Majke vs. ambiciozne žene

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ovo je tema za muškarce, a mogu da postuju svi.

Dakle , uvek onaj drugi pol vrši selekciju i koordiniše razvitak nekih osobina koje postaju dominantne.

Tako dolazim do toga da muškarci mogu da utiču šta će biti favorizovano žena-majka ili žena-ambiciozna (emancipovana) žena.

Naravno da je pitanje upućeno i je.bačima i pi...zdama i muškarčinama i muškarcima, kako je izvršena podela muškaraca prema ponašanju.

--------------------------------------------------------
Danas je favorizovan metro imidž žene, a totalno je potisnut žena-majka oblik ponašanja kod društva.
-Bilo kroz medije
-Bilo kroz "dete će ti oteti mladost"
-Bilo kroz "nepovoljnosti kod trudnoće kod zaposlene žene"....
-Bilo kroz totalno nezdravo sugerisanje ponašanja za žene i devojke....

--------------------------------------------------------
Danas čak i kada su devojke u "materinskom" fazonu, a u to ne računam prolazni period geneze kućnih ljubimaca koje mnoge ambiciozne žene čine u strahu da ne ostanu same kad ostare (pa radjaju sluge, kućne ljubimce i žrtve)
okolina na njih deluje da im stvori potrebu da se brane, iako se svima čestita kad imaju puno dece, ali to je samo u emisijama.....)

Pri tome je potpuno nebitno šta devojka misli da hoće . Ova zadnja rečenica je bitna za temu.....Znači ako hoćete da pomerate situaciju ka tipu žena-majka, kako i kada se to može učiniti. Zašto svesti uticaj seksualnog samo na pravljenje lakih riba?
Da nije žena, mnogi bi muškarci zauvek ostali sakriveni karakteri.Ili gmazovi. One nekad umeju da od mekušca naprave čoveka.Tipičan primer seksualnog pritiska i preoblikovanja.
 
Tuzni_patak:
Pri tome je potpuno nebitno šta devojka misli da hoće . Ova zadnja rečenica je bitna za temu.....Znači ako hoćete da pomerate situaciju ka tipu žena-majka, kako i kada se to može učiniti.

to kao ona vera u svemogucnost vaspitanja da se od bilo kog deteta moze stvoriti kriminalac, naucnik, sportista bilo sta....
kod tebe je to jos radikalnije, dajte mi odraslu osobu, zenu, i od nje cu napraviti sta zelim.

ne znam kako to izvesti, jasno je da ne mozes samo da pridjes i kazes - devojko, nebitno sta mislis i u sta verujes, i kakvi su bili prethodni uticaji, prvo cemo to isprati a zatim postaviti ono sto meni odgovora, vazi?
ali, nije li laksi put da se potrazi druga koja vec deli tvoje stavove i vrednosti?
 
Tako dolazim do toga da muškarci mogu da utiču šta će biti favorizovano žena-majka ili žena-ambiciozna (emancipovana) žena.

Амбициозна није исто што и еманципована, те две ствари и не морају да иду једна са другом, а мајчинство и посвећеност мајчинству уопште не мора да искључује ни амбициозност ни еманципованост.

Danas čak i kada su devojke u "materinskom" fazonu, a u to ne računam prolazni period geneze kućnih ljubimaca koje mnoge ambiciozne žene čine u strahu da ne ostanu same kad ostare (pa radjaju sluge, kućne ljubimce i žrtve)
:roll:
Је л' бар ти знаш шта си хтео да кажеш овом реченицом?! Мислим, каква ''генеза кућних љубимаца коју жене чине у страху да не остану саме''??? (Канда си много читао Моделсицине постове? :wink: :lol: )

Pri tome je potpuno nebitno šta devojka misli da hoće
А шта је онда битно?? Не разумем. :-?
 
dragi patče
opet mislimo drugačije što smatram dobrim
svi mi tražimo sebi odgovarajući par
šta me briga za kjoto sporazum i globalno otopljavanje ja tražim ženku koja će samo meni odgovarati
ako ne mogu da je nađem neću kriviti druge
možda tako savršene ili uvrnute jednostavno nema ili ja njoj ovakav nikakav i nisam interesantan
dalji izbori su valjda jasni ili ću spustiti lestvicu sopstvenih kriterijuma ili ću i dalje tražiti onu jednu, idealnu i pravu dok mi ne dosadi
dakle tražim neki multipraktik model idealan na svakom polju a savršen u pogledu toga da me voli i da je volim što je kao što i sam znaš potpuno iracionalna i naučno neobjašnjiva kategorija
i mislim da su pravila ista od kad je sveta i veka a verujem da ni ja ni ti nećemo sačekati njihovu promenu
 
Za hellen....
Za mene i tebe mnogi pojmovi znače različito, ali za mnoge je ambiciozno, nezavisno , samostalno i emancipovano isto....pa da im budem što razumljiviji....

Majčinstvo , kao opredeljenje će uvek potirati poslovnu ambicioznost, savremenu "emancipovanost", jer tu se obaveze oko dece ne shvataju obavezama koje su teret, već sastavni deo toka stvari (baš kao zalivanje cveća , da bi uživali u mirisu i bojama cveta).Majčinstvo će uvek potirati svaku aktivnost koja odvaja od okruženja deteta (znači ne podrazumeva stalno fizičko prisustvo uz dete, ali podrazumeva stalno prisustvo u detetovom okruženju, ali ne i uticaj , naročito kad dete poraste)

Priča o devojkama koje traže frajera za oplodjivanje svoje njivice, da bi rodile jedno , dva deteta, tj ne traže partnera , bračnog druga, jer su u to izgubile nadu, da li zbog svog neprilagodjenja, da li zbog svog slobodnog vremena (ako ga i ima ponekad, to je neredovno da bi bilo kakva uspešna veza opstala) , to meni liči na genezu kućnih ljubimaca , da se sutra kao starija ne pati što je sama i što nije uspela eto i na tom planu.....(plan ko petogodišnji plan....obuhvata da sutra ima koga da vaspitava, da mazi, da kad onemoća kaže , eto to sam postigla....)

Najbitnije je da oduvek to postoji , to ja sam ovakav , a ti vidi kako hoćeš.....Naročito u vezama, pristupima...M Ž odnosima.......I tu uslovljavaju i jedni i drugi....
Prema tome u ovoj temi se radi o tome da je totalno nebitno šta osoba kojoj se sugeriše , sama po sebi misli....
Osoba će stvoriti svoju kompenzaciju , svoje "pa dobro, promenićemo to, i biće sve u redu,nije toliko važno".


----------------------------------------------------
Za VD....Ova tema samo sliči tome da se govori o držanju principa i izborima.
To jeste sastavni deo priče, ali tema je 180 step sa druge strane....
Niko od tebe ne traži da budeš isključiv
-ili si spreman da sve razumno postaviš uskladiš i sretno razrešiš u egzotičnu vezu dvoje
-ili si čvrst u ispunjavanju nekih zahteva i tu nisi spreman da se odrekneš , jer bi to bilo ubijanje sna

Ova tema ne govori o tome, o tvom stavu prema ponašanju i taktici koju treba da zauzmeš....
Ova tema govori o metodama koje treba da primeniš , sugestijama koje treba da upotrebiš, ironijama koje treba da izrekneš , gluposti koje moraš da usvojiš da izgedaju iskreno tvoje, i to sve još nije mazanje očiju....
Zatim tema govori o tome kako i šta treba primećivati i kako reagovati ne prema svojoj odabranici ili kandidatu već prema svakom pripadniku drugog pola (za muškarce prema svakoj ženi) jer će one/oni kasnijim usaglašavanjem doći do zaključaka koji će biti ono što ide na ruku , a samim tim i lakšoj komunikaciji i stvaranju privlačnosti....

Ovo mu dodje kao predkomunikacija, naravno uz malu upotrebu manipulacije....
Današnja predkomunikacija je totalno okrenuta ka izopštavanju postojanja ličnosti onog drugog.
Tako su one sponzoruše koje nemaju dušu , i samo ih K..ikinda i novac interesuju.
Tako su oni ili mužjaci (je.bači su interesantni dok je tinejdžerka ili dok je u provodu, ne i kad se "uozbilji") ili su truli.....
Takodje predkomunikacija sugestira devojkama da je kvalitet upuštanje u metro i biznis vode (to i roditelji oberučke navrću) , tj odbacivanje svakog drugog oblika ponašanja kao zatucanog ili jadnog usled slabih mogućnosti osobe.
Muškarcima se sugestira da je suština potpuno nebitna, da je ionako svaka isti andrak, pa kad je tako , onda bar pati sa onom koja ti je lepa....Sugestira se da je neophodno biti uspešan kao preduslov da bi bio biološki pogodan za porodicu , a to naravno nema veze jedno sa drugim....i samo pomaže razbijanju (preko konforizma) mogućnosti za razvijanje dubljih emotivnih veza ......
 
Postoji lepsi nacin da se sve to kaze, a posto pricas tim tonom, normalno je da iritiras ljude, pa i mene ponekad, mada ne mogu da kazem da se nikako ne slazem, al ipak, nije sve tako crno...

Ti se pravis da je tebi um jaca strana, ispalo je da ustvari... to je tvoja mana.... :lol:

Salim se... :wink:

Ipak, odoh u zaklon... :lol:
 
nikodim:
Sta je Patak... opet te je neka ispalila pa sad ovde zadovoljavas svoj ego?
Vazda ga nesto tupis o zenama i odnosima na toj relaciji.

Ma naravno , sto posto si u pravu....Nema šanse da se čovek zapita o nečemu , ako stalno dobija od žena.Stalno dobijanje ga čini zadovoljnim i nezainteresovanim za sve....

Jednom rečju postaje debil.......
 
Nikad se ne pominju potpuno ruzne zene, one koje su u fazonu "Sto moram da budem lepa", one nisu ni za posao koliko ja vidim, jer, da se ne lazemo, uspesna zena mora pre svega da lici na nesto, da ne bi plasila kolege, one su za radjanje dece, ako nema neko neku drugu ideju, ja bih tako vaspitavala zensku decu, koja devojcica je ruznjikava, treba da radja decu a one lepse treba da budu poslovne i da budu qrve. Glupo je sto je u osnovi biti qrva "ruzno". Pa nismo sve ruzne, qrvama je mnogo lepo, zar ne vidite kako su qrve lepo obucene, nasminkane, nasmejane. Od malih nogu, gledala sam kako se qrve lepo smeju i pricaju a onda ih druge zene ogovaraju i izlazi iz njih ruznoca i zlo.
 
Ili si sa detetom ili si u poslu......a posao je nemilosrdan i ne dozvoljava da se deca donose, a i deca su nemilosrdna i nikako se ne bi zdravo razvijala u takvoj sredini.......osim kao klonovi.....

Ма немој, фазон из америчких филмова, а?
Твоја мама није била запослена?
Или си је виђао само на слици, а чувала те гувернанта?
 
Hellen:
Амбициозна није исто што и еманципована, те две ствари и не морају да иду једна са другом, а мајчинство и посвећеност мајчинству уопште не мора да искључује ни амбициозност ни еманципованост.
da ne ponavljam...


sta si mislio tim ewmancipovana nejednako majka...


ja cu da imam petoro dsece
 
Tuzni_patak:
Zbog vremena......

Ili si sa detetom ili si u poslu......a posao je nemilosrdan i ne dozvoljava da se deca donose, a i deca su nemilosrdna i nikako se ne bi zdravo razvijala u takvoj sredini.......osim kao klonovi.....

Eto, upravo te krajnosti meni smetaju!
Pa nece to biti bas tako Patak.
Po toj logici u celom svetu bi postojale samo dve kategorije: oni koji rade i oni koji sede kod kuce i cuvaju decu!
A to nije tako. Moze se graditi karijera i uporedo imati deca o kojima se brine .
To ne mogu oni koji su u stanju da imaju samo jedan fokus.
 
Žene koje uživaju da budu majke....
I žene koje više uživaju da budu uspešne žene, tj biti majka im nije merilo lične uspešnosti .....

I žene koje su majčinske prirode , moraju ili rade.Ali koje poslove, i kako.
Rade poslove koji će biti fiksirani, koji će ostavljati dovoljno vremena za pažnju prema deci, a to uglavnom isključuje ambiciju velikog napredovanja , već prelazak na šablonske , šalterske i kod kojih će "proći vreme" do odlaska kući i kod dece.....

Ambiciozne žene, koje imaju decu , ali im je posao i uspeh u poslu bitna stavka, su ipak drugačija priča. Angažovanje, šlihtanje, žrtvovanje vremena radi boljeg imidža, čuvanja položaja, stvaranja utiska, obaveze i nemogućnost predikcije i uredjivanja rada u striktno radno vreme su karakteristike važnih funkcija i važnih učesnika u procesu proizvodnje, koji daju nešto lično , kreativno i autorsko u tom procesu.....
Neko će reći , pa može se biti ambiciozan i da se ne zahteva kreativno i autorsko u borbi osobe za svoju karijeru i ambiciju.I tačno je. Može se biti ambiciozan i u smislu hijararhijskog , a ne kreativnog i to je najčešća modifikacija koju "kreativnost žene" pretrpi....

Da je samo odnos prema radu posledica i selekciona karakteristika žena koje su majke po opredeljenju i one koje su majke po dužnosti i socijalnom pritisku, možda ova tema ne bi bila toliko izmešana sa licemerjem govora i misli....

A u vezi FOKUSA.
Upravo je ovde reč o fokusu. Tj koji to uspeh danas u društvu zahteva mali fokus , malo angažovanje (osim dizanja nogica u pogodnom trenutku i trep trep) i malu predanost poslu ......
Ono što se često dešava je da ambicioznost vremenom prestane, pa se osoba kao i svaka normalna osoba okrene onoj staroj "porodica je najveće blago svakog čoveka".I upravo zbog rezerve izbora kasnije , a žene vole da imaju uvek rezervu izbora, pa muškarci to nekad tumače kao neopredeljenost, nesigurnost i totalnu zbunjenost.....

Znači prioritet u raspodeli našeg vremena je jedno , a ispunjenost vremena koje provodimo upravo na onim radnjama koje želimo je druga stvar....naravno nužda je treća stvar.....
 
Tuzni_patak:
Žene koje uživaju da budu majke....
I žene koje više uživaju da budu uspešne žene, tj biti majka im nije merilo lične uspešnosti .....

I žene koje su majčinske prirode , moraju ili rade.Ali koje poslove, i kako.
Rade poslove koji će biti fiksirani, koji će ostavljati dovoljno vremena za pažnju prema deci, a to uglavnom isključuje ambiciju velikog napredovanja , već prelazak na šablonske , šalterske i kod kojih će "proći vreme" do odlaska kući i kod dece.....

Ambiciozne žene, koje imaju decu , ali im je posao i uspeh u poslu bitna stavka, su ipak drugačija priča. Angažovanje, šlihtanje, žrtvovanje vremena radi boljeg imidža, čuvanja položaja, stvaranja utiska, obaveze i nemogućnost predikcije i uredjivanja rada u striktno radno vreme su karakteristike važnih funkcija i važnih učesnika u procesu proizvodnje, koji daju nešto lično , kreativno i autorsko u tom procesu.....
Neko će reći , pa može se biti ambiciozan i da se ne zahteva kreativno i autorsko u borbi osobe za svoju karijeru i ambiciju.I tačno je. Može se biti ambiciozan i u smislu hijararhijskog , a ne kreativnog i to je najčešća modifikacija koju "kreativnost žene" pretrpi....

Da je samo odnos prema radu posledica i selekciona karakteristika žena koje su majke po opredeljenju i one koje su majke po dužnosti i socijalnom pritisku, možda ova tema ne bi bila toliko izmešana sa licemerjem govora i misli....

A u vezi FOKUSA.
Upravo je ovde reč o fokusu. Tj koji to uspeh danas u društvu zahteva mali fokus , malo angažovanje (osim dizanja nogica u pogodnom trenutku i trep trep) i malu predanost poslu ......
Ono što se često dešava je da ambicioznost vremenom prestane, pa se osoba kao i svaka normalna osoba okrene onoj staroj "porodica je najveće blago svakog čoveka".I upravo zbog rezerve izbora kasnije , a žene vole da imaju uvek rezervu izbora, pa muškarci to nekad tumače kao neopredeljenost, nesigurnost i totalnu zbunjenost.....

Znači prioritet u raspodeli našeg vremena je jedno , a ispunjenost vremena koje provodimo upravo na onim radnjama koje želimo je druga stvar....naravno nužda je treća stvar.....


ovo je apsolutna istina...a poznato je da istina boli...eto ti odgovora za napade.. :wink:

i ja sam pokusala da spojim karijeru i dijete...povrsno gledano bi neki rekli da sam uspjela..ali u meni sasvim drugacije izgleda...ali necu sada ovdje da obrcem kozu naopacke..nemam volje...pozz.
 
tarabica:
Znači, žena kad postane majka ne može više da bude kreativna? Tj može, ali da tu kreativnost ispoljava samo u vaspitanju dece? :?:

naravno da moze...imamo sarme sa zeljem, sarme sa mesom....pa ona mala u vinovoj lozi...punjena sa nekim fazonima i bijelim lukom ili tako nesto....prste da polizes
 

Back
Top