Mračna strana...

nomad_soul

Zainteresovan član
Poruka
212
Pre neki dan pročitao da se u Srbiji godišnje obavi oko 150 000 abortusa, dok se rodi oko 70 000 beba. U prevodu natalitet nam je nula ili je ponekad neka bedna pozitiva ili je čak i negativan (tj.imamo belu kugu). Ne znam ko je od onih majmuna koji sede u skupštini umesto u zoo vrtu, rekao da je ukidanja PDV-a na bebi opremu trenutno nemoguće, jer bi tako nešto izazvalo budžetski deficit... Glupost veka...
Volite se ljudi, imajte decu. Nemojte gledati materijalne stvari. Šta će ti 3G mobilni telefon ili patike koje koštaju 14 000? Nemojte robovati stvarima, ljudi nestaju zbog vas...
 
Nije problem u PDV-u na bebi opremi...
Problem je u volji i zelji osoba da li zele da imaju decu ili ne...
Sve se moze kad' se hoce... i niko ne moze da me ubedi u suprotno...
Toliko...
 
Stvarno, sta kao Albancima i Kinezima ukinuli PDV na bebi opremu pa se tucaju da popune pola planete...maaaa... stvar je u glavama, ja jesam potpisao peticiju za ukidanje PDV-a, ali to je tek kap u moru, moraju ljudi da se menjaju, a ne samo zakoni!
 
koliko god ona nije bila u pravu (a nije!) ti si sad ispao jos gori... mislim.. nemam namere da bilo kome solim pamet ali je stvarno bilo ruzno i sa jedne i sa druge strane... identicna stvar se, tako cesto, moze videti na ulici, u kafani, bilo gde... i ja ne mogu da razumem zbog cega to tako mora... a trudim se da razumem... najiskrenije...
i, verovatno ce vecina, nesvesno, sad stati na jednu ili drugu stranu... a u stvari su svi samo izgubili...
divlja - zato sto je prokomentarisala tako (sto nije njen nivo, cini mi se)...
U_R zato sto je odgovorio jos gore (ma koliko se bilo kome to cinilo opravdanim)
a svi mi, ostali, sto moramo da citamo te bljuvotine ovde... ali, ja bi' licno bio presrecan kad bi to bila jedina bljuvotina ovde... previse neinteresantnih ljudi... cini mi se... koji kazu nesto samo da bi rekli... a onda to ponove jos hiljadu puta... previse nemastovitih ljudi... previse neiskusnih ljudi, koji imaju totalno iskrivljenu sliku o nekim pravim vrednostima... razlicita zivotna iskustva, verovatno...
a, opet, vrlo je moguce da i ja gresim... i da sam, ovako mlad, zastareo... i da je moja generacija otisla daleko ispred mene... a mozda mi tako i treba kad sam uvek gledao samo svoja posla...
 
Ovo je tema vise za politiku- tamo bi joj bilo jos veselije no ovde- ebi ga, tamo je probrana klijentela :D ..
Tema- kak'e, bre, veze ima da l cu da rodim jos jedno il necu uopste da radjam, da nemam ovo, sa drzavom, belom kugom, izumiranjem covecanstva ii ostalim?? Drzava, statistike i ostale gluposti imaju poslednji pravo da uticu na neciju odluku u vezi s a tim. Ovaj primer oko PDV-a je samo jedan detalj koliko se oni brinu o radjanju beba al ni to nema veze sa ovom pricom..veze moze da ima sistem vrednosti koji je total poremecen i to ne samo ovde vec svuda, al eto, ako nista drugo, autor teme je pokusao da utice pozitivno na to, pa zato vredi procitati ovu stranu, iako su malecke sanse da ce ista da se promeni na bolje i daleko opseznijim akcijama u odnosu na ovu..
A, to sto ljudi nestaju- to , mozda, i nije tako losa stvar..
 
Rile- nije to losa stvar..mis"- gledati samo svoja posla..
Nego, da ne spamujemo temu- jesi ti napakovao bebu vec nekoj sludjenoj forumasici, recimo :D ? I, ako nisi- sta cekas, jbt. ??! Propascemo nacisto- kao ljudi i kao komunisti :lol:
 
Ja bih voleo da jednog dana imam troje dece (nadam se u jednom braku :)) i dacu sve od sebe da to postignem. Volim decu i mislim da ona jednog dana postaju smisao naseg zivota, a to je blago koje ne treba zrtvovati svojoj samozivosti. Nije nimalo lako, ali znate kako se kaze:"Gde se kuca gradi, svadba pravi i deca radjaju, tu i Bog pomaze. Zelim svima takvu srecu i pomoc od Boga.
 
U_R is back!!!:
A ti mozes da se teras u p.icku lepu materinu kravo retardirana...lepo sam napisao da je to moje misljenje i ako ti se ne svidja idi nekom drugom soli pamet a meni se skini s k.urca mamu ti j.ebem nenormalnu.....pun mi je bre k.urac da mi neka dileja soli pamet o tome...ako sam izneo svoje misljenje to sto se ti ne slazes sa mnom ne znaci da treba da me nazivas bilo kako ili uopste da mi se obracas........idi radjaj decu i nosi se u p.icku lepu materinu!
I onda on uzme za pravo da nekom kaže da je dileja...
 
na jedno rodjenje, dva ubistva. prosto ne mogu da poverujem da je taj podatak zaista tacan?????? ispada dakle, da su dve od tri majke ubice. shokantno. tesko je naci neko drugo tako efikasno zanimanje u pogledu mortaliteta.
recimo vojnik u vremenu rata, tesko da su dva od tri vojnika ubice.
tako da iako su majke neprikosnovene u pogledu nataliteta i iako je svetinja majke verovatno poslednje mesto gde bi zdravorazumski trazili nekog tako efikasnog, eto, mracna strana statistike kaze da bi pogresili.

ali, naivno i licemerno je verovati i to navoditi kao argument da variranje cene bebi opreme za 18% gore-dole opredeljuje trudnicu da ubije ili postedi to vec formirano i zivo, bice u sebi.
posebno je zanimljivo pratiti kako moralno rezonuju neke forumasice koje npr zestoko skacu kako je nemoralno da muskarac od 30 kresne srednjoskolku ali zato na temama o abortusu (u slucajevima kad je plod u redu) cute i moralno ga ne osudjuju. ili ga osudjuju iz aspekta da abortusom zena moze ugroziti svoje zdravlje i dalju plodnost. isto tako moze se reci da nije dobro zgaziti coveka jer se mogu ostetiti kola.
 

Back
Top