Hiperinteligencija

mlax

Početnik
Poruka
23
Zamolio bih administratora da toleriše to što kao novi član foruma možda nisam potrefio pravi potforum za ovu temu, i ako je tako neka prebaci ovu temu tamo gde treba, naravno da se neću ljutiti.

A tema je ... hiperinteligencija.

Postoje dva zadatka na temu Ravenovih matrica koja odvajaju inteligentnog čoveka od hiperinteligentnog.

Ko ih reši ulazi u 1% čovečanstva koji prelaze IQ 160.

Ima li takvih na forumu?
Ili bar, ima li takvih na forumu koji znaju ljude koji znaju ovo da reše.
Ne kažem da je članstvo u Mensi neophodno za rešavanje ovih zadataka ali bi moglo jako da pomogne.

Neka Vam je sa srećom.

Ide se na www.iqtest.dk zadaci broj 37 i 39.

P.S. Nije dovoljno reći rešenje je to i to, već OBJASNITI zašto je to rešenje.
 
Uvek su mi zanimljivi ovakvi testovi, moj rezultat je 122, što je vrlo slično jednom daaavno rađenom, kada sam imao 123 (ali taj je merio 4 vrste inteligencije, a ovaj samo jednu).

Što se tiče rezultata, raspodela inteligencije (i drugih crta ličnosti) je određena "zvono krivom", koliko genijalnih, toliko mentalno zaostalih. Ispod IQ 90 je 25%, od 90 - 11 je 50% (prosek) i preko 110 je 25 % bilo koje populacije.

Nisam video za koji opseg IQ-a je kalibrisan, ni jedan test ne može da pokrije ceo raspon.

Hm, nisam shvatio to sa različitim devijacijama.
 
Mia_rebeldeway:
pa znaci,po sistemu merenja ono 15,normalna sam jel da?

Naravno da si normalna, duso.

Po sistemu merenja, gde je sd/15 za ulazak u mensu potrebno je imati 130 poena. Za sd/24 koji je kod nas treba 148. Da bi se sd/15 preracunao u sd/24 neophodno je 48 podeliti sa 30, a zatim taj broj pomnoziti sa brojem koji smo dobili na testu od kog smo oduzeli 100.
 
tnx robespjer...buduci da ja imam 15 godina...

Draga Miice, ovi testovi nisu predvidjeni za tvoj uzrast, tako da je tvoj rezultat jako relativan. Postoji misljenje da je vrhunac inteligencije negde oko 25 godine, te bi najverovatnije tvoj razultat bio bolji da si ga radila malo kasnije.

U svakom slucaju, ponovi test u nekom buducem vremenu.
 
MasterYoda:
Hi, hi! 138. Šteta što ne pokaže gdje si pogriješio.

Ako sam dobro shvatio preračunavanje na SD24, to bi bilo 161 po našem. Moraću do Mensa test centra da probam njihove testove.

Svaka čast za rezultat! :-D Zaista bi trebao da uradiš Mensin test, a to nećeš moći u nekom test centru, već na zvaničnim testiranjima koja se organizuju po gradovima, i to po pravilu jesenji i prolećni ciklus. Raspored testiranja za jesen bi trebao biti uradjen i objavljen do kraja septembra na zvaničnom sajtu Mense Srbije. Ispod sam pastovao deo teksta sa samog sajta Mense:

Testovi
Testiranje predstavlja jednu od osnovnih delatnosti svake lokalne Mense, jer je to jedini način da se iz populacije izdvoje ljudi koji raspolažu dovoljno velikim intelektualnim potencijalom da bi im se posvetila posebna pažnja. Rezultat na testu koji kandidata kvalifikuje za članstvo u Mensi može da postigne samo 2% ukupne populacije. To znači da je koeficijent inteligencije (IQ) članova Mense veći od 133 po Bineovoj ili 148 po Katelovoj skali.

Objašnjenje fenomena inteligencije zahtevalo bi puno prostora. Postoje psihometrijske metode za određivanje koeficijenta, kao i razni kriterijumi koje uzimamo u obzir kada vršimo merenje. Grubo rečeno koeficijent inteligencije predstavlja količnik vaših sposobnosti prikazanih na testu i životne dobi. Prosečne ljudske osobe imaju IQ izmedu 90 i 110. Nadarenima se smatraju oni čiji se IQ nalazi između 120 i 140 po Katelovoj skali. Svi rezultati preko 140 predstavljaju izuzetno inteligentne osobe.
 
Pošto sam ja samo nadaren (baš mi se sviđa naziv :D) imam ideju :idea: za sve nas ispod genijalnih: da svi lepo odemo na testiranje, pa oni koji prođu (oko 50% u nas) da časte ostale u nekoj obližnjoj kafanici, da se malo i mi ovajdimo. :lol: 8-)
 
dan555:
Pošto sam ja samo nadaren (baš mi se sviđa naziv :D) imam ideju :idea: za sve nas ispod genijalnih: da svi lepo odemo na testiranje, pa oni koji prođu (oko 50% u nas) da časte ostale u nekoj obližnjoj kafanici, da se malo i mi ovajdimo. :lol: 8-)

Bilo bi lepo da prvo krenemo sa kacenjem Preent Screen-a nasih rezultata, jer koliko sam shvatio ovako naizust svako ima iq na nivou Mense, pa i nekih udruzenja sa znatno visim iq-om.

Nije da se sada ogradjujem, ali zaista ne sumnjam u vasu iskrenost, vec to kazem zbog ljudi koji pisu na drugim temama sa istom tematikom, a gde se dobijaju i rezultati 155 na ovom danskom testu, iako on jadan meri samo do 140.
 
Haha, zar ima i takvih?

Ja svom društvu iz SF tima zaista verujem, družimo se ovde više od godinu dana i ne može se poturiti "veća pamet" ako je nema.

Ni snimak ekrana nije dokaz, u Fotošopu se očas namesti rezultat.

Eto, ja nemam rezultat za Mensu, na žalost.

Eh, ti inferiorni testovi koji mere samo do 140, ma naši su mnooogo bolji, nemaju gornju granicu, samo još da napravimo te naše testove... :D
 

Back
Top