tehnoloski fakultet

sutjeska

Zainteresovan član
Poruka
224
kakvi su vasi utsisci u stdiranju na ovom fakultetu.....!!!! sada polazim u 4.god srednje farmaceutske skole,pa mi je u nekom planu da upisem tehnoloski fakultet smer farmaceutsko inzinjerstvo..... kakva je mogucnost zaposljavanja po zavrsetku i slicno..........
 
Ja sam studirala cetiri godine na tehnoloskom fakultetu sa smjerom farmaceutsko inzenjerstvo u Novom Sadu. Mislim da je ovo zaista dobar izbor za sve ljude koji vole hemiju, a narocito za one koji su talentovani. Sa diplomom ovog fakulteta mozes da radis u bilo kojoj hemijskoj kompaniji, od lijekova do kozmetike itd. Fakultet je zaista tezak, jako puno fizike, matematike, hemije itd., ali ako je covjek uporan nista nije nemoguce. Ja nisam diplomirala ( otisla sam u Ameriku i zavrsila hemiju posto u Americi nema nicega sto bi bilo ekvivalent farmaceutskom inzenjerstvu). Ako imas nekih konkretnih pitanja, slobodno pitaj. Moje misljenje je da je ovo vrhunski faks i neces se pokajati ako odlucis da ga upises.
Pozzz
 
Prijemni ispit ne bi trebao da bude neki problem. Kad sam ga ja polagala, prije nekih sedam godina, bila je hemija i matematika na prijemnom. Nije bilo nista posebno tesko, ma skoro identicno skripti iz koje sam ucila za prijemni. Moja podloga iz hemije i matematike je tada bila jako losa - mozes zamisliti, zavrsila gimnaziju u Bosni poslije rata - znaci jako jako lose, ali sam zaista ucila za prijemni i upala na budzet. U principu, kod tehnoloskog fakulteta svi polazu prijemni zato sto je odziv studenata jako mali, samo je fora da upadnes na budzet. Ali opet, kada sam ja to mogla, nista se ne brini, samo uci i bice sve u redu.
 
Sjecam se da smo svi mrzili Tehnoloske Operacije, to je bio ispit na trecoj godini, i biohemiju, mislim isto treca godina. To je ono sto bih ja izdvojila, ali svi smo mi kukali a svi koji su ucili i polozili su.

A za odlazak preko grane nisam bas sigurna. Ja nisam dosla u USA kao student niti sam ovdje mogla da nadjem nesto slicno tome. To je glavni razlog zasto sam presla na hemiju;bilo je najslicnije ali ipak nije to.
 
sutjeska,
ja sam na TMF-u,smer farmaceutsko inzenjerstvo.sad sam zavrsila drugu godinu. evo nekih saveta,nadam se da ce ti pomoci... prijemni je zaista lak,mozes da biras da li ces da polazes hemiju,matematiku ili fiziku. ako polazes 2 ili 3 predmeta,boduje se samo najbolje uradjeni test. a sto se studija tice,to zavisi kako se snadjes,koliko si raspolozen da ucis,da budes na fakultetu redovno na predavanjim i vezbama... ja se zaista trudim,tako sam navikla,ali ima ljudi koji posustaju jako lako! najvaznije je da redovno radis i uspeh ne moze da izostane! nijedan predmet nije nesavladiv,mada ima laksih i tezih,odnosno onih koji ti vise ili manje odgovaraju...
pitaj ako te nesto zanima...
 
Poz sutjeska, i ja sam 3. godina srednje farmaceutske i gle cuda i ja se zanimam za tehnoloski!Zapravo dvoumim se izmedju medicine i tehnoloskog!Imas sajt tehnoloskog faxa www.tmf.bg.ac.yu
sajt je bezveze ali ipak pogledaj ako te zanima..
I ja sam cula da je prijemni opusten.Cak sam cula i da moze da se prenosi npr. ako polazes prijemni iz hemije za neki drugi fax pa da ga ne bi radila ponovo samo preneses bodove!To nije provereno tako da...Jedino me brine sto sam losa iz svih tih predmeta(mata, fizika, hemiija :)) pa ne znam kako bi prosla na faxu sa takvim (ne)znanjem!!
 
sto se tice prenosenja bodova ako polazes prijemni na nekom drugom fakultetu,to je tacno. a sto se tice predmeta na faksu,ako stvarno zelite da studirate na TMF-u,bar se ove godine potrudite oko tih predmeta u skoli,ne zbog ocene i proseka,vec zbog vas samih...
 
sutjeska:
kakvi su vasi utsisci u stdiranju na ovom fakultetu.....!!!! sada polazim u 4.god srednje farmaceutske skole,pa mi je u nekom planu da upisem tehnoloski fakultet smer farmaceutsko inzinjerstvo..... kakva je mogucnost zaposljavanja po zavrsetku i slicno..........

Poznavajuci nekoliko ljudi sa tehnoloskog fakulteta i tog smera, gotovo svi mi se zale kako ne mogu da nadju posao kod nas. Farmacija i farmaceutska tehnologija se u ovoj drzavi nazalost svela na privatne apoteke, veleprodaje i par proizvodnja. Posto je proizvodnja u ovoj drzavi i inace nikakva, ne verujem da ce situacija da se promeni bar u narednih 7, 8 godina. Ili ako imas neku debelu vezu da te zaposli u Hemofarmu ili Galenici. Dakle, ako hoces da ostanes ovde onda upisi farmaceutski fakultet cisto da bi ti bio obezbedjen posao (znas i sama da samo farmaceut moze da radi u apoteci, tehnolog ne), a ako planiras da palis preko, onda je svejedno sta upisujes, moraces u svakom slucaju da nostrifikujes diplomu, mozda da izaberes ono sto se vise priznaje.
Mada, posao ti je obezbedjen i kao farmaceutskom tehnicaru, video sam par oglasa upravo tehnologa koji imaju srednju farmaceutsku i koji traze posao izmedju ostalog i u apoteci kao tehnicar. Evo recimo, trenutno se plata tehnicara po apotekama u Bg krecu od 30-40.000, pa ti sada vidi. Ne znam koliko je trenutno plata tehnologa, ali sumnjam da je veca. Zalosno ili ne, mislim da je srednja farmaceutska skola trenutno najplacenija srednja strucna sprema.
 
ja sam razmisljala da upisem eko-energetski inzenjering,al ne znam koliko je to dobro,ne brinem za prijemni al mislim da je tehnoloski dosta tezak fax,i opet nznm kako bih se posle snasla za posao.. Ima li neko ko studira to da mi iznese svoje misljenje..? :manikir:
 
ljudi treba mi velika pomoc! planiram da upisem tehnoloski u novom,sadu, cetvrta sam godina gimnazije opsteg smera. cula sam da je jako dobar fakultet .. e sad, u srednjoj sam imala stroziju profesoricu iz hemije i bila sam sigurna da nikako necu upisati nesto u vezi sa hemijom, jeste da imam 4 ali napamet ucim,za ocenu,jer me ne zanima hemija,samim tim je i ne razumem. Svidja mi se taj fax i smatram da hemija nije ruzna,stavise, hemija je jako lepa nauka ako se razume. kad se budem spremala krenula bih od pocetka, cisto da znam neke osnove,a da li mislite da cu na faxu savladati,da li je tesko za savladjivanje? premisljam se izmedju biohemije i prehrambene ind., sta vi mislite? i da li uposte neko sa tim smerom ima perspektivu u buduckosti,kako ovde tako u evropi?
AKO NEKO IMA VREMENA DA ODG, STVARNO BI MI PUNO ZNACILO! HVALA! :):)

Sent from my Telenor_Smart_HD using Forum Krstarice mobile app
 
Ja bih želela da upišem tehnološki fakultet u Bg-u,smer zaštita životne sredine. Interesuje me da li je fakultet težak,da li ima puno da se uči?? Nisam sigurna da li treba da upišem ovaj fakultet,mislim da je težak i ne znam da li bih se dobro snašla. Odličan sa djak ali sam društveni smer u gimnaziji,hemiju nisam imala već dve godine pa mi to predstavlja problem pa bih onda za prijemni radije spremala matematiku. Da li je ovo perspektivo?Treba mi neki savet bivšeg ili sadašnjeg studenta ovog fakulteta.HELP!!!
 
kakvi su vasi utsisci u stdiranju na ovom fakultetu.....!!!! sada polazim u 4.god srednje farmaceutske skole,pa mi je u nekom planu da upisem tehnoloski fakultet smer farmaceutsko inzinjerstvo..... kakva je mogucnost zaposljavanja po zavrsetku i slicno..........
Pozdrav, sada sam ja 4 godina srednje škole pa se takođe interesujem za tehnološki fakultet. Zanima me 'tezina' smerova, Vaše lično iskustvo, savet i preporuka. Vidim da ste ovo pisali 2007. S toga pretpostavljam da ste fakultet sada već i završili. Nadam se Vašem odgovoru
 
Pozdrav Anđela, s obzirom da me interesuje tehnološki fakultet da li možeš da mi pomogneš, preneseš lično iskustvo, savet, preporuku? 4. Sam godina srednje ekonomske škole i slaba sam u matematici, fizici i hemiji, bas ono sto je potrebno za ovaj fakultet ali imam volju da učim. Nemam kod koga sa se informiše oko ovog fakulteta, značila bi mi pomoc, sve me zanima. Nadam se odgovoru
 
Pozdrav Anđela, s obzirom da me interesuje tehnološki fakultet da li možeš da mi pomogneš, preneseš lično iskustvo, savet, preporuku? 4. Sam godina srednje ekonomske škole i slaba sam u matematici, fizici i hemiji, bas ono sto je potrebno za ovaj fakultet ali imam volju da učim. Nemam kod koga sa se informiše oko ovog fakulteta, značila bi mi pomoc, sve me zanima. Nadam se odgovoru
Pozdrav. Ja sam sada druga godina fakulteta pa cu ti reci svoje misljenje o svemu. Verujem da si se negde vec raspitala,ali informacija nikad dosta.
Faks je stvarno tezak,nije sala i mora da se uci. S obzirom da si iz strucne skole,imaces problema sa matematikom ali to mozes da resis lako uz privatne casove( ja sam tako jer sam dosla iz srednje Tehnicke pa je znanje bilo ispod minimuma). Znam da bi verovatno zelela da izbegnes te privatne casove,ali veruj mi da se sa matematikom ne treba saliti.Hemija ne bi trebalo da ti bude problem jer bas malo traze predznanje i ne insistiraju o tome uopste. Na kolokvijumima i ispitima imas samo ono sto su predavali. Predavanja su sva obavezna i veruj mi da ce vecina znaciti,bar meni jesu. Naravno da uvek postoje ona na koje skoro niko ne ide,videces vec koja su ako upises.Sa fizikom ces se verovatno malo muciti,ali ni ona nije nemoguca za poloziti samo treba posvetiti vreme. Oko ostalih predmeta nece biti nekih velikih problema,bar ja nisam imala a spadam u prosecne studente. Profesori su stvarno strucni i vecina je korektna i uvek tu za pomoc. Treba da znas da su predmeti medjusobno uslovljeni i da je zato bitno da das sto vise predmeta u prvoj godini,sa fokusom na matematiku,fiziku i hemiju koji su osnova. To je ono glavno otprilike. Sto se iskustva sa ovim faksom tice,mogu da ti kazem da je stvarno tesko i iscrpljujuce,pogotovo prva godina jer ti malo fali da se preselis na faks,ali da se vrati vreme i da sam ponovo maturant opet bi mi TMF bio prva i jedina zelja.
 

Back
Top