivac pa da time to odradis.Nemoj nikako skidati sam hladnjak za chipset sa ploce,jer ne vredi ga vracati bez nove paste za hladjenje (iliti kako sam ja ucen - silikona).Nece se puno spustiti temeratura,al ce u svakom slucaju pomoci hladjenju.Ako ti je pasivan hladnjak,dovoljna ce biti i ta cetkica ili usisivac.Ne boj se,nece nista uvuci sto ne bi trebalo da uvuce.I dalje sam protiv otvorenog kucista... :)
 
Ja nisam ispravljao nekog člana foruma - citirani je član Asus support tima koji, kao što rekoh, niti zna engleski, niti zna išta o kompjuterima.

Što se tiče prepucavanja i ispravljanja tuđih grešaka... Ja kada vidim da neko greši u nečemu, osećam potrebu da mu ukažem na to. I mislim da je to sasvim ispravno.
Ljudi koji nisu upućeni čitaju ove post-ove i ponajviše zbog takvih treba ispraviti svaku grešku. Valjda i sam znaš kakve gluposti se sve napišu po ovim forumima. Pošto se ne sprovodi rigorozna moderacija koja bi uključivala brisanje netačnih post-ova, potrebno je da se sami članovi međusobno ispravljaju/dopunjuju.
I ja stvarno ne vidim šta je problem oko toga.

U vezi toga da je ovo mesto za pomoć ljudima. Slažem se da treba tako da bude.
Smatram da ja to i odrađujem koliko mi vreme i znanje dozvoljavaju.
Ne kažem da je to mnogo, već da je u okviru mojih mogućnosti.

@Orreol: Što se tiče postavljenog pitanja u vezi temperature, nisam komentarisao jer smatram da je u snejks-ovom postu već dat odgovor na to pitanje.
 
Orreol:
hvala na savetima ali ne bih ja da ga sam otvaram jer sam komp kupio pre manje od mesec dana i zar je moguce da se za tako kratak period nahvatala prasina i prljavstina unutar njega?
Nije prašina ako ti je komp star mesec dana, nemoj ga džaba otvarati.

Ovih dana je bilo inače jako toplo, a ploča se zagreva u odnosu na spoljnu temepraturu... kako sada stoje stvari kad je malo hladnije?
 
pa jutros kad sam ga upalio bila je 33 i za sat vremene je dogurala do 40 ali sam uperio ventilator u zadnji deo kucista i temperatura se drzi na 36-37 stepeni. mislim da mi je neminovan jos jedan kuler! da li je bolje da stavim kuler pozadi ili na bocnoj strani kucista?
 
Nemoj otvarati komp,spremi max 500 din i idi da ti stave jos jednnog ventisu nazad na kucistu,iako je nepotreban,al ako te brine neka ga .8-ica do 12-ka,za sta budes imao para,nek ga zavrnu,gledaj da bude neki bar xsilence,da bude tih,i resio si se tih problema.Nikako ne otvaraj kuciste ako su ti stavili nalepnicu,jer mogu ti reci da sam se sa takvima vukao 2 godine po sudu da bih na kraju dobio lepu odstetu,al pitanje je dal ti mozes dokazati da znas sta radis.I jos sam im usput ja i doneo na papiru koja konfiguracija da se sastavi.
Inace,stvarno ne treba da te brine ta temperatura.Jeste malo visoka za novi komp,al opet leto je...
 

Back
Top