Kazne za vlasnike pasa

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
24. jul 2007. | 19:20 | Izvor: Beta
Beograd -- Gradski ekološki i komunalni inspektori naplatili su u poslednje dve sedmice 14 mandatnih kazni protiv vlasnika pasa.

Kazne su naplaćene zbog izvođenja pasa bez povodaca i zaštitne korpe, a gradski inspektori podneli su i 30 prijava sudiji za prekršaje. Kazne i krivične prijave podnošene su i protiv građana koji nisu očistili javnu površinu nakon što je njihov pas izvršio nuždu.

Kako je danas saopštila informativna služba Skupštine grada Beograda, inspektori su kontrole uz asistenciju policije sproveli u Pionirskom i Studentskom parku, na prostoru Beogradske tvrđave, Tašmajdana, u parku kod Doma Narodne Skupštine i kod hale "Pionir".

Pomoćnik gradskog sekretara za inspekcijske poslove Tatjana Živković navela je da je cilj akcije da se vlasnici pasa podsete na obaveze i propise koji su dužni da poštuju, kao i zaštita zelenih i drugih javnih površina u gradu.
 
komentari sa sajta b92


Samo na Dunavskom keju na Dorćolu dnevno šeta na desetine pasa sa svojim vlasnicima,razunih rasa bez povoca.Svako jutro i veče na ulicama koje se spuštaju prema obali Dunava sa terazijskog platoa možete videti mnoštvo ljudi sa psima,koji se vode bez povoca.
Tako da podatak koji je iznet o broju kažnjenih je zaista smešan.Ali i tužan.On samo pokazuje nemoć ili nemar nadležnih da se jedno ponašanje propisima predvidjeno i poštuje.Ali uzalud je o ovoj temi bilo šta reći.Sem možda konstatovati da sui javne površine parkovi,kejovi i dr.namenjeni ljudima,danas prepušteni psima i njihovim vlasnicima.
(Nenad, 24. jul 2007 20:56)



E, baš fenomenalna ideja. A mogu li cenjeni gradski inspektori da mi preporuče gde da nađem korpu za svog krvoločnog i jezivog jazavičara? Mislim stvarno... postoji granica između zakona i apsurda.
(Umetnica, 24. jul 2007 20:57)
 
Ovde u NS-u ima jasno propisano koji psi su obavezni da nose korpe. Na svu srecu, labradori, naravno ne moraju.

Ali, ja se slazem da treba kazniti ljude koji ne ociste za svojim psom posle vrsenja nuzde. Ja pokupim za Obijem bilo gde to da uradi i uvek. Cak i na travi, ako je okolo gomila izmeta drugih pasa, ja pokupim. Mislim da stvarno nije u redu i sto se vlasnika tice da se ponasaju tako nemarno prema tome.
 
Doduse, opet i vlast mora da prosiri svest mnogim vlasnicima pasa. Drugarica je bila prosle godine u Londonu, rekla je da nije videla park u kome nije bilo na svakih nekoliko metara specijalizovana korpa sa kesama-rukavicama za skupljanje izmeta za psom. Mozda bi, kada bi to postavili i ovde, situacija bila drugacija.
 
U Cacku je druga prica niko nishta neradi po to pitanju ni gracka vlast ni gradjani.Moj pas ima uredne sve papire,vakcine,cip,kratak povodac a i ja imam uvek u rancu kese za izmet ali korpu nemam niti cu psu da stavim iz razloga shto ima puno cacanskih dizelasha koji drze one jadne zivotinje kako ih drze,koje su pobesnele.Cak mi se jednom dogodilo dok mi je pas imao 4meseca da tutkaju svoje pse na moje shtene,videli veliko a neznaju da je shtene.Bolje meni da platim kaznu nego da mi tudji pas zakolje mog.A ni jedan sud nema jaku kaznu,niti cemi to ikada u zivotu nadoknaditi pa sve da dignu kaznu na 1000 000 e.A ako bi moj pas nosio korpu morali bi svi bez izuzetka!!!
 
"Sem možda konstatovati da sui javne površine parkovi,kejovi i dr.namenjeni ljudima,danas prepušteni psima i njihovim vlasnicima."

Kakva glupost!!!
Bar kod mene u gradu ovako nije....Ja jedva i nadjem gde da ga proshetam,jer tu je otvoreno kupalishte...A pustim ga u nekim shumama i shumarcima i kada odem na Rudnik....
 
Jesi sigurna da labradorima ne treba korpa?

Ovde u NS-u ima jasno propisano koji psi su obavezni da nose korpe. Na svu srecu, labradori, naravno ne moraju.

Ali, ja se slazem da treba kazniti ljude koji ne ociste za svojim psom posle vrsenja nuzde. Ja pokupim za Obijem bilo gde to da uradi i uvek. Cak i na travi, ako je okolo gomila izmeta drugih pasa, ja pokupim. Mislim da stvarno nije u redu i sto se vlasnika tice da se ponasaju tako nemarno prema tome.[/QUOTE]
 
Dana2503:
Doduse, opet i vlast mora da prosiri svest mnogim vlasnicima pasa. Drugarica je bila prosle godine u Londonu, rekla je da nije videla park u kome nije bilo na svakih nekoliko metara specijalizovana korpa sa kesama-rukavicama za skupljanje izmeta za psom. Mozda bi, kada bi to postavili i ovde, situacija bila drugacija.
u beogradu tih korpi ima na pojedinim mestima ali su uglavnom prazne. kad god sam prisla korpi da uzmem kesu,bila je prazna.
 
labradorka:
Jesi sigurna da labradorima ne treba korpa?

Sigurna. Idi na sajt www.gradnovisad.org.yu i tamo ces naci Odluku o uslovima drzanja domacih zivotinja.

97746354fp3.png


88885174fb8.png
 
PAzi ovde nema i Nemacka doga ali nastala je "Pretece danasnje doge su stari bulenbeiseri(psi koji su hvatali bikove za noge),kao i psi za hajku i lov na divlje svinje,koji su sredina izmedju jakog mastifa engleskog kova i brzeg i pokretljivijeg hrta." Ovo je sa jednog sajta i gde je tu moj pas na toj listi...
 
ja podrzavam te kazne,samo mislim da ako je pas vec vezan nema potrebe da nosi korpu i obrnuto.
a sto se govana po ulici tice,naterala bih sve kretene koji pustaju pse da seru po trotoaru to pokupe rukom. zivim na vracaru u bg-u i jos mi se nije desilo da prodjem trotoarom a da ne moram da preskacem mine.
 
Napisala sam vec jednom a napisacu i opet - sto mi drago sto ne zivim u centru grada...
Ja inace ne skupljam govance za svojim psom, ali mislim da uopste nema ni potrebe. Ko je bio u mirijevu shvatice i zasto. Zelenila ima toliko da bih lupom morala da trazim gde mi se pas pokakio.Samo jednom mu se desilo da se pokakio ispred tudjeg ulaza, ne znam zasto jer to nikada ne radi, i tad sam posteno pokupila njegov izmet. Setam ga bez povoca i naravno korpe. Stavila sam mu korpu samo par puta kad su bacali otrove, i jadnicak toliko se mucio da ne bih nikako mogla da mu je stavljam u svakoj setnji. Takodje ga vezujem na povodac samo u retkim situacijama. Vise puta mi se desavalo da zaboravim uopste da ga ponesem, a nekad zaboravim i ogrlicu da mu stavim...
 
U zivotu nisam stavila kais mojim psima,znaci obojica idu bez kaisa niti nameravam da im stavljam kais a kamoli kakve glupe korpe.Sto se tice govanaca u pravu si vilus kod nas na Vracaru na svakom metru ima koliko hoecs,ali vidim da dosta ljudi lupi ok kupe ovi sto imaju manje pse a kako ja da pokupim go*no psa od 40kg(da napomenem da moji si vrse nuzdu na travi ne na ulici)?!?!

Zaustavio je jedan policajac mog ocuha na ulici rekao mu da plati kaznu zbog toga sto psi idu bez povodca(da napomenem da obijica besprekorno slusaju i nisu agresivni) i moj otac mu je rekao gospodine ovo nisu psi i ovaj zacudjeno kako nisu,i moj ocuh pa pogledajte oni su mnogo pametniji od vas a vi ste covek i moj ocuh se samo okrenuo i otisao ovaj policajac nije mogao da veruje.

E vilus i ja sam na Vracaru cudi me da se nismo srele jer bi tvog bigla sigurno zapazila,
Pozdrav
 
Sto se tice obavljanja nuzde pasa ispravno je pokupiti radi higijene i kulture ali mislim da ti koji prave takve zakone imaju dosta toga za sobom da sakupljaju jer ima mnogo vecih i gorih zagadjivaca od nasih ljubimaca tako da treba prvo ocistiti zacepljenu kanalizaciju pa tek onda pojedinacne "kake" mada ja to takodje uvodim u praksu zbog dokaza o sopstvenoj kulturi... Sto se povodaca i korpi tice tu isto ima dosta dobrog i loseg bilo gde ako ima ljudi povodac je po meni potreban jer imate ljude koji se4 extremno boje pasa pa im ne treba jos vise buditi i razvijati strah a korpa je individualna. Naime ja mislim da korpu treba da nosi svaki pas koji je agresivan bio to jazavicar ili mastif jer pamtim da se desavalo da dete ili cak i odraslog coveka ujede cak i jazavicar a da recimo doga hladno prodje i ne pogleda nikog to vlasnik po meni mora da proceni i ako smatra da moze voditi psa bez povodca i pas napadne ili cak i ujede nekog naravno da takav covek mora snositi posledice. Samo neznam u svemu tome gde su oni psi koji ujedu kroz ogradu koja nije dovoljno obezbedjena? Meni se recimo to desilo pokusao sam da kontaktiram doticne gazde medjutim kada sam video da je komunikaciju lakse uspostaviti sa njihovim psom nego sa njima odustao sam i odmah svog psa odveo veterinaru posto je on bio ujeden jer je remetio mir ovom psu posto se setao pored njegove ograde!!! Pisci nasih supljih zakona bi trebali barem te vece rupe nekako da probaju da popune a izmet i povodac cemo nekako i sami resiti.
 
Minaa011:
ali vidim da dosta ljudi lupi ok kupe ovi sto imaju manje pse a kako ja da pokupim go*no psa od 40kg(da napomenem da moji si vrse nuzdu na travi ne na ulici)?!?!
Postoji lopatica. Za svakim psom treba pokupiti, koliki god on i njegov izmet bio.


Slazem se sa Micom za povoce. Ima ljudi koji se plase pasa, i to je tako. Ne treba samo dodatno da ih iritiramo, nisu oni krivi, jbg...
 
ja se za sve slazem sem za korpe...a i za krpu cu se sloziti kada je svi budu nosili....Razlog tome je puno besnih vlasnika koji svoje pse tutkaju na tudje,a takve vlasnike nemozesh uvesti u red...sve drugo poshtujem i poshtovacu ali to necu...
 
Ja sam za to da povodac i korpa budu odluka vlasnika, medjutim onda bih dopustila samo jednu ili dve greske od strane istog. Recimo ako neko ima psa koji je agresivan i to vrlo dobro zna (nebitno koje rase), i i dalje ga vodi ne vezanog i bez korpe i pusta psa da kolje i ujeda pse i ljude, onda bih ili naplacivala teske kazne ili oduzimala psa. Moze svako da ima sta god hoce, ali ne sme da ugrozava zdravlje drugih ljudi ili pasa.
 
Za povodac ne mogu da se bunim posto je moj rodjeni pas divan i sladak dok ne vidi drugog muzijaka njegove ili priblizno njegove velicine kada se pretvara u zver pa ga zato pustam tek kada nema nijednog drugog psa u blizini.Sa drugim iz ekipe imam problem sto hoce da gricne te je kod njega obavezna korpa.Sto bih brinula da li ce nekoga da ujede ma koliko mi ga realno bilo zao sa tim cudom na licu.No treci pas je totalna divnica i moze sa svima i svakime.Generalno treba voditi racuna.Inace prema onima koji se boje pasa ili ih ne vole nemam tolerancije jer smatram da definitivno nesto nije u redu sa njima te mi je ponekad jako zabavno da vidim uzasnute face pogotovo kada su one posledica susreta sa mojom komsinicom toy pudlom.Ali u svemu ovome dolazi do teske zamene teza.Potpuno je u redu sto ljudi vrse nuzdu na sred ulice , bacaju djubre sa terase ili parkiraju kola usred parka.Takodje nikome ne pada na pamet da se pozabavi donosenjem zakona o dobrobiti zivotinja te sankcionise ubijanja i zlostavljanja. Ne oni krecu od vlasnika pasa i drze lekciju kako nam zagorcati zivot.Da nece mozda da potpuno zabrane psima , mackama , misevima i pticama zivot u gradu?
 
Cico pa sta ce nam psi macke i ostale zivotinje oni nisu destruktivni nevole da ubijaju lazu mrze oni znaju samo da vole. Mislim ljudi sad toliko stvari svaljuju na kucne ljubimce da stvarno ispada da sve bolesti i nevolje od njih poticu! A zaboravljaju koliko sami sebi cine lose... A mackic neznam koliko si u pravu za to oduzimanje oasa monstruoznim vlasnicima jer takvog coveka to nece boleti garantujem da nijedan od njih svog psa uopste nevoli oni bi jednostavno uzeli drugog i opet uradili isto! Treba im naci drugu slabu tacku i kazniti ih gde bi ih najvise bolelo da malo i oni osete bol kada vec uzivaju da posmatraju drugog kako se muci.
 

Back
Top