Hm..pitam se pitam
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 130

Tema: Hm..pitam se pitam

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hm..pitam se pitam

Sta se desava sa ljudima koji kada se uzmu tj jos kad pocnu i da se zabavljaju sa "pogresnom" osobom, da se na kraju ozene s njom??
    Nije mi jasno to da se zabavljas sa nekim i mislis da ce se vremenom promeniti,...a to se ne menja evo vec 4-5 godina.....situacija je ista, svaki dan, svaki dan,.....

Ono sto mene zanima kako neko moze da se tako zahebe na samom pocetku....sta se to desava sa psihom, zbog cega se ozeniti/udati za takvu osobu???

Kako se na pocetku ne primete te neke osobine, koje i onda smetaju? Ljubav mozda?
    Pa valjda svi za sebe zelimo najbolje....a ne najgore???
    Zbunjena sam ???:?

Poznat hator (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Re: Hm..pitam se pitam

Citat Original postavio Samantha Jouns
    Zbunjena sam
    I ja sam. :|

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Za takvo ponasanje je odgovorna ona cuvena idealizacija partnera i odbijanje da se stane i razmisli.
    Stvar i nije neobicna kad su u pitanju tinejdzeri. Mene daleko vise cude osobe koje su to doba odavno prerasle.
    Realno...

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pitam se pitam jesi li se ti udala za pogrešnog ili planiraš da se udaš. Nigde nema savršenog veruj mi. Nemoj mnogo da biraš jer nikad ga nećeš naći. A brak je pitanje kompromisa i razumevanja a ne ljubavi. Bitno je samo koliko si spremna da žrtvuješ zarad braka,dece,porodice...

chika_doktor
    Guest

oko braka nema puno razmisljanja...sto vishe razmisljas sve je gore...stalno pronalazish druge mane...lijepo je uzmesh za ruku pa zenish

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

HEJ chika doktore gde si bio pre devet godina,ja čekala jednog takvog da me uzme za ruku i na kraju sam morala motkom da ga lupim po glavi,kao ona koka u crtanom filmu koja tarži muža.Šalim se naravno,nije to tako jednostavno,zamisli uveče dovedeš lepoticu a ujutru se probudiš pored rugobe,a da ne pričamo o silikonima i slično...

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Da je brak pitanje kompromisa, teoretski bi smo sa svakim mogli da se uzmemo
    Realno...

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

ne baš sa svakim ali zar brak nije jedna vrsta pismenog dogovor. Moraš da tog nekoga poznaješ,poštuješ voliš i slično ali da li je to i dovoljno.Moja baka se udala sa 18 i bila u braku 60 godina a da nije ni znala moga dedu. Sad mi reci da je to davno prošlo vreme ali je to funkcionisalo. Sada se zaklinjemo u ljubav do groba a varamo svoje muževe-žene na svakom koraku.

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

kako ko...neko je zaljubljen do usiju pa ne vidi, neko je slomljen jer je u prethodnoj vezi previse dao - sada trazi partnera koji ga nece povrediti, neko jedva ceka porodicu i topli dom, makar i bez zaljubljenosti / ljubavi i ponavlja mantru da je sve to normalno, da je zivot takav, neko se samo boji da ce ostati sam...koliko brakova koji ne funkcionisu, toliko i odgovora...
    pitanje je u kojoj tacki ljudi priznaju sebi da su napravili glupost zivota (u slucaju da priznaju) ...i sta radi sa tim saznanjem, tj gde ga to odvede...na koju stazu

Veoma poznat Jacqueline (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    143

Mislim da je u pitanju delimicno i strah od samoce potpuno nepotreban ali ...

pajamaca
    Guest

provincija.

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Citat Original postavio francguca@eunet.yu
    ne baš sa svakim ali zar brak nije jedna vrsta pismenog dogovor. Moraš da tog nekoga poznaješ,poštuješ voliš i slično ali da li je to i dovoljno.
    :|
    Nije dovoljno nekoga voleti, postovati i poznavati da bi sa njim proveo ostatak zivota bez problema? Nego sta, pismeni dogovor? To u fazonu, kad vec ovako ne umemo da se odnosimo jedno prema drugom, aj' kao bacimo pravila na papir...?
    Realno...

chika_doktor
    Guest

Citat Original postavio mojra
    kako ko...neko je zaljubljen do usiju pa ne vidi, neko je slomljen jer je u prethodnoj vezi previse dao - sada trazi partnera koji ga nece povrediti, neko jedva ceka porodicu i topli dom, makar i bez zaljubljenosti / ljubavi i ponavlja mantru da je sve to normalno, da je zivot takav, neko se samo boji da ce ostati sam...koliko brakova koji ne funkcionisu, toliko i odgovora...
    pitanje je u kojoj tacki ljudi priznaju sebi da su napravili glupost zivota (u slucaju da priznaju) ...i sta radi sa tim saznanjem, tj gde ga to odvede...na koju stazu

meni je jos samo ostalo da dochekam sedmicu na lotou

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pajamaca
    provincija.

Slazem se sa mojrom...

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

nesto mi je to pririodno...

prvo, ne vide bas sve (fascinacija), ako vide pomisle da ce to promeniti (odrasli, imaju plan delovanja), neki na kraju prihvate mane bliznjeg (zrela ljubav, ali moze biti i rezignacija)...

Drugo, sta posmatrac ocenjuje kao pogresnu osobu u nekoj vezi? Kao, ona je glupa a on pametan ( a on u stvari srecan, ima poligon na kojem je uvek najpametniji), ili ona ga ponizava u drustvu ( a on, mazohista, presrecan...jos samo kada bi mu pljusnula samar na rodjackoj slavi!) Ili, ona sjajna zena a samo skakuce oko njega, truta( a ona voooli da ugadja drugima... a muzu ponajvise) itd...

A imas i ono (kad brace Karamazovih) di se ona predobra kako-li se -zvase lomi oko nevaljalog Dimitija, jer sto je on nizi to je ona visa...tako neka, sveta pozrtvovana mucenica...samoljubiva da bola...

to bi bilo sve sto imam da napisem na ovu temu, idem da poradim po kuci...

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Prvi korak je slepo zaljubljivanje!
    Drugi korak je dolazak u situaciju da kriticki analiziras partnera. ( ali, u ovoj fazi vec postoje emocije goleme)
    Treci korak je , obicno, nada da ce se stvari promeniti na bolje i tvoj trud i pomoc doticnoj personi da se nemoguce desi. ( al' to ne pali, ne mozes menjati nikome karakter, niti ga uciti stvarima kje ne nosi u njemu)
    Cetvrti korak je racionalizacija- ostavljam ga ! Ili scenario br.2 - ne mogu da ga ostavim jer ga ipak i takvog volem!

Eto, tako se to desi...a posle, ko ziv, ko mrtav!

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sta se desava sa ljudima koji kada se uzmu tj jos kad pocnu i da se zabavljaju sa "pogresnom" osobom, da se na kraju ozene s njom??
    Nije mi jasno to da se zabavljas sa nekim i mislis da ce se vremenom promeniti,...a to se ne menja evo vec 4-5 godina.....situacija je ista, svaki dan, svaki dan,.....

Ono sto mene zanima kako neko moze da se tako zahebe na samom pocetku....sta se to desava sa psihom, zbog cega se ozeniti/udati za takvu osobu???

Kako se na pocetku ne primete te neke osobine, koje i onda smetaju? Ljubav mozda?
    Mene vise zanima u kom trenutku to postane "pogresna osoba". Verovatno kad se odljubis. Ljudi mnogo lazu, i sebe i druge (nesvesno).

pajamaca
    Guest

ajd malo pala živa pa i ja oživela...
    varijanta jedan:
    voda se sa njim veeć godinama, znaju ga svi, i babe i strine, kud sad da objašnjava?
    a i nije loš. nije mnogo loš?
    varijanta dva:
    ona ipak dobro kuva.
    varijanta tri:
    neko je tu bogat
    a ostale, najčešće...šta će reći komšiluk?
    eto.
    mislim da su ljudi generalno nesigurni u sebe.
    i otud sve klackalice u životu. pa razvodi i samohrani roditelji...

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

brrrrr... znam jedan takav primer. uzasna veza jos gori brak, razveli se gadno i pijacarski... slucajno sam gledala vezu maltene od prvog dana... nemam objasnjenje, stvarno.
    internet - disconnecting people

Ističe se
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Reputaciona moć
    79

eh samanta ,, mozda razocarenje u sebe ili nedovoljno postovanje prema sebi a sa druge strane , mozda je i vera prema ljudima,, ali opet , zavisi od situacije , a ima ih od čoveka do čoveka ,, mada se na kraju svede sve na isto ,, ipak tamo negde postoji osoba koja je prava a mene nesto mrzi da sacekam tih par godina ,, ili ,, ma otkud ja znam
    A KAD ĆU AKO NEĆU NIKAD?????

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ma nisam ja u pitanju!!!! Sta vam je??????????

Ne udajem se,...samo....imam nekog ko je u losem braku a tu je i dete,...i znate da ja najvise volim Vas da pitam za ovakve stvari......

Ona nije zadovoljna ni sa cim, ona nema ni jednog prijatelja, 4 god su zajedno ona ne radi nigde, nigde ne mrda,...a on joj pruza svu paznju ovog sveta, radi, nezan, dobar, pazljiv,...i sad je jednostavno sve puklo u njemu......zao mu deteta pa ne zeli da se razvede a njoj je svejedno,....
    I to tako traje 4 godine,.....uvek je bila takva, ne zainteresovana ni za sta....kao biljka, kao neka mula...pa sad meni nije jasno kako neko moze da ocekuje da se promeni tako nesto.......

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Па ако ју је такву и оженио нема основа да очекује да ће се она променити...

Имам познаницу коју је момак тукао и шљокао навелико још док су се забављали...али кад је наставио тако и у браку, она је постала очајна.''Мислила сам да ће се променити!'' А на основу чега је то мислила када је знала да се удаје за насилника и алкоса....то ми никад није било јасно....

Ističe se
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Reputaciona moć
    79

Samanta ,,jel se on tebi svidja? ,, ajde onako kaži ,, pa kud puklo
    A KAD ĆU AKO NEĆU NIKAD?????

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ma nisam ja u pitanju!!!! Sta vam je??????????

Ne udajem se,...samo....imam nekog ko je u losem braku a tu je i dete,...i znate da ja najvise volim Vas da pitam za ovakve stvari......

Ona nije zadovoljna ni sa cim, ona nema ni jednog prijatelja, 4 god su zajedno ona ne radi nigde, nigde ne mrda,...a on joj pruza svu paznju ovog sveta, radi, nezan, dobar, pazljiv,...i sad je jednostavno sve puklo u njemu......zao mu deteta pa ne zeli da se razvede a njoj je svejedno,....
    I to tako traje 4 godine,.....uvek je bila takva, ne zainteresovana ni za sta....kao biljka, kao neka mula...pa sad meni nije jasno kako neko moze da ocekuje da se promeni tako nesto.......
    Mozda ce da zivne kad je muz ostavi. Ti bi tu mogla da pomognes.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kad se zahebesh sam... onda si se bash zahebao/la....

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Kapi za oci - pitam se pitam ...
    Autor Mirka šizika u forumu Zdravlje
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 27.08.2011., 13:40
  2. pitam li se ..hm...
    Autor psoglav u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 01.04.2009., 19:46
  3. A DA VAS PITAM