Usene(x)t - vredi li se upuštati u p2p avanture preko njega?
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Usene(x)t - vredi li se upuštati u p2p avanture preko njega?

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Podrazumevano Usene(x)t - vredi li se upuštati u p2p avanture preko njega?

Na nekim fajlovima koje nađem na Torrent-u, eMule-u i još nekim, ponekad me uputi na Usenext. Spominju se neki ultrabrzi download-i, 300 terabajta podataka, nema šta neću moći da nađem... Međutim, malo sam se pokolebao jer sve to zvuči nekako suviše dobro, a 25MB nestvarno... Ukratko, zanima me da li je neko imao isksutva s ovim, da li zaista mogu da imam veće download brzine (a pod tim mislim, na primer, da mogu da skinem film od 700MB za, recimo, desetak sati)? Potrebno je, kažu, samo da se registrujem, ali, kao što rekoh, nećkam se. Da li da se upustim u ovo? Šta mi savetujete?

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: Usene(x)t - vredi li se upuštati u p2p avanture preko njega?

U pravu je....Chista zajebancija....Drzhi se ti torrenta obichnih...Ionako se ovaj Usenext posle 2 nedelje placa...

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

A onaj download accelerator koji se spominje... isto priče za malu decu? Držao bih se ja torrenta, ali su previše spori... S druge strane, LimeWire je brži ali ako nema dovoljno hostova može jednostavno da pukne veza... Inače, veza mi je ADSL na 256 kbps, a moj provajder planira da svakom korisniku potpuno besplatno duplira vezu tokom avgusta, dakle biće mi 512. Kolika je maksimalna download brzina kod ovog protoka? I još nešto: da li je tačno da, ako smanjim max. upload brzinu, mogu da povećam down speed?

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

A kaži mi, od čega sve, u stvari, zavisi brzina skidanja? Šta su seed-ovi, a šta peer-ovi? Postoji li neki trik, šta-ti-ja-znam, da nekako maksimalno iskoristim potencijal svog protoka? Malo je bezveze, moraš priznati, da 40, 50 sati skidaš jedan film od sat i po, da bi ga pogledao par puta i to je sve...

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio dvr
    Zato na ulicu i kupiš ga za 200 kinti
    Pa, ali fazon je što ne mogu na ulici da nađem sve što mi treba! Znam da na forumima, između ostalog i na ovom ovde, postoje fore za razmenu filmova, ali ne znam tačno kako to ide... ako je s kompa na komp onda sigurno ide brzinom puža.

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

A tu je i problem sa zastajkivanjem... već sam stavljao jedan post na tu temu... Malo-malo pa kaže: "Error: The process cannot access the file because it is being used by another process". I sad još dodatno treba da čekam dok on ne krene normalno. Najčešće to bude tek narednog dana... pa onda za jedno 10 sati pređe nekih 5% i onda opet to isto: "Error: The process cannot access the file because it is being used by another process"... Sve u svemu, ne mogu da kažem da sam zadovoljan kako radi taj Torrent. Nadam se da ću u moru tih p2p servera (Gnutella, eMule i kako se već zovu) naći neki s kog mogu i "teženađ" filmove da skinem a da mi konekcija sve vreme bude normalna, recimo između 10 i 20 kbps...

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Red face Re: Usene(x)t - vredi li se upuštati u p2p avanture preko njega?

Kako to mislisš, da li mi je stalno do samog torenta? :| Ma boli mene... uvo za torent, ja bih da vidim film!

Pa evo, na primer, Only fools and horses - Heroes and Villains (ime torent fajla je Only_Fools_and_Horses_Heroes_and_Villains-[[Demonoid[1].com]]_82352.9408 {mininova.org}) je već dva puta prijavljivao gorepomenutu grešku. Malo je aktivan, malo neaktivan, većinu vremena neće da pređe 4, 5 kbps, a za 24 sata skidanja je prešao tek nešto više od 40%. Ko što rekoh, nadam se da ću da nađem neko mesto gde će malo brže da ide cela stvar! Ako će mi down brzina biti 30 kbps, zašto ne bi mogao sve vreme da skida tom brzinom? 8-) :-o

Nadam se da ću na kraju da prebrodim sve svoje p2p muke.

Poz!

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Da li govoriš o ovom torentu?
    Pa upravo ovo je ono što treba da izbegavaš: torrent je star više od pola godine a tracker trenutno prijavljuje po 2 seedera/leechera. Verovatno ih u swarm-u ima više, ali je taj torrent svejedno pred ''izumiranjem''.

Pitanje: koristiš µTorrent? Imaš li ( u toku download-a ) dole u statusnoj liniji ovu ikonicu ?

Zainteresovan član marko47 (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Sta ce ti torent ja sve sidam sa rapid-a....Jeste film iz 7 ili 8 dela ali ja skinem film za 7-8 sati i to na 256kb/s konekciji.I retko kad mozes da izvuces celih 30 najcesce brzina oko 27 kb/s...

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Kako sa rapida kad ima ogranichenja na free....Osim ako nisi platio

Učlanjen
    11.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio korisnik2007a
    Kako sa rapida kad ima ogranichenja na free....Osim ako nisi platio
    Pa da ja idem sve na free.Kad skinem jedan deo samo se disskonektujem i konektujem i skidam drugi deo...I tako..Bolje nego preko torenta da cekam 2 dana.

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio dr_Bora
    Pitanje: koristiš µTorrent? Imaš li ( u toku download-a ) dole u statusnoj liniji ovu ikonicu ?
    Na oba pitanja odgovor je pozitivan. Koristim µTorrent, a pojavljuje se ta ikonica: kad dovedem strelicu miša na nju, kaže "Your network connection is working like it should".

Marko možeš li da mi daš uputstvo kako se skidaju filmove preko tog rapida, da i meni bude brža konekcija (jer imam isto 256 kao ti) pa da i ja skinem film za manje od 10 sati.

I jedna šala-mala: moram da priznam da je mnogo lepše, lakše i brže skidati devojke nego filmove.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

I još nešto: da li je tačno da, ako smanjim max. upload brzinu, mogu da povećam down speed?
    Nije tačno!
    Ovo nije bas najtacnije- ili bar u mom slucaju. Sam uTorrent pri podesavanju ogranici upload na 9KB. I plus ima opciju kad downloadujes koliko da uploaduje, a koliko da UL kad nista ne DL.
    Kad sve te stavke saberes a i iz mog licnog iskustva ima veze.
    Na cable 256/128 download mi je od 25-30KBs kad mi je upload ogranicen na 9KBS(smanjenje UL nije pomoglo) ali kad upload povecam ili neogranicim download mi rapidno opadne.
    Da li to ima veze sa provajderom ne znam, ali kad DLujem UL mi je fix. na 9KBs i tako sljaka savrseno.

Učlanjen
    11.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Marko možeš li da mi daš uputstvo kako se skidaju filmove preko tog rapida, da i meni bude brža konekcija (jer imam isto 256 kao ti) pa da i ja skinem film za manje od 10 sati.
    Poslao sam ti na Private...

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

poshalji i meni isto...

Aktivan član nature (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

kako skidati sa rapid share bez cekanja
    pa jednostavno
    kad skines prvi deo
    i kad dodjes na drugi obicno postavi vreme da cekas 140min(npr)
    izvuces kabl onaj sto ide adsl u modem
    sacekas da izgubi narandzastu boju
    ponovo ukljucis i sada dobijes novu ip adresu tako da mozes da skidas sa rapida ponovo
    tako svaki put
    zasto odgovarate na private kada je ovo forum u kome treba pomoci drugima.toliko od mene.pozdrav

Učlanjen
    11.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio nature
    kako skidati sa rapid share bez cekanja
    pa jednostavno
    kad skines prvi deo
    i kad dodjes na drugi obicno postavi vreme da cekas 140min(npr)
    izvuces kabl onaj sto ide adsl u modem
    sacekas da izgubi narandzastu boju
    ponovo ukljucis i sada dobijes novu ip adresu tako da mozes da skidas sa rapida ponovo
    tako svaki put
    zasto odgovarate na private kada je ovo forum u kome treba pomoci drugima.toliko od mene.pozdrav
    Upravo tako.Samo sto ja imam konekciju i to sa kablom kod mene ne treba....Vec sve zavrsim za 10-tak sec....Na private sam mu poslao zato sto sam u poruci naveo warez sajt za linkove....Inace hteo sam da napisem i ovde ali mislim da to vec svi znaju...Pozz...

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Question Re: Usene(x)t - vredi li se upuštati u p2p avanture preko njega?

Za 22 minuta brzina je dostigla preko 22 Kbps,sada je trenutno 27 Kbps......tako da definitivno nije do torrent-a.
    Pa do čega bi onda moglo da bude? Možda ti imaš bržu konekciju ili... kako se ono zove... bandwith? Možda zavisi od provajdera? Jer moj provajder je imao baška običan paket za fizička lica a baška P2P paket... ja sam uzeo ovaj prvi... za njega su rekli da ne podržava P2P tehnologiju ali ja sam već dosta toga skinuo upravo preko nje, a i pomenute "mućke" se skidaju. Sporo i sa dosta prekida, ali se ipak skidaju.

Još jedna stvar: za razliku od programa LimeWire, gde mogu da pregledam fajl koji skidam do mesta dokle je došao, fajl preko Torrent-a koji još nije skinut ne mogu da otvorim. Da li to treba tako?

Hvala svima vama koji mi pomažete i olakšavate muke! 8) ;-)

Početnik grunf.21 (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kako se koristi rapidshare? Da li moram da uploadujem nesto da bi nesto skinuo ili moze bez toga, ako treba uploadovati ne vredi jer mi je upload 64kb/s i da li postoji `nesto` odakle se moze slobodno skidati???

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam problem sa usenext
    dodam na listu da downlodujem nesto sve je ok dok radi ali na kraju kada zavrsi
    fajl je incomplete uvek fali 1-2 kb mislim kao da ga ne downloduje ceo fajl
    nadam se da me razumete

desavalo vam se snimite nesto sa neta otvorite u winrar i on javi nije dobro

molim vas neka mi neko pomogne sa ovim

jos nesto

dali postoji neki program koji ubrzava download preko torrenta???

unapred hvala

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Možda je oštećen taj torrent fajl,ili je sa svakim isto??

Da,zove se novac,odeš i platiš veći paket od tog koji koristiš i imaćeš veći download! :razz:

Nažalost ne postoji takav program,koji ti je paket u pitanju?

SVaki isto skida nemoguce da je svaki ostecen pokusam ja i drugo nesto da downlodujem ali ista prica
    Poslednji put ažurirao/la forumas81 : 27.07.2007. u 22:35

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jesam odlicno radi, ali je zato sporija veza na torrent nego na usenext

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

steta sto preko usenext tako zeza a imam accounta punoo

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Ja sam našao jednu noviju verziju uTorrent-a, 1.7.2... i kad film koji skidam je krenuo mnogo većom brzinom, oko 25 kbps, da bi posle pola sata brzina ponovo opala i sad opet ne prelazi 5 kbps... Dakle, jedan isti torent može da se skida i malom i velikom brzinom, jedino ne znam kako bih mogao da održavam stalno brzinu od oko 25 kbps...

Slične teme

1. Postoje li kakve avanture da se mogu igrati preko neta?
    Autor Saniyela u forumu Video igre
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.10.2008., 12:48
  2. Europa naoružava Iran i preko njega Iračke pobunjenike
    Autor Majka Rusija u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.07.2007., 19:11
  3. Avanture
    Autor Corey u forumu Video igre
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 06.02.2007., 12:06
  4. net igrice - avanture