Odluka o statusu samo u SB

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
javljaju nase agencije da se tadic protivi odluci da se status kosova prepusti kontakt grupi, i kada sam pitao jednog on mi objasni zasto je to tako. doduse i dalje mi nije jasno zasto SB nije ranije prebacio odluku na kontakt grupu
ceo tekst:http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=07&dd=21&nav_category=11&nav_id=256236
Tadić: Odluka o statusu samo u SB
21. jul 2007. | 11:07 -> 13:29 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio da Kontakt-grupa ne može donositi konačnu odluku o statusu Kosova.

"Odluku o budućem statusu Kosova može doneti isključivo institucija kao što je Savet bezbednosti, jer samo takva odluka može imati potvrdu međunarodnog prava", rekao je Tadić povodom povlačenja nacrta rezolucije o Kosovu u Savetu bezbednosti UN zbog protivljenja Rusije.

Tadić je kazao da je pozicija Srbije, imajući u vidu trenutak kada su pregovori o Kosovu započeti, sada "kudikamo bolja", ali da to ne znači da smo u sjajnoj situaciji i da je sve rešeno.

"Nas čekaju vrlo teški dani i pregovori kojima se još ne zna ni forma ni ko će ih voditi i to tek treba da bude definisano, pretpostavljam od strane Kontakt-grupe", rekao je predsednik Srbije.

"U svakom slučaju, stiču se nove šanse za odbranu suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije i da proces pregovora na kraju ima za rezultat kompromisno rešenje za status Kosova i Metohije, prihvatljivo za obe strane", rekao je Tadić.

Predsednik Srbije je rekao da po pitanju Kosova nema nikakvih razlika među državnim institucijama.

"Moramo da se borimo za naše interese i punom snagom nastavićemo taj proces sa nadom da ćemo postići rešenje prihvatljivo za Srbiju, koje će doprinositi i ukupnoj regionalnoj stabilnosti", rekao je Tadić.
 
Ademe preporucujem ti da se manje bavis nezavisnoscu Kosovova a vise uzgajanjem cincila.Ovo drugo ce se pre ostvariti.
Tadic se neprotivi kako ti kazes skidanju teme kosova sa dnevnog reda SB,i prebacivanju na kontakt grupu.jednostavno zato sto sta god donela kontakt grupa kao predlog to mora opet proci u Sb, a tamo je Rusija s pravom veta.
Za tebe plasticno
Savet bezbednosti prva liga.Kontakt grupa druga liga u rangu takmicenja.
 
sumnjivo lice:
Ademe preporucujem ti da se manje bavis nezavisnoscu Kosovova a vise uzgajanjem cincila.Ovo drugo ce se pre ostvariti.
Tadic se neprotivi kako ti kazes skidanju teme kosova sa dnevnog reda SB,i prebacivanju na kontakt grupu.jednostavno zato sto sta god donela kontakt grupa kao predlog to mora opet proci u Sb, a tamo je Rusija s pravom veta.
Za tebe plasticno
Savet bezbednosti prva liga.Kontakt grupa druga liga u rangu takmicenja.

dok zalivam cincile pade mi na pamet, zar mislis da necemo mi prihvatiti predlog kontakt grupe bez da to prodje kroz SB
 
adem_ks:
dok zalivam cincile pade mi na pamet, zar mislis da necemo mi prihvatiti predlog kontakt grupe bez da to prodje kroz SB
Mozete vi da prihvatite i predlog neke mesne zajednice.Shvati covece SB je vrhovna instanca.Kao sto u pravosudju postoji vrhovni sud,ako neka presuda neprodje na vrhovnom sudu nije ni prosla.Dzaba ti vikao mi prihvatamo presudu okruznog suda,...ako neprodje na vrhovnom mozes samo da se ceses :D
 
Дављеник се за сламку хвата, а Адем за интерпретације.
Наравно да нам и ово одговара.
Контакт група не може да допнесе решење, само да помаже у преговорима. Резолуције САДА нема, остаје на снази 1244 и територијални интегритет Србије. Касније, за 5, 10, 15, 20 година (а колико се преговара око палестинске државе које је предвиђена одлуко УН из 1948?) кад се договоримо доћи ће опет пред СБ.
А ако опет нешто се покуша без договора, Русија има право вета 8-)

Гем, сет и меч.
Боље послушај савет:
sumnjivo lice:
Ademe preporucujem ti da se manje bavis nezavisnoscu Kosovova a vise uzgajanjem cincila.Ovo drugo ce se pre ostvariti.

Ето, то ти је перспективније :lol: :lol: :lol:
 
FAMAS:
WIBU sigurno nam sledi neki prljavi scenario. Ali oni su mogli da nam uzmu Kosovo do sd 100 puta. Pa sto nisu? Ne ide to tako lako.

Mislim da je to više do Bušove administracije, koja je manje zainteresovana za Kosovo a više za Irak.

S'obzirom da je Hilari Klinton jedan od najozbiljnih kandidata za sledećeg predsednika SAD, mogli bi ponovo da gledamo likove poput Madlen Olbrajt u akciji!
 
Pa svi se ovde prave blesavi ko da ne znaju u chemu je razlika izmedju kontakt grupe i saveta bezbednosti.Kontakt grupa jednostavno nije telo koje moze da donese odluk o stvaranju nove drzave.Nema tu tezinu i svaka odlua kontakt grupe mora biti ratifikovana u SB.Dzaba.Ako se sve svede na odluku kontakt grupe(citaj:preglasavanje Ruije koja tu nema prava veta) onda je u pitanju plan B odnosno pojedinachno priznavanje kosova....s tim shot ako se time ide 1244 nije oborena:)
Znachi mogu da ga duvaju,ako nece kompromis u vidu podele izgubice celo za 50 godina.
 
Kontakt grupa za Nagorno Karabah (Rusija, Francuska, USA) se vec cirka 15 godinica nadglasava, preglasava, ebava, pa opet nista. Nagorno Karabah je i dalje de facto nezavisan, a UN i dalje tvrdi da je isti sastavni deo Azerbejdzana.

Ni nasa KG nece nista resiti.
 
adem_ks:
i mozda se prestane sa tolikim vredjanjem.... ovo veceras je katastrofalno.... valjda je vrucina u pitanju....

Eh moj komšo tebi prvo kompliment za kulturno ophođenje sa svima na forumu i za toliko finoće dok primaš k znanju sve te uvrede. Misli pri tom da nije važno šta se piše no ko to piše :lol: Al dok ti je Sandrine ka uzdanica može se i taj "humor" bolje sažvakat. ;)

p.s.
Da je ovaj pdf toliko opterećen temom Kosovo govori i naslov teme u kojoj ni ne piše o čijem je statusu riječ. Ne treba više ni gatat kad se pomene ta riječ što bi moglo bit :lol:
 
monti7-krstas:
Eh moj komšo tebi prvo kompliment za kulturno ophođenje sa svima na forumu i za toliko finoće dok primaš k znanju sve te uvrede. Misli pri tom da nije važno šta se piše no ko to piše :lol: Al dok ti je Sandrine ka uzdanica može se i taj "humor" bolje sažvakat. ;)

p.s.
Da je ovaj pdf toliko opterećen temom Kosovo govori i naslov teme u kojoj ni ne piše o čijem je statusu riječ. Ne treba više ni gatat kad se pomene ta riječ što bi moglo bit :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

p.s. A posle me nAki zovu fašistom... :cry:
 

Back
Top