Sta tvoj dragi ne zna o tebi?

Kako te vidi tvoj partner?

  • Garderoba za kucu mi je podjednako atraktivna ili atraktivnija od one za posao

  • Izbegavam poze u kojima mi je celulit vidljiv, a anticelulitkremu sam sakrila od njega.

  • Sminkam se i vikendom, i kada znam da ne izlazim i da cu celi dan biti samo sa njim

  • On me najbolje poznaje. Nebitno je sta nosim kada sam s njim.

  • Za kucu nasumicno biram garderobu, boje ne moraju da se slazu, ves moze i neki stari.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 79626

Iskusan
Poruka
5.869
Medju poznatim Babinim ljubavnim savetima pronadjoh jedan jako zanimljiv:

...Baba me učila da u kući nikad ne idem nesređena, sa viklerima na glavi , u kućnom penjoaru...Taj tvoj, govorila je, na ulici će sretati sređene , doterane i lepe žene.Ne zna on u prvom trenutku kakva je koja u stvarnosti- samo ga zaslepi ona sređenost i lepota. Onda dođe kući i zatekne tebe sa viklerima, u zarozanim čarapama, sa cigaretom međ' zubima, odmah počneš nešto da mu zvocaš...To nikad nemoj da radiš prvo zbog sebe a onda zbog svog muža...

Da li se vi gospodjice i gospodje pojavljujete uvek u tip-top izdanju pred svojim dragim? Ovaj savet mudro zvuci, ima logike, ali ne drzi vodu. :lol: Pa ne mogu valjda da u svakom momentu budem doterana? Kad se farbam, sakricu se u spajz, dok sredjujem kucu, frizura mi je stilizovana trakom koja se slaze divno uz moj autfit :?: :wink:
Pitanje je da li mislite da treba od partnera kriti one male, neljupke nedostatke, negracioznosti i nepodobnosti, koje svaka od nas makar u najavi kod sebe pronadje? Mislim na nekoga sa kim ste u ozbiljnoj vezi, ili braku. I kako da stavljam masku kad dodjem kuci, da budem savrsena zena? :roll:

Da li se nekad pametna zena mora sluziti prefinjenim lukavstvima, ili se moze ocuvati mir u kuci, bez manipulacije, bez ulagivanja, da bi nas princ na belom konju (na duge staze) to i ostao?I jos nesto! Kako bre da zena ne zvoca?! Pa to joj je u opisu radnog mesta, makar samo malo, slatko zvoc-zvoc...
 
Pa, u principu ne zna one stvari koje ga ni ne interesuju - da je pitao, rekla bih mu :) E da: apsolutno ne pricam o bivsim frajerima, mislim da je to uvek losa ideja. Takodje ne zna koliko imam para - informisem ga samo kad nemam.

A sto se tice tvoje bake, mudra zena. Ta mudrost se u mojoj prorodici takodje prenosi sa (zenskog) kolena na koleno :) Pa ni ja nisam videla svoju baku zarozanu, u slafroku i sa viklerima na glavi - a kuca joj je uvek bila spremljena i puna divne klope (koju je ona spremila) - a ona uvek kao iz kutije...

Ne sakrivam se u spajzu kad se farbam - farbam se kad sam sama kod kuce. Ne idem zarozana po kuci. Ne nosim stvari koje mi grozno stoje. Ne spremam kucu ako je neko prisutan. Ako moram da radim neke kucne poslove, takodje izgledam pristojno.
E sad, ja zivim sa tipom koji pola stvari ni ne primecuje, pa to u stvari ne bih ni morala da radim, ali MENI je to gadno. Ceo zivot sam se uzasavala dugih veza bas zbog toga sto se ljudi mnogo opuste i sve to postane nekako grozno... pa se iz sve snage trudim da mi se to ne dogodi :)

A zvocanje ne podnosim. Ne volim da ga slusam i apsolutno nemam nameru da ikada budem neko ko zvoca - meni je to ponizavajuce. Za oboje. Svaki put kada sam provalila da sam sa tipom kome bi trebalo da zvocam - ja sam ga ostavila. Bas me nesto zabole da se ja pretvorim u vesticu zato sto je ON tenkre...
 
Nije savet moje bake, dopao mi se, mada ga ovde kriticki razmatram:)
Divim se zenama koje sve tako elegantno obavljaju, a uvek su negovane i sredjene. Pa kako postizu to?
Volim da se sredim, ali sam pred momkom obicno opusteno obucena, osim kad izlazimo. Moram da priznam da bi mi malo isfolirano izgledalo kad bih skrivala neke stvari od njega, tipa da me ne vidi dok se depiliram ili tako nesto. Ma ne depiliram se ja pred njim, ali ako bi naisao, ne bih se nesto skrivala:)
Valjda osecam da sam mu privlacna svakako, pa se ne bojim da cu mu necim srusiti iluziju da nisam vila:)
Ne farbam se ni ja u spajzu, to sam samo htela da dam karikaturu zene koja tako nesto ne bi dozvolila da njen muskarac vidi.
 
Nista ne krijem od njega.Ni on od mene.
To je nesto na cemu je uglavnom on insistirao tako da sam se lako navikla.
Sredjujem se kad izlazim iz kuce a ako ceo dan nigde ne idem,ne sminkam se.Jedini uslov mu je da mi kosa ne bude masna i to izbegavam.
Mislim da je glupo sminkati se i lickati za svog muza specijalno jer nista,ama bas nista,ni najskuplji ves,ni najkvalitetnija svakodnevna sminka,ni najbolje sarmice,nece ga spreciti da me vara.A to je,jelte cilj svega,da gleda u mene a ne u druge na ulici (ubistveno smesno).
Pre ili kasnije,kada spadne ves,kad se skine sminka,kad mu tvoj jutarnji zadah bude prvi miris koji je osetio tog dana,shvatice da si ti osoba a ne lutkica.
Stvar je u tome izabrati onog ko voli osobe a ne lutkice.
Ne shvatam svu tu pomamu oko sprecavanja muza da te ne vara,biti savrsena supruga u svakom momentu.Mozda je to prolazilo ranije kod zena koje su bile domacice,ali danas !!! van pameti.

zanimanje : SUPRUGA

Kako to da su se oduvek znale obaveze koje cekaju savrsenu suprugu a obaveze savrsenog supruga nikad nisu tacno precizirane?

Ne kazem da ako me voli,volecei moje prljave zube....ali ako me voli,volece moje cisto lice i cistu kosu,volece me u beloj pamucnoj majici i belim pamucnim gatjama.
 
Kuvanje,kuvanje i samo kuvanje.
Tajna je u kuvanju.
Mushkarci su pragmatichari i u sushtini izmedju shvrljanja i dobre kujne uvek se opredele za ovo 2.(:
Sise se opuste,dupe otegne,lice propadne,ali dobra sarma je i sa 20 i sa 60 dobra sarma.
Mada ja ne volim sarme:?.....ali shvatile ste poJentu.
 
Doors of Perception:
Nista ne krijem od njega.Ni on od mene.
To je nesto na cemu je uglavnom on insistirao tako da sam se lako navikla.
Sredjujem se kad izlazim iz kuce a ako ceo dan nigde ne idem,ne sminkam se.Jedini uslov mu je da mi kosa ne bude masna i to izbegavam.
Mislim da je glupo sminkati se i lickati za svog muza specijalno jer nista,ama bas nista,ni najskuplji ves,ni najkvalitetnija svakodnevna sminka,ni najbolje sarmice,nece ga spreciti da me vara.A to je,jelte cilj svega,da gleda u mene a ne u druge na ulici (ubistveno smesno).
Pre ili kasnije,kada spadne ves,kad se skine sminka,kad mu tvoj jutarnji zadah bude prvi miris koji je osetio tog dana,shvatice da si ti osoba a ne lutkica.
Stvar je u tome izabrati onog ko voli osobe a ne lutkice.
Ne shvatam svu tu pomamu oko sprecavanja muza da te ne vara,biti savrsena supruga u svakom momentu.Mozda je to prolazilo ranije kod zena koje su bile domacice,ali danas !!! van pameti.

zanimanje : SUPRUGA

Kako to da su se oduvek znale obaveze koje cekaju savrsenu suprugu a obaveze savrsenog supruga nikad nisu tacno precizirane?

Ne kazem da ako me voli,volecei moje prljave zube....ali ako me voli,volece moje cisto lice i cistu kosu,volece me u beloj pamucnoj majici i belim pamucnim gatjama.


Hm. Nisam bas sigurna da ce neko ko te voli uvek da te voli, bez obzira na sve... to je malo optimisticno za moj ukus.
Mi ovde pricamo o spoljasnjem izgledu, ali to se naravno odnosi i na ponasanje, stav... ako se pretvoris u furiju, djavola ce i dalje da te voli...
Mislim da zaboravljate na jedan aspekat: sve te stvari se ne rade zbog muza, nego zbog sebe - ako si u losem fazonu, niko te ne interesuje, tako i zracis, pa dobijas isti takav feedback :)
A valjda zavisi i kakva si osoba... ja volim da zavodim, a izgled, kuvanje, te razne sitnice, sve je to zavodjenje :) i ne vidim zato sto bih odustala od toga samo zato sto sam se udala...
I jos jedna stvar: reci muskarcu SVE je po mom misljenju bezveze. Ceo zivot se druzim sa muskarcima i dosla sam do zakljucka da ipak ne moze (cak ni mom muzu, koji je totalni car) da im se veruje 100 posto :) Preporucujem nekih 90 posto, jedno 5 posto drugarici, a 5 posto zadrzati samo za sebe :lol:

ps. ja itekako imam preciznu definiciju obaveza za "savrsenog supruga"
 
Nadje me s temom! :)
U ponudjenim odgovorima u anketi, odabrala sam, reklo bi se, sto i vecina...ali nisam ni za taj odgovor 100%....vise sam za neku medjuvarijantu svih ponudjenih odgovora!
Moj man me nikad nece videti nesredjenu ( u smislu prljavu, nenamirisanu), bez sminke ce me videti, jer se inace ne sminkam nikad previse ( dobro, vecernji izlazak i vecernja sminka je nesto drugo! ).

Nece nikad videti dlake na mojim nogama, ispod pazuha... jer je to meni samoj bzvz.
Zaista se trudim, uvek, da budem uredna- ocesljana, opeglana, s negovanim noktima ( ni slucajno predugackim)...inace, ja sam ti u onoj kategoriji zena koje "sve stizu" i veruj mi nije nikakva mudrost u pitanju, vec samo dobra organizacija vremena.

Ah da, volim da kuvam, ali nisam tip koji vecito nesto briska i cisti po kuci...kuvanje mi je pasija, jednostavno ga dozivljavam kao vrstu umetnosti, a posto sam istim naklonjena, eto mi jedne vrste ventila, kad jos uvek nisam u mogucnosti da imam vajarski studio. ;)
Kolace tek volim da pravim, a tek da ih ukrasavam...kazm lepo, umetnicka sam dusa.

Ono sto je muskarcima uglavnom smetalo, to je bila ambicioznost- karijera, i vecito karijera i verovatno ce tako i ostati...ali, ok, to nije tema!
 
Jeste bezveze reci sve, ali ja ne mogu da izdrzim da mu nesto ne kazem:D
Ako probam da mu precutim nesto, to me posle izjeda i gori mi na dusi, i prosto moram da mu kazem sve. Ok, jesam ja ponekad tajanstvena, iznenadim ga necim, ali mi je on i najbolji prijatelj, koji zna sve o meni. Mislim da on nije svestan koliko sam iskrena sa njim i koliko je upucen u sve tanansti moje duse..hehe..Znaci- odrzavam ipak misterioznost na nivou:D
E sad, nisam mislila na to da li ste uredne kad ste sa svojim muskarcem, i da li vam je kosa cista. Mislila sam na neko sredjivanje, da vas nikad ne sme videti u vesu koji nije sexy, da vam je bitnije da se nasminkate za njega nego za odlazak na posao...
Meni nije nista strasno da me on vidi sa viklerima, mada iste ne koristim :D.
Znaci uglavnom smo prirodne zene, bez smisla za manipulaciju..heheheh....
A sarma, sarma se podrazumeva. Ali ako ja kuvam, onda valjda on pere sudje :) :) :)
 
Pod "nista ne krijem" podrazumela sam svoje dlake na nogama,pazuhu,piskenje pred njim i slicno ;) o cemu ovde valjda ovde i govorimo, a ne o poverenju i intimnim razmisljanjima.
Drago mi je sto je tako,sto sam oslobodjena od opterecenja da li su mi dlake na nogama 1 ili 3 mm i kako da izbegavam ugao svetlosti pod kojim se moj celulit najbolje vidi.

Iskreno,sa svim svojim udesavanjima zene su postale veliki prevaranti i profesionalci u obmani :)
 
CakiCoka:
Ako probam da mu precutim nesto, to me posle izjeda i gori mi na dusi, i prosto moram da mu kazem sve. Ok, jesam ja ponekad tajanstvena, iznenadim ga necim, ali mi je on i najbolji prijatelj, koji zna sve o meni.
Ja pod "ne reci sve" ne mislim kriti nesto do znacaja za njega, mene, nas odnos...nego, ne prepricavati mu npr. intimne razgovore s drugaricama, ne pokazivati mu u svakom trenutku kolicinu emocija koje gajim prema njemu ( odmah da napomenem da sam pobornik ispoljavanja emocija!! ) kako bi se malko vise trudio, kako bi sam izmamio moje priznanje, jer je to u neku ruk znak da je i njemu , takodje, stalo...

E sad, nisam mislila na to da li ste uredne kad ste sa svojim muskarcem, i da li vam je kosa cista. Mislila sam na neko sredjivanje, da vas nikad ne sme videti u vesu koji nije sexy, da vam je bitnije da se nasminkate za njega nego za odlazak na posao...
Znas kako, kad bih ja bila non-stop u pripravnosti, onda bih i od njega ocekivala isto! :lol:
Normalno da nisam uvek u seksi vesu, ima nesto i u babydoll-u! :lol: Salim se...vikleri su ok, mada ih ne koristim, jer nemam potrebu, pre ce me videti kako feniram kosu, videce me i bez sminke i neispavanu i u kuhinji s keceljom na sebi, dakle, sve sem neurednu! A taj smo pojam vec definisali!
 
muvalo:
unutrasnjost i nezanemarena spoljasnost ;)
c020.gif
 
od svega ovoga mi se svidja samo pitanje "šta tvoj dragi ne zna od tebi" ---- zna da ga volim ,, ali nije ni svestan kooooolikoooo ,,, ,,
a ove ostale površinske fore ,, , -- mada imala sam bakicu i u kućnoj varijanti najlon čarapice, frizuru sredjuje iskljucivo kada deda izadje iz kuce mada tada iskoristi i rucak da spremi ne bi li imala vremena da se istusira nakon zaprške ,, malo me nervirao karmin kada ga stavi a ne izadje ni na terasu ,, mada me vise nervirao jer ga premaže i preko zubiju ,, i šta tedo da kažem ,, aha ,, muka mi bilo od svega toga ,, ali ono -- nismo svi isti i nije nam svima pogled na život jednak,, a i na ljubav gledamo na drugaciji nacin ,, eh sta ti je ljudska raznolikost ,, da je nema ,, psihosociolozi bi se bavili drugim naukama ,, a i bilo bi vise nezaposlenih ,, tako da zivela raznolikost --- bem ti ovaj moj splet misli
 
Doors of Perception:
Nista ne krijem od njega.Ni on od mene.
To je nesto na cemu je uglavnom on insistirao tako da sam se lako navikla.
Sredjujem se kad izlazim iz kuce a ako ceo dan nigde ne idem,ne sminkam se.Jedini uslov mu je da mi kosa ne bude masna i to izbegavam.
Mislim da je glupo sminkati se i lickati za svog muza specijalno jer nista,ama bas nista,ni najskuplji ves,ni najkvalitetnija svakodnevna sminka,ni najbolje sarmice,nece ga spreciti da me vara.A to je,jelte cilj svega,da gleda u mene a ne u druge na ulici (ubistveno smesno).
Pre ili kasnije,kada spadne ves,kad se skine sminka,kad mu tvoj jutarnji zadah bude prvi miris koji je osetio tog dana,shvatice da si ti osoba a ne lutkica.
Stvar je u tome izabrati onog ko voli osobe a ne lutkice.
Ne shvatam svu tu pomamu oko sprecavanja muza da te ne vara,biti savrsena supruga u svakom momentu.Mozda je to prolazilo ranije kod zena koje su bile domacice,ali danas !!! van pameti.

zanimanje : SUPRUGA

Kako to da su se oduvek znale obaveze koje cekaju savrsenu suprugu a obaveze savrsenog supruga nikad nisu tacno precizirane?

Ne kazem da ako me voli,volecei moje prljave zube....ali ako me voli,volece moje cisto lice i cistu kosu,volece me u beloj pamucnoj majici i belim pamucnim gatjama.

e, svaka da ti je cast! Savrseno si rekla!!! 55 bambija za tebe:D
 
Pa mozda bih se i ja prodala za stan. Od sto pedeset kvadrata, dobra lokacija, balkon i visoki plafoni...

Topmodelsice, kad kazes "da bi se p - r - odala", je l to znaci da mu das jednom, ili nekoliko puta, ili moras sa njim da zivis u tom stanu? Treca varijanta bi mi bila sasvim neprihvatljiva :lol:
 

Back
Top