Hibernate
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Hibernate

Početnik sreta (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Smile Hibernate

Interesuje me da li je neko od vas koristio hibernate za izradu perzistentnog sloja u web aplikacijama i naravno ako jeste da podelimo iskustava po tom pitanju.

Početnik sreta (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hibernate

Mislim da je ovo poslednji put da sam bilo šta okacio na ovom forumu. Ovde se samo nekom soli pamet ili se postavljaju glupa pitanja. Ničeg sem same gluposti, oholosti i ...
    Neka se dobro čuva onaj ko hoće nešto preko ovog foruma da nauči ili šta god...

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

A sta ti ocekujes? Krsta je forum opste prakse, ima svega, pa i programiranja, niko ovde nije duzan da nekome odgovara. Koliko si ti puta nekome do sada ovde pomogao ovde pa odmah cim si dosao ocekujes instant pomoc?
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Početnik sreta (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Samo si potvrdio ono što sam prethodno napisao

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Evo, ja nisam koristio, mada sam nameravao. Na kraju sam malo radio sa jednom čistom objektnom bazom podataka i to je to. Inače je ORM jako zanimljiva oblast.
    Nego, zašto si ti krenuo sa tim i da li koristiš sa .NET-om - eto, daj malo informacija...
    Let the boy try

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio sreta
    Mislim da je ovo poslednji put da sam bilo šta okacio na ovom forumu. Ovde se samo nekom soli pamet ili se postavljaju glupa pitanja. Ničeg sem same gluposti, oholosti i ...
    posle ovoga , i da znam nesto ( a znam nesto malo ) o tome , ti to necu napisati.
    ko si ti da osudjujes sve ostale na forumu , prilicno nacisticki stav.
    ne kazem da je forum extra produktivan , ali kakav je takav je , ako ti ne valja nadji drugi.
    moj dobronameran ( ne ohol, a mislim da nije ni glup ) savet je da odes na elitesecurity , tamo ces verovatno naci nesto na ovu temu.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sreta
    Momak, budi ljubazan pa prosipaj svoju aroganciju negde drugde, ok?

Ako ti se ne svidja ovde, imas mnogo foruma gde mozes diskutovati o cemu god zelis ali gde god budes, ovakvim svojim stavom ces imati malo diskutanata na temu o kojoj zelis pisati.

U medjuvremenu, pokusaj da smiris hormone. Odakle ti pravo da ovde proglasavas ljudima glupim i oholim? Ne razumem taj stav i ne zelim ni da zapocneom diskusiju sa tobom.

Znam jako mnogo o temi o kojoj si pozeleo da pricas, ali mi na pamet ne pada da o tome razgovaram sa osobom poput tebe.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

nemojte tako . Sreta je vrstan forumaš još od 2004-e godine i pomogao je mnogima na ovim forumu pogledajte kako ima visok broj postova , celih 27 (na ovoj temi celih 3)
    Ma da se nosiš malo na jedno mesto kako te nije sramota!!

Početnik sreta (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio codemaker
    Znam jako mnogo o temi o kojoj si pozeleo da pricas, ali mi na pamet ne pada da o tome razgovaram sa osobom poput tebe.
    Nisam ni sumnjao da ne znaš, ali zašto nisi pre ove situacije hteo da razgovaraš?
    Prosto sam hteo da započnem razgovor na tu temu, ali to možda nisam baš najbolje uradio.

Izvinjavam se svima zbog mog ponašanja! Jednostavno, nije mi bila namera ali se desilo.
    Nadam se da ćete uvažiti moje izvinjenje.

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Dobro, njima si se izvinio -> ajd' sad malo pogledaj i moj post
    Let the boy try

Početnik sreta (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Hibernate koristim sa Javom, a za prezentacioni sloj koristim Tapestry framework. Nekako u vreme kada sam trebao da krenem izradu web aplikacije, a pre toga nikada nisam to radio u Javi, malo sam protrcao po netu i videh to kao zgodnu stvar za resenje mojih problema. E sada, u trenutku mi se pojavio problem da mi se kroz svaku metodu DAO objekata non-stop provlaci isti kod. Taj kod se odnosi na otvaranje i zatvaranje sesija sa bazom kao i demarkacija transakcija. Naravno, nasao sam resenje za taj problem primenom session-per-request pattern-a koji se moze implementirati na dva nacina, ko zna mozda i na vise nacina. Jedan je primenom Filter API-ja, a drugi je putem AOP-a koristeci Spring framework.
    E sada sam ti ja tu totalno zbunjen. Uradio sam i jedno i drugo ali mi se kolicina koda dosta povecala (naravno sada je sve preglednije) i imali to smisla raditi ukoliko aplikacija nije bas nesto velika? Naravno, imao sam ja tu jos dosta problema vezanih za mapiranje objekata sa tabelama u bazi. Ali nakon toga mi se cini da je sve lakse. Nemoras da se opterecujes SQL naredbama, Hibernate radi za tebe.
    Poslednji put ažurirao/la sreta : 22.08.2007. u 22:43

Slične teme

1. Restart prilikom hibernate
    Autor damsoo u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.08.2008., 08:19
  2. ***HIBERNATE PROBLEM***
    Autor Hibernate u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.09.2004., 17:30
  3. Hibernate?
    Autor amidza u forumu Hardver