Njegove drugarice...

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Skoro da i nisam dolazila na ovaj muški pdf, ali naidjoh negde na sličnu temu, pa me interesuje kako vi razmišljate.

Naime, počeću od svog primera :

Pre nekoliko meseci sam započela jednu vezu koja je "pretila" da izraste u nešto zaista lepo i obećavajuće...
Dečko mi se zaista svideo u potpunosti...masa tema koje smo započinjali, pokazivale su da su nam pogledi na život i svet skoro stopostotno podudarni...njegov smisao za realnost, a i humor su bili očaravajući... :smile:

Hm...'ajde da skratim ovaj hvalospev...u neko doba, kada sam već pomislila, da, to je to iliti on je taj , pojavilo se krdo nekakvih njegovih drugarica. :roll:

Niti su one mene znale, niti ja njih...okolnosti su bile takve, da ja o njima ni nisam mogla bilo šta saznati...nismo živeli u istom gradu. :?

Ima jedna poslovica, a ja kao žensko potpuno verujem u nju, jer sam i na svojoj koži osetila . " Žena je ženi vučica"..! :twisted:

O spletkama, tračevima, izmišljotinama kojekakvim i nebuloznim, a sa njihove strane njemu, ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala... :roll: :confused:

Spomenula sam mu par puta, onako usput, da mi i one i njihove priče, a i njegovo druženje sa istima smeta...da me povredjuje...Nisam bila direktnija, a ni postavljala uslove, jer mi to nije manir i ono što ne volim da meni rade, ne radim ni ja drugima, ali budući da je isti i pametan i inteligentan, očekivala sam da i sam izvede zaključke iz svega ovoga...da sam shvati da me njihovo " mahalanje" i povredjuje i vredja i da mi uopšte nije prijatna pomisao, kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...nisam poznavala ni jednu osobu iz njegovog grada.

On ništa nije uradio po ovom pitanju...Smatrao je da samo njemu treba da verujem, na " majke mi"...nije se obazirao na moja osećanja...nije razmišljao kako je meni... :?

Naravno da sam celu tu šaradu stopirala, prekinuvši sve kontakte sa njim..baš sve..!

To je bilo i ne ponovilo se, ali mene interesuje muško razmišljanje na ovu temu, a konkretnije, kako biste vi reagovali kada bi ste znali da vašoj lepšoj polovini zaista smetaju vaša ženska prijateljstva...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke, žene ili se ne bi osvrtali, misleći da joj je dovoljno da vi znate da ste ( ako ste) bezgrešni..??? :?
 
SANDRINAbg:
To je bilo i ne ponovilo se, ali mene interesuje muško razmišljanje na ovu temu, a konkretnije, kako biste vi reagovali kada bi ste znali da vašoj lepšoj polovini zaista smetaju vaša ženska prijateljstva...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke, žene ili se ne bi osvrtali, misleći da joj je dovoljno da vi znate da ste ( ako ste) bezgrešni..??? :?

Обично када мушкарац крене са неком, старе другарице почињу да га напрасно салећу, а зна се и зашто. Једини начин да се то реши јесте да се отресе тих "другарица" које временом постају неподношљиве, мада у одређеној тачки времена саме одустану. Тако је код мене. ;)
 
DukeofSerbia:
Обично када мушкарац крене са неком, старе другарице почињу да га напрасно салећу, а зна се и зашто. Једини начин да се то реши јесте да се отресе тих "другарица" које временом постају неподношљиве, мада у одређеној тачки времена саме одустану. Тако је код мене. ;)

Da...tako bi i trebalo da je kod većine normalnih muškaraca... :wink:

Gledam i po sebi...nedavno mi se oženio najbolji drug...rasli smo zajedno i blizu stanujemo. Iako ja znam, a i on, da medju nama zaista ništa ne bi moglo nikada da bude, iz samog poštovanja prema njegovoj ženi, sve naše druženje sam svela na zajedničko, tj kad se vidjamo, to je sa njom u društvu, što je i normalno... :smile:
 
sve naše druženje sam svela na zajedničko, tj kad se vidjamo, to je sa njom u društvu, što je i normalno...
Одакле ти идеја да је то ''нормално''???
Сам назив ДРУГАРИЦЕ говори о њиховом статусу у његовом животу, и од ДРУГОВА их разликује једино то што пишке чучећи... Какве везе има ког су пола његови пријатељи? Зашто ти пријатеље делиш по полној припадности? Као, може да настави да се дружи са пријатељима мушког пола, а са пријатељима женског пола не сме да се дружи јер има девојку?!
Какве везе има ваша веза са његовим пријатељствима? Да је хтео да му нека од њих буде девојка, онда би се она звала ''девојка'' а не ''другарица'', а за тебе у његовом животу не би било места. Он се дружио са тим особама и пре тебе, одакле ти право да захтеваш да он прекине досадашње дружење са неким само зато што ти имаш проблем па мислиш да је све што носи сукњу потенцијална опасност за тебе?

Мислим да немаш право да тражиш од њега то што тражиш и да би требало да порадиш мало на сопственом осећају вредности и сопственој сигурности.

У реду је ако ти сметају сплетке и неоснована оговарања и у реду је да му то кажеш, али није у реду да ограничаваш његово кретање само на особе мушког пола...
Узгред, шта ће се десити ако чујеш да те је оговарао неки његов друг? Хоћеш ли тражити да престане да се дружи и с а свим пријатељима мушког пола?

...da sam shvati da me njihovo " mahalanje" i povredjuje i vredja i da mi uopšte nije prijatna pomisao, kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...

Чуј, ако си у страху, чак и да га вежеш за радијатор и да га замандалиш у кујну, ти опет можеш ''свашта помислити'', ту нема гаранције...

Стога, ради на себи, мани њих....
 
SANDRINAbg:
Skoro da i nisam dolazila na ovaj muški pdf, ali naidjoh negde na sličnu temu, pa me interesuje kako vi razmišljate.

Naime, počeću od svog primera :

Pre nekoliko meseci sam započela jednu vezu koja je "pretila" da izraste u nešto zaista lepo i obećavajuće...
Dečko mi se zaista svideo u potpunosti...masa tema koje smo započinjali, pokazivale su da su nam pogledi na život i svet skoro stopostotno podudarni...njegov smisao za realnost, a i humor su bili očaravajući... :smile:

Hm...'ajde da skratim ovaj hvalospev...u neko doba, kada sam već pomislila, da, to je to iliti on je taj , pojavilo se krdo nekakvih njegovih drugarica. :roll:

Niti su one mene znale, niti ja njih...okolnosti su bile takve, da ja o njima ni nisam mogla bilo šta saznati...nismo živeli u istom gradu. :?

Ima jedna poslovica, a ja kao žensko potpuno verujem u nju, jer sam i na svojoj koži osetila . " Žena je ženi vučica"..! :twisted:

O spletkama, tračevima, izmišljotinama kojekakvim i nebuloznim, a sa njihove strane njemu, ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala... :roll: :confused:

Spomenula sam mu par puta, onako usput, da mi i one i njihove priče, a i njegovo druženje sa istima smeta...da me povredjuje...Nisam bila direktnija, a ni postavljala uslove, jer mi to nije manir i ono što ne volim da meni rade, ne radim ni ja drugima, ali budući da je isti i pametan i inteligentan, očekivala sam da i sam izvede zaključke iz svega ovoga...da sam shvati da me njihovo " mahalanje" i povredjuje i vredja i da mi uopšte nije prijatna pomisao, kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...nisam poznavala ni jednu osobu iz njegovog grada.

On ništa nije uradio po ovom pitanju...Smatrao je da samo njemu treba da verujem, na " majke mi"...nije se obazirao na moja osećanja...nije razmišljao kako je meni... :?

Naravno da sam celu tu šaradu stopirala, prekinuvši sve kontakte sa njim..baš sve..!

To je bilo i ne ponovilo se, ali mene interesuje muško razmišljanje na ovu temu, a konkretnije, kako biste vi reagovali kada bi ste znali da vašoj lepšoj polovini zaista smetaju vaša ženska prijateljstva...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke, žene ili se ne bi osvrtali, misleći da joj je dovoljno da vi znate da ste ( ako ste) bezgrešni..??? :?
Čovek ima svoje društvo i to je njegova stvar. Tek ste počeli da se zabavljate a ti mu određuješ sa kime će da se viđa. svašta...
 
Hellen:
Одакле ти идеја да је то ''нормално''???
Сам назив ДРУГАРИЦЕ говори о њиховом статусу у његовом животу, и од ДРУГОВА их разликује једино то што пишке чучећи...
Joj, ponekad i sede... uf, uf...
 
Eh, Hellen, jesi ti u pravu, u idealnom svetu
ali
ko je toliko siguran u sebe, svoje kvalitete, vernost onog drugog da mu ti baš ni najmanje ne zasmeta?
A i brate vrrrrrlo često su ti "drugarski" odnosi mnogo poremećeni: cmakanje, privatavanje, očešavanje o.
Stvarno je teško zaustavti paranoju (jbg, meni jeste =( i mrzim sebe zbog toga) i napraviti razliku između patološkog i normalnog, posebno u onim odnosima gde ne poznajemo dobro obe strane.
 
Slozila bih se sa Parka, mada je i Helen u pravu kad kaze mozes ga vezati i za radijator...

Secam se ovog tvog ljubavnog slucaja, Sandrina...

Ja bih rekla jos i ovo, da u razgovoru s muskarcima mi zene se cesto nadamo da ce nas oni shvatiti cak i ako ne kazemo direktno... a zapravo je obrnuto... najcesce muskarci ne shvate ono sto mi indirektno pokusavamo da im porucimo...
Uzasno je los osecaj kad devojka oseti neku obavezu da mora da sarmira i njegove, njoj nesimpaticne prijatelje...
Muskarac mora znati kakva je njegova devojka i ne dozvoliti da mu se drugi mesaju u vezu...
Znaci, ja bih mu rekla jasno i nedvosmisleno sta osecam, sta zelim... ne bih trazla da prekine druzenje, vec da jednostavno stavi drugaricama do znanja da ne zeli da one diskutuju o njegovoj devojci i vezi, jer to je njegova veza... a i nije ih pitao za savet...

Njegovi prijatelji ne moraju da te vole i da odobravaju vasu vezu, ali iz postovanja prema njemu, treba da postuju i tebe, kao njegovu devojku, kao njegov izbor s kim zeli da bude i to on treba da kaze njima...
Iskreno, ja bih takodje prekinula takvu vezu... ne volim muskarce koji lako padaju pod uticaj drugih...
 
SANDRINAbg:
Ima jedna poslovica, a ja kao žensko potpuno verujem u nju, jer sam i na svojoj koži osetila . " Žena je ženi vučica"..! :twisted:



On ništa nije uradio po ovom pitanju...Smatrao je da samo njemu treba da verujem, na " majke mi"...nije se obazirao na moja osećanja...nije razmišljao kako je meni... :?

ccc..zena je zeni vucica..nije ni tebi lako sandrina:lol:

ali, ajd..kazi mi zivota ti..kako inace verujes ljudima, ako im ne verujes na majke mi?trazis fizicke dokaze?da odsece prst?sta?:)
 
hellen je lepo sve rekla....
dodao bih jedino da ne verujem da je ono sto navodis stvarni razlog zasto si prekinula odnose s njim...
realno, njegove brojne drugarice i njihovo interesovanje za njega, mogu samo dodatni plus biti u tvojim ocima tj da jos vise otkacis za njim.... pre bih rekao da si se povukla zato sto zelis da budes centar sveta decku, njegova jedina ideja u glavi a on ne pokazuje takvu opsednutost
 
parka:
Eh, Hellen, jesi ti u pravu, u idealnom svetu
ali
ko je toliko siguran u sebe, svoje kvalitete, vernost onog drugog da mu ti baš ni najmanje ne zasmeta?
A i brate vrrrrrlo često su ti "drugarski" odnosi mnogo poremećeni: cmakanje, privatavanje, očešavanje o.
Stvarno je teško zaustavti paranoju (jbg, meni jeste =( i mrzim sebe zbog toga) i napraviti razliku između patološkog i normalnog, posebno u onim odnosima gde ne poznajemo dobro obe strane.

Ја бих рекла да је једина патологија ту параноја.
Као што је већ речено: очекивала бих од свог момка да ме заштити од сплетки и неких јавних оговарања, али то није везано за пол тих особа. Тражила бих да нашу везу заштити и од мушких и од женских ''пријатеља'' (јер ако тако нешто чине онда и нису пријатељи), али тражити од момка да прекине дружење са особама супротног пола само зато да ја не бих могла нешто да ''помислим'' пошто излазе заједно... :-? Па излазили су заједно и пре тога, па није било опасности... Ваљда је човек довољно одрастао да зна шта хоће и кога хоће.... А ја ако ћу да ''помишљам'', увек ћу наћи разлога за то, зар не?

И боље што су прекинули на време....

(Јбт, кад се сетим колико сам ноћи провела спавајући у истом кревету са својим друговима, који су и дан данас једнако моји другови иако су ожењени или у везама.... Кад се сетим у каквим смо све ситуацијама били, колико пута су ме видели кад се пресвлачим, у топлесу, у разним другим ситуацијама, кроз које смо све луде ноћне проводе прошли заједно...али увек смо били заиста другари, без икаквих примисли на неко мување... Зар сада треба да бацимо деценије нашег дружења зато што је жена неког од њих параноична?
И дан данас они су моји другови, а њихове жене углавном нису моје другарице, оне су жене мојих другова. Дружимо се и даље и насамо, и породично, дружим се понекад (ређе) и насамо са њиховим женама. Волим их, поштујем њихове изборе (и они моје), са свим њиховим девојакама сам увек била ОК, никада ниједна од њих није правила неко питање због нашег дружења, нити су моји партнери правили питање због мог дружења са њима....
Једноставно, не базирају се сви људски односи на сексу и мушко-женској привлачности. Постоји и пријатељство. Хвала Богу. :-) )
 
Uglavnom sam i postavila ovo pitanje na pdf Savremen muškarac iz razloga što me interesuju muška mišljenja o ovoj problematici, ali 'ajde... :lol:

Hellen, ne vidim razloga takvoj agresivnosti sa tvoje strane...iskreno, niti sam te zapazila, niti svraćamo na iste teme, pa mogu samo da pitam gde si se ti to prepoznala u celoj ovoj priči iliti osetila ugroženom..? :lol:

Moji zahtevi, a vezano za moje muškarce su nešto na šta samo ja i dotični imamo pravo, a samo ću da se osvrnem na neke detalje iz tvoje opširne i pljuvački nastrojene ekspertize, u odnosu na mene i moju personu.

Niti sam iskompleksirana, niti nesigurna, jer za to nemam razloga, ali u svom životu ne želim prostakuše, razno-razne muškarače i primitivke...nikada mi nisu bile u okolini, a o druženju sa takvima, nema ni govora, što znači, da ako je muškarac koji mene interesuje i poznavao ili se družio sa nekom takvom ženom, ukoliko želi da bude sa mnom, svakako mora napraviti izbor...takve osobe i ja, ne možemo egzistirati zajedno u njegovom životu.

Imala sam sreće da su muškarci sa kojima sam bila u vezama bili dovoljno ok i kulturni, a pored ljubavi gajili i poštovanje prema meni, te se sa ovakvim pojavama i nisam susretala.

Ne...ni jedan moj tip nije mi nikada pričao kako je spavao sa nekom ženskom u krevetu, a takav odnos nazivajući prijateljskim...ko zna... :roll:

Gledam da me što manje interesuje prošlost čoveka sa kojim sam u vezi, konkretnije njegove bivše veze i vezice, šeme i slično. Bar deo koji se ne tiče mene lično i našeg odnosa. :smile:

Da...vrlo me interesuje sve što je vezano za njega, a kada smo u odnosu, što će reći, u redu su i izlasci sa ortacima, njegova interesovanja koja su samo njegova, ali neka granica mora da postoji.

Bila sam u vezi sa čovekom punih pet godina i takoreći smo zajedno živeli...njegov posao je bio takav da je privatno komunicirao sa gomilom nekog sveta, medju kojima su bile i ženske osobe i tu niko nikome nije pravio problem, čak šta više...oboje smo i kulturnew i kultivisane osobe.
Ali nikada...baš nikada se nije desilo da ga prozivaju neke " drugarice" sa kojima se dogovarao za solo izlaske, vidjanja i slično...niti je za to bilo potrebe niti vremena. Ako su to bile bitne osobe iz njegovog života, bilo mu je drago da i mene upozna sa njima, kao što sam se i ja veličanstveno osećala kada bih ukapirala sa koliko ponosa i mene predstavlja tim ljudima, ženama.
Samim tim, nikome od tih likova, a mislim i na ženske, a i na muške, nije padalo na pamet da me bilo kojim gestom uvrede ili povrede. Da su to i radili meni iza ledja, osetila bih sigurno.

Tim pre sam bila šokirana kada sam naišla na situaciju gore pomenutu, a zbog koje sam i otvorila temu. Koji je to nivo...koje su to primitivke...zlo, pakost, ljubomora su isuviše blage reči kojim bih i pokušala da ih bar približno opišem... :roll: :confused:

Na kraju balade šta sam mogla i da pomislim i o njemu samom...verujem u onu staru poslovicu " S kim si, takav si"...ako je i pre mene mogao da se druži sa takvim osobama, a isto druženje nastavi i u vezi sa mnom, a znajući moje mišljenje i budući nesposoban da se izbori sa negativnim likovima iz svog okruženja, onda je najobičniji slabić, kukavica, koji nije bio zaslužio ni sekund moje pažnje i vremena...i pored kratkotrajne nade da će ipak doći sebi...ili neverovanja da sam ja mogla da se uopšte i zainteresujem za takvu osobu... :roll: :?

Ili još bolje...moguće da je istinita i ona muslimanska poslovica " beri cveće iz svoje bašte", što bi u mom slučaju značilo, da mi je ovo bio i prvi i poslednji put da se upuštam sa nekim provincijalcem...nekim drugačijim, jer su nam svetovi totalno različiti... :roll:

Mada ni ovo ne bih baš generalizovala...moj petogodišnji dečko je bio Novosadjanin, pa smo se osetili k'o da smo rasli u istoj ulici, ali to je već drugo... ipak ja i u Novom Sadu imam svoju ulicu u kojoj sam paralelno odrastala, pa razlika nije ni bilo...:lol:

U svakom slučaju cenim sve vaše komentare, kakvi god da su...da mi ova situacija nije bila, a još uvek jeste na neki način zbunjujuća, ne bih o svemu tome ni razmišljala, a za kraj, samo da ponovim :

Ne...moj momak nema šta da se nasamo vidja, kafeniše i ko zna šta radi sa " svojim drugaricama"...ako takve osobe i postoje u njegovom životu, šta bi NJIMA smetalo da sam i ja tu ako se meni hoće...ako im smetam...on je taj koji će to rešiti na obostrano (ne)zadovoljstvo...njihovih, "drugarica mu" ili moje...obostrano je nemoguće :lol: :lol:

Još iskrenije...ako bi moj muškarac imao i jednu samo drugaricu koja se ponaša kao Hellen ili razmišlja kao ona, a on nastavio da se druži sa njom...istog sekunda bi postao moj bivši muškarac...ali nisam valjda takav baksuz...ili ne više..! :lol:
 
@ Sandrinabg, u realnosti zaista stvari ne traba da funkcionisu na nacina koji si navela.
Naravno da je sasvim normalno da tvoj muskarac ima drugarice i da odrzava ta musko-zenska prijateljstva...ako je neko prijatelj ( drug) onda je to prosto tako!
Zasto mislis da ce tvoj decko uci u vezu sa nekom svojom drugaricom dok je u vezi s tobom?
To prosto nema logike!!
Ta osoba u njegovom zivotu perzistira mnogo duze nego ti i samim tim je imao srazmerno vise sansi da se upusti u nesto s njom i pre nego si se ti pojavla!!
A posto nije, sta ti to govori??

Tvoj glavni problem je, ustvari, nesigurnost u sebe.
To je ono na cemu moras poraditi, jer ti tad vise nece smetati ni jedno zensko u blizini tvog decka, pa cak i ono koje ga otvoreno muva!

Evo, ja takodje, imam druga s kojim spavam u krevetu na letovanjima i nikad se nista nije desilo medju nama! Video me je i bez brusa i samo u donjem vesu, i nikada ni sa jedne strane za N godina druzenja nije iskrsla neka doskocica na temu on-ja- neobavezni kres!!
Odnos prema suprotnom polu je stvar postavke!
Pa necu se valjda druziti sa muskarcem koji me privlaci???To bi uvek bio mac sa dve ostrice!
Ko je, uostalom , lud da sebe muci na takav nacin!
Drug je drug!!
Potencijalni je potencijalni!!
A kres sema je kres sema- nije drug!!

Moj decko sme da ima prijateljice, zasto ne! Uostalom, mislis li da je moguce spreciti prevaru. Garantujem ti da svaki , ako hoce, moze pred nosom da te prevari, ako to zaista zeli!

A sto se tice ovoga:
" beri cveće iz svoje bašte",
Nisi bas najbolje protumacila ovu poslovicu!
Tu se misli na biranje muskarca iz svog socio-ekonomskog okruzenja, a ne po mestu stanovanja!
Aristokratije ili prostaka ima u svakom gradu.
A da ne kazem da Beograd obiluje ovom drugom kategorijom. (zivim u bg-u, znam)
Mada, za moj ukus, ova posledica je suvise kruta i nikad je se ne bih drzala.
 
Besmisleno je traziti da se neko odrekne svojih prijatelja.Poverenje je osnov svake veze..U konkretnom slucaju ako su drugarice previse posesivne doticni je umesto da uziva u svom kokosinjcu kojim je okruzen trebao da to regulise sam.ako su drugarice prave prihvatile bi njegovu primedbu a i doticnu..
 
SANDRINAbg:
Skoro da i nisam dolazila na ovaj muški pdf, ali naidjoh negde na sličnu temu, pa me interesuje kako vi razmišljate.

Naime, počeću od svog primera :

Pre nekoliko meseci sam započela jednu vezu koja je "pretila" da izraste u nešto zaista lepo i obećavajuće...
Dečko mi se zaista svideo u potpunosti...masa tema koje smo započinjali, pokazivale su da su nam pogledi na život i svet skoro stopostotno podudarni...njegov smisao za realnost, a i humor su bili očaravajući... :smile:

Hm...'ajde da skratim ovaj hvalospev...u neko doba, kada sam već pomislila, da, to je to iliti on je taj , pojavilo se krdo nekakvih njegovih drugarica. :roll:

Niti su one mene znale, niti ja njih...okolnosti su bile takve, da ja o njima ni nisam mogla bilo šta saznati...nismo živeli u istom gradu. :?

Ima jedna poslovica, a ja kao žensko potpuno verujem u nju, jer sam i na svojoj koži osetila . " Žena je ženi vučica"..! :twisted:

O spletkama, tračevima, izmišljotinama kojekakvim i nebuloznim, a sa njihove strane njemu, ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala... :roll: :confused:

Spomenula sam mu par puta, onako usput, da mi i one i njihove priče, a i njegovo druženje sa istima smeta...da me povredjuje...Nisam bila direktnija, a ni postavljala uslove, jer mi to nije manir i ono što ne volim da meni rade, ne radim ni ja drugima, ali budući da je isti i pametan i inteligentan, očekivala sam da i sam izvede zaključke iz svega ovoga...da sam shvati da me njihovo " mahalanje" i povredjuje i vredja i da mi uopšte nije prijatna pomisao, kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...nisam poznavala ni jednu osobu iz njegovog grada.

On ništa nije uradio po ovom pitanju...Smatrao je da samo njemu treba da verujem, na " majke mi"...nije se obazirao na moja osećanja...nije razmišljao kako je meni... :?

Naravno da sam celu tu šaradu stopirala, prekinuvši sve kontakte sa njim..baš sve..!

To je bilo i ne ponovilo se, ali mene interesuje muško razmišljanje na ovu temu, a konkretnije, kako biste vi reagovali kada bi ste znali da vašoj lepšoj polovini zaista smetaju vaša ženska prijateljstva...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke, žene ili se ne bi osvrtali, misleći da joj je dovoljno da vi znate da ste ( ako ste) bezgrešni..??? :?


Pa pre svega.....ocigledno da on nije stekao tvoje poverenje, a isto tako si ti izgleda veliki emotivac kome tako neke stvari smetaju i pogadjaju te.

Sta bih ja uradio?

pa potrudio bih se da joj dokazem da su one meni samo drugarice i nista vise od toga. Ali ako je to bolesna ljubomora,osnovana bez ikakvog razloga.....onda se ne bih trudio.
Ali mozda je i bolje sto si prekinula sve to....jer ocigledno da on ne bi uradio nista povodom toga......samo bi se nervirala i kidala sebi zivce.
 
gossca:
Slozila bih se sa Parka, mada je i Helen u pravu kad kaze mozes ga vezati i za radijator...

Secam se ovog tvog ljubavnog slucaja, Sandrina...

Ja bih rekla jos i ovo, da u razgovoru s muskarcima mi zene se cesto nadamo da ce nas oni shvatiti cak i ako ne kazemo direktno... a zapravo je obrnuto... najcesce muskarci ne shvate ono sto mi indirektno pokusavamo da im porucimo...
Uzasno je los osecaj kad devojka oseti neku obavezu da mora da sarmira i njegove, njoj nesimpaticne prijatelje...
Muskarac mora znati kakva je njegova devojka i ne dozvoliti da mu se drugi mesaju u vezu...
Znaci, ja bih mu rekla jasno i nedvosmisleno sta osecam, sta zelim... ne bih trazla da prekine druzenje, vec da jednostavno stavi drugaricama do znanja da ne zeli da one diskutuju o njegovoj devojci i vezi, jer to je njegova veza... a i nije ih pitao za savet...

Njegovi prijatelji ne moraju da te vole i da odobravaju vasu vezu, ali iz postovanja prema njemu, treba da postuju i tebe, kao njegovu devojku, kao njegov izbor s kim zeli da bude i to on treba da kaze njima...
Iskreno, ja bih takodje prekinula takvu vezu... ne volim muskarce koji lako padaju pod uticaj drugih...

У суштини, мање-више што сам и ја откуцао. ;)
 
Sandrina... tvoja prica prosto deluje tuzno, a ne upitno
Žena je ženi vučica"..!
Ti sigurno nemas najbolju drugaricu, cim ovo mozes da napises
O spletkama, tračevima, izmišljotinama kojekakvim i nebuloznim, a sa njihove strane njemu, ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala...
Dosla si na forum da bi dobila tudje misljenje, neophodno je potpuno davanje informacija da bi mi pravilno formili svoj sud. Evo meni je trenutno zao jer mislim da se ti nosis sa pato ljubomorom, ali mozda nisam u pravu, nego nisi iznela taj deo price o kom "ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala.."
Forum sam po sebi unosi distorziju u realne slike, ali izmisljotine -koje, tracevi -kakvi, spletke -opisi... nismo sigurni da li sve to postoji ili je plod tvoje maste u zelji da tvoje polje bude jedina gravitacija koju on oseca i da kruzi samo oko tebe i da cela ova galaxija bude sandrocentricna.
..Smatrao je da samo njemu treba da verujem
Ali... ovo deluje optuzujuce. Da, svi partneri smatraju da treba po defaultu da im se veruje. Ja bih se uvredila da je drugacije, a kada te neko izneveri tek onda treba da ga sagledas sa svih strana, ali ovo je pogresan stav gde si ti uvredjena...ili sta vec jer on hoce da mu se veruje. Bas sick
...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke
Ja sam tako izgubila najboljeg druga. Nasao je nesigurnu klinku i loodela je sto je moje misljenje postovano, sto muskarci smatraju da sam lepa, sto sam dobila vise rodjendanskih poklona (hallo!!! mi smo se znali mnogo duze od deceniju).... masa nekih nekontrolisanih izliva, da bi mi na kraju tajno napisala sms sa njegovog telefona.... bas sick. To dete je oteralo 2 njegova najbolja prijatelja na isti nacin, tvrdeci da je ugrozavamo... inace ja sam osoba kojoj ne prija fizicki kontakt koji nije s deckom, da ne dodjes do pogresnog zakljucka. Eto ne znam dal' tebi ova prica ima neku analogiju, ali definitivno da smo se vidjali bez nje, taj covek bi danas imao najbolje prijatelje. S druge strane, kad god da ova izlapi iz njegovog zivota, on je dovoljno pao u nasim ocima da samo mozemo da ga zalimo, ali ne da ga smatramo za prijatelja kakav je bio.
ukoliko želi da bude sa mnom, svakako mora napraviti izbor...takve osobe i ja, ne možemo egzistirati zajedno u njegovom životu.
Na ovoj recenici sam pomislila da je samo NEOPRAVDANA ljubomora u pitanju. Vidis Sandra, da si ti iskren covek kao sto govoris, kada bi ovo prezentovala BILO KOME u momentu dok te upoznaje, dakle tvoje dugogodisnje drugarice/prijateljice ili ja... taj se nikad ne bi zavaravao i provodio par meseci u vezi.
Koji je to nivo...koje su to primitivke...zlo, pakost, ljubomora su isuviše blage reči kojim bih i pokušala da ih bar približno opišem... :roll: :confused:
Ufffff.... ovde se sazalim jer sam par puta u zivotu stvarno naletala na te primitivne duse koje nisu nista ni zasluzile nego da budu kastrirane iz tudjih zivota. Ali ili moras artikulisati problem, ili njega ni nema.
Ne...moj momak nema šta da se nasamo vidja, kafeniše i ko zna šta radi sa " svojim drugaricama"...ako takve osobe i postoje u njegovom životu, šta bi NJIMA smetalo da sam i ja tu ako se meni hoće...
Mora postojati neka pozadina. Zasto bi ti ikad pomislila da tvoj momak radi "ko zna sta sa drugaricama"?
Da li su te osobe rekle da bi njima smetalo da si ti tu ako ti se hoce (to jeste neprihvatljivo)?

Prica nema argumentovane greske tvog decka i njegovih drugarica. Iz ovog sto si rekla do sada siba samo ljubomora. To je tesko i opterecujuce osecanje, gledaj da ga se otarasis.
 
Сандра, жао ми је што те је толико погодило моје писање...
Причом о себи и својим пријатељима хтела сам само да ти илуструјем да је ЗАИСТА МОГУЋЕ да постоје мушко-женска пријатељства која у себи не морају садржавати ни трунку неког мувања или сексуалне привлачности...

Можда си погрешно поставила тему.
Ти си љута на те његове другарице зато што су правиле сплетке и измишљале о теби нешто што није тачно. Имаш пуно право да се љутиш на њих ЗБОГ ТОГА, А НЕ ЗАТО ШТО СЕ ОН ДРУЖИ СА ОСОБАМА ЖЕНСКОГ ПОЛА!!! Сплеткарење, оговарања и ружне приче нису карактеристичне само за особе женског пола.
Да ли си ти прекинула везу зато што те момак није заштитио од таквих напада (а требало је), или зато што се он дружи са особама супротног пола???
Шта би било да су те тако напали његови мушки пријатељи, а да су његове другарице биле сасвим ОК према теби?
Да ли би онда поставила тему о томе да ли дозвољавамо својим партнерима да се друже са особама истог пола???

Хоћу да кажем, помешала си у једној теми две ствари које немају везе једна са другом:
- ОСОБЕ (невезано којег су пола) које се лоше односе према свом другу,
- уопште дружење са особама СУПРОТНОГ пола....

Ти си љута на његове другарице, и то је сасвим оправдано... Али не би требало да будеш љута на њих зато што су жене, него зато што се понашају некоректно! Нису све другарице тако некоректене према својим друговима као те, па макар и спавале у истом кревету или истој врећи за спавање са њим!
 
Ja moram reci da delim Sandrinino misljenje iz prostog razloga sto ne verujem puno u musko-zenska prijateljstva.
Mene je skoro svaki muski prijatelj, pre ili kasnije muvao.
Zena zeni cesto jeste vucica, kao sto se vidi i na ovom forumu, a tek u Rl.

Helen, lepo je sto si ti imala takva prijateljstva, al ja nisam, to jest, imala sam ih neko vreme dok nisu presla u muvanje.
Naravno da si u pravu kad kazes da je ok da on ima prijatelje, al ja se ne mogu sloziti da joj savetujes da je ok da se njegova drugarica skine u brus pred njim ili da spavaju u istoj vreci za spavanje...
Pravi prijatelji suprotnog pola su retki i divno je sto si ti Helen takva, al vecina zena nije.

Medjutim, Sandrina je fina i osecajna devojka i verujem da ima dobre razloge sto je reagovala kako je reagovala.
 
Sandrina, tvoj problem moze da se posmatra sa nekoliko aspekata. Ni ja nisam musko, ali ajde :), takva sitnica nije sad toliko bitna...

Najpre, moguce je da si nesigurna u sebe pa u svakoj zeni vidis konkureciju. Ako bismo tako gledale onda nijedna od nas ne bi trebala da pusti decka/muza ni do prodavnice, jer, ako nisi primetila, zene su brojnije u nasem okruzenju, mogla bi svaka da ga mazne :) Ne mozes sebe da moris mislima da li on sa nekom tamo zenom razgovara ili je ljubi ili spava sa njom ili ne spava... To je jako tesko za mozak, prokuvaces - i to ne samo na ovoj vrucini. Prema mom misljenju, kljuc ovog problema je u poverenju i u zrelosti. Jednom ces shvatiti da bi i on mogao da ima isti problem. Ti kao nemas MUSKE drugare? Ma daj, sve mi imamo. Kako bi se ti osecala kad bi ti on rekao da ne mu smetaju tvoji muski prijatelji? Nije svejedno.

Drugo, istina je - zene su danas agresivnije, napadnije, ugrozene su od strane drugih zena, sve mladjih, lepsih, doteranijih. A drugovi su, po pricama, oni na koje uvek mozes da racunas. I, da - neka od njih je mozda bas njega cuvala za zlatnu rezervu. Sto nas opet vraca na poverenje. Ako se dovoljno volite, ne bi trebalo ni da pomisljate na prevaru. I ne bi trebalo da se bojis njih. On te je sigurno izabrao umesto njih zato jer si nekako drugacija. Znaci, veruj malo u njega i u sebe, a najvise u VAS.

Treba da porazgovarate malo drugacijim recima. Ne treba da mu kazes da ti smetaju, da te povredjuju, bolje zapocni temu o njima, sta rade, ko su, da li imaju decka, koliko se druze, da li je - IKAD - bilo nesto izmedju njih. Da li bi bilo?, itd. ako krenes da dramis kako te povredjuju i ako otvoreno pokazes koliko ti smetaju, pomislice da si ljubomorna kao niko i - sta ce kome takva zenska? Znam da je tesko to potisnuti u sebe ali moras da pokusas.

U svakom slucaju, ako su mu zaista SAMO prijateljice - mada je to danas malo teze - mislim da je mnogo gore da otkaci njih radi tebe nego obrnuto. Ako se sa njim maze, pipkaju ga, i ako manifestuju neki "bolesniji" vid "prijateljstva" kakva danas vidjamo, onda ako treba budi i ti agresivnija, ali prvo odluci sta zelis - coveka sa kojim ne znas na cemu si ili svoje dostojanstvo.

Eto, za kraj, meni se desilo da posle 15 godina prijateljstva vise ne budem na listi zvanica za rodjendan mog dobrog prijatelja zbog nove devojke. Desava se.
 
Гошћо, ја нисам ИМАЛА таква пријатељства, ја их и даље ИМАМ већ двадесет и нешто година!!!!
И мислим да то није ни реткост ни изузетак.

Десило ми се обрнуто - да је један мушки пријатељ мог драгог сплеткарио и измишљао свашта, али осудила сам његов поступак, а не све припаднике мушког рода и сва мушко-мушка пријатељства уопште!
 

Back
Top