Posto se prodajete?!

Gill Bates

Primećen član
Poruka
628
Dugo me nije bilo na ovom forumu, pa ne znam da li ste pricali o cenama izrade sajta. Ako niste mislim da bi trebalo da krenemo drugacije posto nas mozda citaju u poslodavci.

Elem, svako nek obracunava svoju cenu radnog casa, a umesto da pricamo o cenama ajde odgovorite koliko radnih casova trosite na sledece:

1. SAJT PLAKAT
- graficki ozbiljan header
- meni sa hover-om
- boks vesti(trcece, fadein-out i sl.)
- 10 HTML strana (obrada 3 slike/str)

2.SAJT SA BAZOM
sve isto kao gore, ALI se tekstovi HTML strana smestaju u bazu i backend za svaku stranu. Dakle, za svaku HTML stranu mora postojati jos jedna admin strana preko koje narucilac sajta moze menjati tekst i slike.

3. SAJT SA SHOP-OM

navedite sami slozenost baze proizvoda

3+ Dodajte po volji broj radnih sati za nesto ozbiljnije sto radite(exclude codemaker ;-) )
 
Radis na nekom holandskom projektu? Smani cigo, smanji, nije bila riba bas toooliiiika!
Svaka cast, od totalnog pocetnika pre par dana pa do posla za stranu firmu!
Ala ce se deca (u prevodu: holandski klijent) radovatiiiii
 
Gill Bates:
1. SAJT PLAKAT
- graficki ozbiljan header
- meni sa hover-om
- boks vesti(trcece, fadein-out i sl.)
- 10 HTML strana (obrada 3 slike/str)
Nije to tako jednostavno. Prvo - vazhno je koliko su stranice slichne jedna drugoj, tj. koliko elemenata jedne mozhe samo da se prenese na drugu. To znatno skracuje posao. Drugo - ovde spominjesh grafichko reshenje headera, ali nigde ne spominjesh grafichko reshenje ostatka sajta. Uglavnom, i tu postoje dve opcije - ili radish na osnovu dostavljenih mockup-a (dakle, samo tehnichku izvedbu), ili radish i sam dizajn. Ako je ovo drugo u pitanju, opet je nemoguce meriti na sate, jer je to posao gde se pre svega ceni ideja.

Elem, nisam nikad neshto bash merio, ali za jednu stranicu, izgradjenu from the scratch na osnovu vec uradjenog detaljnog mockup-a, u-pixel-precizno, cross browser besprekorno - od 1.5 do 4h. Mada sam imao nedavno jednu avanturu tog tipa od 7 sati. Posle sam zheleo nekog da ubijem.
 
Mislim da je potpuno pogresno praviti komparaciju necega u vezi web dizajna merenjem vremena! Apsolutno ne mogu nikada da kazem koliko mi prosecno treba vremena za neku stranu!
Nije to trka pa da se meri. Neki puta sedim pred potpuno praznom stranom satima i sta god bazim na nju, odmah izbrisem - nije to to. A onda u roku od 10 minuta imam gotovu skicu sta tacno hocu i kako ce izgledati. Posle toga ide jako brzo...

Da ne pominjem izradu web strana koje kao podlogu podataka imaju baze... Pa em treba pogoditi dizajn i raspored elemenata za unos podataka ili pregled, em treba napisati kod da pravilno barata tim podacima, em treba napisato kod kontrole unosa em treba napisati kod azuriranja i na kraju napraviti sve moguce "podekrane" vezane za delatnost na glavnom ekranu... kako to vremenski definisati?

Pitanje dakle nije u vezi vremena.
A ako pak govorimo o amaterskom slaganju slicica na sajt, to nema smisla ni meriti jer ionako nema svoju validaciju kroz dotok love :)

Web dizajn nikako ne moze da se podvede pod ".. ja mogu da napravim web stranu za 1 i 15 minuta, a ti?...
 
Code ti je lepo napisao , ako imaš ideju gde šta i kako treba da ide ,jedna strana veoma brzo moze da se uradi , mnogo je sporije kada praviš sa bazom , jer imaš mali milion elemenata na koje moraš paziti . I naravno mnogo zavisi i to kakvom tehnikom barataš (programima).
 
a tvoje su sada ovolike
pregov_laz.JPG
 

Back
Top