Kolika je cinija nesrece za jedan dan?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hari_Haler

Zainteresovan član
Poruka
136
Kad odsluzih vojsku, onako besposlen a bez dinara krenem da nadjem neki posao na par dana, dok ne sredim nesto bolje za stalno... I kako ja stalo putujem, a put me nosi svuda... Ovog me puta nanese na nekog zemljoradnika, u kafani jednoj u Backoj u Bacu...
Kao univerzalni vojnik, koji ne preza ni od kakvog posla, prihvatih da mu za ne tako male pare zasadim neke vocke po dvoristu... Rece on adresu i broj, te da ga posle nadjem...
Prateci instikt, i pitajuci ljude po ulici dodjoh do njegove kuce i otvorih kapiju... Taman je zatvorih za sobom, kad nesto crno s dugim nogama i duguljastom njuskom potrca na mene... Pored vrata bi neka stara lopata, te ja plaseci se za svoj zivot a pomisljajuci na dogu ili nesto slicno, svom snagom udarih po toj crnoj prilici... Zalajase psi, izadje onaj seljak i poce kukati... "Ta zdrebe mi pogodi u zenicu oka njegova...", uvideci da od teleta mozda nista biti nece, odlucismo da spasimo stvar koliko mozemo... Ja dobih misiju da spavam u stali, i ako cujem da se zdrebe proteze i krene da crkava, da ga zakoljem pa da bar imamo mesa... Dobijem fenjer, noz i neki carsav da ga prostrem po senu...
Uprkos smradu stale, pretrcavanja pacova, letenju slepih miseva, I ometanjima od strane raznih vrsta insekata... uhvati me san, valjda od uzbudjenja i umora, te ja polako zaspah...
Trgose me neki zvuci iz sna... A kako sam ugasio fenjer, racunam dok bi ga ja upalio zdrebe bi odavno oteglo papke, te ja potegoh noz, dotrcas do mesta cicanja i protezanja i strelovitim pogotkom zadah samrtni ubod tom tamnom stvorenju.... Ushicen od dobro obavljenog posla upalih,polako i opusteno, fenjer i pogledah oko sebe sada u svetlosti fenjera... Slika je bila sledeca... Zdrebe: mrtvo vec neko vreme, hladno i potpuno ukoceno... Tek okoceno tele... vesto i ne pogresivo zaklano... Krava je mukala...
U usima mi tisina... zgranut, svojim novo ucinjenim delima i njihovim posledicama ispustih fenjer iz ruku... Staklo se razbi, a mali plamen petroleja iz fenjera sada posta veliki plamen koji se siri slamom po stali... Skocih, i otvorih govedima i kobili vrata stale i pozvah pomoc... Videci da sam ih pustio kroz vrata koja vode u plastenike i bastu sa zelenilom, nemadoh drugog izbora no da bezim glavom bez obzira... U frci i zurbi sedoh na prvi bus za nasu prestonicu... A autobus pun kao sto to samo kod nas moze biti... Al opet jedno mesto bi slobodno... Pored jedne prelepe devojke... U cilju oslobadjanja stresa, a u verovanju da lepe devojke donose srecu, zapoceh neke sitne diskusije s njom..
Pocesmo razne price, i skoro u svemu smo se slagali... I tako krenem ja da produbim nas razgovor uz pricu o kucnim ljubimcima... A ona poce... " e samo da vidis sto moj deda ima slatko tele, cim udjes u dvoriste ono trci prema tebi da se igra..."
Na prvoj stanici sam izasao iz autobusa...
Da li se jos nekom desilo nesto slicno...?
 
baraba*:
mnoooooooooooogo texta..........nemam volje............
otje neko da mi prepricha u 2 rechenice max :P
Lik koji je nedavno završio vojsku, posle duge potrage nalazi posao kod nekog seljaka, ali mu slučajno prvog dana ubija ždrebe, tele i zapali štalu! Zbog toga pobegne usred noći prvim autobusom u kome sedne pored lepe devojke, a kad mu ova kaže da njen deda ima divno tele, izađe na prvoj stanici.!!!

Dve rečenice...;) Uffff, sad mi se ne čini toliko protraćen minut za koji sam čitao ovo, bar neko nek ima koristi od toga....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top