Kasko osiguranje vozila

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Danas sam izvrsio registraciju automobila za narednih godinu dana. Posto vec 4 godine uplacujem i kasko, hteo sam i to da obavi, kad tamo - medjutim!
Izgleda da kasko ne moze vise da uplati fizicko lice i vazi samo za pravna lica? Agencija koja mi godinama zavrsava registraciju, kasko i tehnicki znaci "sistem kljuc u ruke" mi danas nije uspela uplatiti kasko.

Kasko sam imao kod AMS soiguranja. Ima li neka druga kuca koja ipak radi kasko za fizicka lica?

Ne mogu da verujem da ce da ukinu kasko za fizicka lica, bili bi valjda jedina drzava u evropi koja to nema.

Navodno je to zbog toga sto su mnogi kasko osigurana vozila odvozili napolje, tamo im navodno ukrali vozilo a oni lepo ovde uzmu pare. I ako je tako, sta to mene briga, postoji miicija, interpol sta god, zasto ja da zbog toga ispastam.

Ima li neko informaciju o svemu tom problemu?
Doduse imam instalisan "zeder" za koji kazu da je dosta dobra zastita, ali kasko je kasko. Kad mi se ptica pokaki moga sam da nadoknadim stetu, sad corak izgleda.
 
Takodje.
Isprva mi se obrazlozenje ucinilo logicno za nashe ciganske prostore i razmisljanje, ali... onda se setih, snacice se ljudi i lako i brzo, bice vozilo registrovano na pravno lice ochas posla. Ljudi koji imaju lovu za kasko, vrlo verovatno imaju i privatu firmu. Logika. Pa moj cale ima registrovanu firmu, koja samo stoji k'o ime, nista ne radi, dezura za jednog dana. Uvek mogu vozilo registrovati na ime firme.
Mislim da je odgovor u tome sto postoji razlika u cifri kad placa fizicko i pravno lice (:
 
Razlika u cifri je i kad ti OSL podnese prijavu za saobracajni prekrsaj, pa te umesto 5k dinara kosta 100k dinara, zato sto je vozilo registrovano na pravno lice..... Ne znam sta je bilo u pitanju ovde, ali znam da je jedan moj prijatelj pre neki dan (oko 15-og) registrovao auto i osigurao ga kasko.......
 
Sve je moguće, Srbija je bila i jedna od rijetkih zemalja u koju recimo nisi mogao poslati paket iz Norveške, jer su pošiljke otvarane, nestajale itd. Mada mi je za kasko čudno, ali vjerovatno i tu mora da postoji kuća koja vrši reosiguranje, možda su oni raskinuli ugovor.
 
Nije samo to problem. Promenila se cela koncepcija. Vise ne moze svako ko zeli da uplati kasko osiguranje. Postoje takozvane "crne liste" (rekose mi danas u AMS) gde neki direktori stavljau razne nepodobne po njihovom misljenju. Njima nema osiguranja.
Osim toga, izmislili su nov nacin vrednovanja automobila prilikom odredjivanja osigurane sume. Kao da prosle godine ona silna knjizurina gde su iz tabele gldeali vrednost vozila sad vise odjednom ne vazi pa imaju neku svoju koja je naravno 10x nepovoljnija za korsinike.
Primera radi, moja kola su prosle godine procenjena na 1,000,000 dinara osigurane sume a ove bi da mi ponude 540,000 hiljada! Po kojoj tabeli, sam ce Bog sveti znati. ne pada mi na pamat da im platim 48,000 godisnje za tu osiguranu sumu (prosle godine sam platio 64,000 na sumu od milion dinara) Znaci, moja kola su za godinu dana izgubila na vrednosti tacno 50% (pa to nema ni u "Jevropi"

Sav veseo mi je radnik AMS preko telefona asopstio da eto nisam na "crnoj listi" i zamalo da me slog strefi kad je pomenuo tu listu. Yebote kao u doba "kominterne" Sta mene briga sto oni imaju problema sa "kradjama" i naplatom vozila, pa sad svima smanje osiguranu sumu da ne stete previse? Treba da se radi posao kako valja (carina, policija, njihova inspekcija) a ne da maltretiraju gradjane sa budalastinama.

Dakle to su zadnje vesti koje imam i ove godine mi nece pasti na pamet da dam pare za kasko.
To moze samo u zemlji Srbiji!
 
intra:
Sve je moguće, Srbija je bila i jedna od rijetkih zemalja u koju recimo nisi mogao poslati paket iz Norveške, jer su pošiljke otvarane, nestajale itd. Mada mi je za kasko čudno, ali vjerovatno i tu mora da postoji kuća koja vrši reosiguranje, možda su oni raskinuli ugovor.
Ja nisam mogao poslati CD sa fotografijama u Norvesku odavde jer je po nekakvim pravilima moguce poslati samo originalno izdanje kupljeno u prodavnici. Iz Norveske je slican stigao bez problema a ja sam svoj morao moj poslati u Nemacku odakle je bez problema stigao tamo gde sam zeleo.
 
Neki kreten sedi u nekoj kancelariji u nekom tamo ministartstvu, pijucka drustvenu kafu i smislja "sta bih danas mogao od propisa da promenim?" Ako mu se prispava, prolazimo dobro, jer ne pravi gluposto, ali ako je oran za posao, svasta pise i onda ljudima od kojih prima platu pravi svakakve probleme.
 
Takvi " strucnjaci " kao i oni pravi imaju jednu zajednicku potrebu - da nesto delaju tokom radnog vremena i veka. Najveci problem " strucnjaka " je ono sta oni smisljaju za vreme koje se naziva radnim i za koje su placeni. Setimo se da smo skoro imali malenu predstavu hapsenja profesora na fakultetima pa se razmislimo samo koliko laznih nadri - kvazi - " strucnjaka " je izaslo iz tog rasada koji ne umeju da ponude ali zato umeju da zagrabe i kojimaje jedina satisfakcija sto brzi i silovitiji sunovrat drzave i nacije iz kojeg neverovatnom preciznoscu vade korist prvenstveno licnu pa onda i zajednicku tj. u zlocinackoj druzini kojoj obicno takvi i pripadaju.
Da ne duzim: kasko se odbija samo rizicnim strankama - onima sa vise kazni, okrivljenima za saobracajke i drugim nedisciplinovanim vlasnicima vozila kao i onim cija su vozila u losem stanju i sa kojima je neisplativo poslovati. Valja malo kopati po zakonu i naci da li je i koliko direktor te firme prekoracio ovlascenje ne dozvoljavajuci fizickom licu da uplati kasko.
 
Yebiga, nemam vremena da kopam po zakonu... Imam preca posla nego da se nadmecem sa "strucnjacima" do moga.
Sve u svemu ove godine cu nakon 5 uzastopnih godina preskociti kasko a pocetkom sledece ionako kupujem drugog audija pa cu pokusati da njega ipak kasko osiguram jer ce biti mnogo noviji.
Ovog ce valjda "Zeder" i Bog (ili jeobratno) sacuvati od kradje a za ostalo cu morati sam da se potrudim.
 
Mozda je dovoljno da ga samo priupitas o njegovim ovlascenjima, "mrtav ozbiljan i na sve spreman", mozda za par minuta razgovora promeni sve stavove u zivotu pa izboksujes kasko bar jos ove godine. Ako nista, vredi takve malo oznojiti i prikljestiti ponekad. Meni nije bilo problema za stakla sto se tice kaska a auto je stariji od tvoga.
 
Nisam bio precizan verovatno. Nije problem da dobijem kasko, mogu da ga dobijem jer su mi rekli da nisam na toj "crnoj listi". Naravno da nisam kad godinama placam a nisam tarzio odstetu za nista.
Problem je sto su mi procenili odstetnu sumu sa 980,000 prosle godine na 540,000 ove godine. Pa nece biti da je za 350,000 auto manje vredan za godinu dana?
Radi se o Audiju A4, 2.4, 165KS, 6cilindara.
Prosle godine me je zadovoljstvo kasko osiguranja kostalo 64,000 a ove 49,000 dakle za manju odstetnu sumu treba da dam vise para (kad se napravi preracun u procentualnom smislu), ne bi smelo da bude vise od 36,000 dinara.
Ali, dzaba ja tu racunam, ne dam ovim lopovima pare pa taman mi sutra auto ukrali.
 
Znam lika koji je prosle godine osigurao A8 i za tu godinu je naplatio oko 30k eura stete.....cukao ga 4 puta, pa svaki put komplet air-bag-ovi,sto nekih qraca, razbijao menjac, kao zbog odrona,itd....a sve same namestaljke,sedista sa jastucima uvek ista se montirala, i ni jednom mu ih nisu uzeli.....prodao ga posle za 22k a pre godinu dana je dobijao 25k za njega.......
 
Mnogo sam bio pospan pa sam lose procitao post. Kad se spava onda se ne pise nego u krevet. Mom drugaru su gangsteri iz osiguravajuceg drustva procenili razbijen BMW motocikl 1000 DM totalne stete iako je samo prednja viljuska bez tocka i gume kostala polovna oko 2000 DM u to vreme a on sam placao godisnje osiguranje toliko da bi mogao da za 3 godine otplati svog BMW-a po njihovim cenama. On im je rekao da pristaje ako mogu da mu nadju istog takvog za te pare da kupi.
 

Back
Top