Pokusaj strvaranja Srpskog Googla !

LovacMoreplovac

Zainteresovan član
Poruka
187
Da li ce ovako izgledati srpska verzija googla ili je ovo samo jos jedan projekat koji nece biti prihvacen,pogledajte sami.Pre nego li krene paljba zasto ova tema ovde,evo i objasnjenja.

Koju vrstu fontova koristi GOOGLE !(znamo za placenu verziju,interesuje me da li postaje neki koji lice na ove fontove ali da su za DZ) ?

Da li zelite da se vas sajt jednog dana nadje na SrpskomGooglu?

Kako napraviti neki obrazac za upisivanje sajtova slican onom na googlu,zapravo samo da izvrsi preusmeravanje na GOOGLE !(postavljenja linka znamo i sami da izvedemo).

Ova test verzija je poslata Googlu na razmatranje.Ovo je skpljeno za nekoliko minuta od strane vise ljudi.Radi se na jednoj vecoj i zapravo beta verziji,ali prvo se traze dozvole od Googla.Da li ce se i Srbija konacno naci medju velikanima na internetu.(SVAKO OZBILJNIJE KOPIRANJE GOOGLA,NOSILO BI KRIVICNE PRIJAVE,ZATO JE OVO ODRADJENO BEZ NEKOG ULAGANJA VREMENA I SREDSTAVA)

Svaka pomoc je dobro dosla i traze se webmasteri za razvoj ove ideje.Mnogi su pokusali ali nisu uspeli.Mozda ova nasa igra sa HTML kodom postane i zvanicna verzija sajta.Potrebni su prevodioci za delove googla sajta koji je obiman i mi sami to nikad necemo uspeti.Dajte predloge i prikljucite se.

Hvala na svakoj pomoci i naravno predlozima.

P.S.(test verzija sajta koristi freewebs hosting i ne nosi zvanicni domen do odobrenja od strane googla).CODE,GZ,PABLO,Taksista,///izvinjavamo se ako smo nekog zaboravili :).Potrebna nam je vasa podrska i znanje,HVALA !Bez klikova,sajt nije namene klikni i zaradi.Ne zelimo da ovo padne u vodu jer su nasi ciljevi daleko od zarade santima po kliku,vec pojavljivanje nase verzije na googlu



http://srpskigoogle.notlong.com

Nadamo se da ce ovo jednog dana biti na

HTML:
http://www.google.com/SRBIJA

AJKULA,LAZA,MOREPLOVAC,GAGI,ZEROF !(ko ce nam se pridruziti :) )
 
To Google ne bi odobrio ni pod stavkom razno.Zasto bi takav gigant dao tamo nekim klincima iz Srbije da se igraju sa njihovim chedom, kad oni mogu da lokalizuju Google na Srpski i gotova prica.
Moze Google da se podesi da bude na Srpskom i da daje rezultate na Srpskom, ali malopre spomenuh bas lokalizovanu verziju kakvu imaju Nemci,Francuzi,Cesi,Japanci,Arapi itd itd itd
 
Argent u tome i jeste stvar i sa time smo upoznati,ali pravo pitanje da li je neko pokusao da dovede google kod nas.Poznato nam je da ima predstavnika Googla kod nas,kao i ljudi koji rade kod njih.Da li ce oni biti ti koji ce izaci nasem projektu u susret.Deca nismo :),ali vasa iskustva i predlozi ce dobro doci.



To Google ne bi odobrio ni pod stavkom razno.Zasto bi takav gigant dao tamo nekim klincima iz Srbije da se igraju sa njihovim chedom, kad oni mogu da lokalizuju Google na Srpski i gotova prica.

To je zapravo cinjenica koja se javlja sa nastankom naseg projekta.Odgovora nema,ali cu napomenuti da google u vreme svog nastanka izgledao samo malo bolje od verzije sajta koju spremamo.Neko ce reci da kasnimo,ali nas internet kasni za svetom,pre svega u predstavljanju dela nasih programera,webmastera ....itd..

Mi zelimo da probamo i to je sve.

Sta mislite o logu sajta?Ima li neko predlog,ili moze li neko odraditi ovo jos bolje od nas?Ovo nije podcenjivanje vaseg znanja,nama treba pomoc-to je sve.
 
Mislim... lepo je to sve... entuzijazam i shtatijaznam...
Medjutim, kao prvo - ako ste sa ovim: http://srpskigoogle.notlong.com izashli pred Google, cenim da treba da budete srecni ako uopshte dobijete neki feedback (npr "ne, hvala") od kompanije.
Drugo, vidim da znash i sam da je Google vec prisutan u Srbistanu (http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?nav_id=245332&start=20) i da mozhda vec radi na lokalnoj verziji pretrazhivacha. Ako i ne radi, a kada odluchi da radi, na tom poslu ce biti angazhovani suvi profesionalci, isfiltrirani na konkursima, posveceni full time samo tome, i od samog starta ce raditi pod striktnim nadzorom i guidelines-ima kompanije... Nece to biti dobrovoljci napabircheni preko Krstarice.


Ono... srecno... Ali jbg.
 
Postovani.Kao sto vidite domen Googla co yu je dezaktiviran.To nije nasa krivica i konacno smo stupili sa ljudima iz Googla.Radimo na novom izgledu i uklanjanju ostalih reklamnih sadrzaja sa strane kao i postavljanje upisa sajtova na SrpskiGoogle.Jos jednom nam je zao za ovaj dogadjaj ali nas rad nije imao uticaja na to,odnosno nadamo se da nije tako.Svako ima pravo na uspeh na netu,mi ovo radimo iz zelje da NASA zastava stane pod okrivlje net giganta.

Kao sto sam rekao trenutno koristimo samo redirekciju domena,znaci zato i dobijate odredjene pop-up reklame koje i besplatni AVG,NOD itd.. odma detektuju.Ovo nismo mogli da izbegnemo dok ne dobijemo konacan odgovor od ljudi zaduzenih za marketing GOOGLA.Znaci niti smo mi hakeri,niti zelimo da neko nastrada posetom nase test verzije sajta.Besplatni hosting je uzrok ovome prosto receno.

Za ovakav tip sajtova trebaju dozvole,zato i domen jos nije registrovan.Autorska prava cemo zastiti i trenutno je odradjen ugovor za sertifikat sajta.Kao i HTML sertifikat.HTML sertifikat je tesko dobiti jer i sami google kodovi imaju odredjene greske u sebi verovali ili ne.

Jos samo da dodamo.Do sada je postojalo nekoliko stotina predlagaca ali su svi odavno odustali,kao i sam google.Cinjenica je da nisu hteli da dozvole kradju sadrzaja sa njihonog sajta i to je razlog naseg strpljenju sa njima.Znaci prvo da dobijemo zeleno svetlo,a onda i oficijalni domen i verzija 2 sajta.

Nadam se da je ovo odgovor na vase komentare.

P.S. http://srpskigoogle.notlong.com nije komercijalna verzija sajta vec samo zamisao optimista sa Srpskog neba.Novac u sajt jos nije ulozen,a i nista nije zaradio sem preko 750 poseta dnevno.Znaci ljudi su poceli da koriste srpskigoogle kao home page i to je jedna velika pomoc.Google ima tacan uvid u posetu sajta i to ce mnogo doprineti njihovoj odluci.Znaci molimo vas bez nepotrebnih klikova ,ali svako ima pravo da koristi pretragu.Ukoliko se novac i zaradi nece nikad biti isplacen nama vec vracen googl-u(to bi bilo kao da saljete samom sebi novac na racun).Ovo treba da postane deo GOOGLA,a ne necije privatno vlasnistvo.
 
Kazu da sajt nema dovoljno dnevnih poseta i da verzija 2 sajta koju smo poslali puna gresaka.Zato sad se radi na otklanjanju gore navedenih problema.Placamo programera,pa ce to valjda dati i bolje rezultate.Znaci nismo odbiveni ali ni odobreni.Morace jos da se radi i ceka.

Sada vam je jasno zasto nam je potrebna i vasa pomoc u vidu koriscenja srpskog googla kao home page.Znaci ne morate koristiti pretragu(za to koristite ako zelite klasican google.com)ali posetom na nas sajt nam pomozete da analisti sa googla daju pozitivne ocene nasem zalaganju.

Put nije lak,ali mi imamo volje na pretek i nade da se napravi sve gore navedeno.Ne zelimo profit u ovoj test fazi niti zaludjivanje ljudi koji koriste nas sajt.Vi treba da budete buduci korisnici i zelimo vase povernje.

Hvala svima koji su nas podrzali !
 
LEPA I TUZNA VEST !

Kao prvo hvala svima koji su nam pomogli.Google se slozio za domen,ali imamo jos stvari da popravimo.Ubacivanjem upisa sajtova,pravilnika,cene reklamiranja(verovatno ce google ubaciti svoju scriptu ),

EVO DELA MEJLA KOJI SMO DOBILI :

Congratulations on creating the SRPSKIGOOGLE search engine. Below you will find some important information to assist you in the ongoing management of your SRPSKGOOGLE Search Engine:

itd...Ostale delove ne smemo otkriti.Hvala ljudima sa GOOGLA-Thanks to people from Google Search Engine.

TUZNA VEST.Gospodin koji je imao nasu verziju 2 u rukama zapalio zajedno sa nasim projektom.Samo svaki njegov pokusaj da odradi sajt istog tipa bice kaznjen od strane Googla licno.Znaci zastitili smo sva prava.To je bio famozni programer koga smo hteli i da platimo.Radi se na sertifikatu i prevodima odredjenih tekstova koje moramo preuzeti od samog Googla.Ovo moze potrajati,ali znajte da za ovaj projekat treba dosta vremena.

Upis sajtova domacih autora imace privilegiju za nas.Bice besplatan u pocetnoj fazi otvaranja sajta.

Ukoliko imate svoju hosting firmu obratite se za ozbiljnu saradnju.Podatke moramo drzati na hostingu koji nam je odredjen,ali sam sajt ce se nalaziti na nekom drugom hostu.Zato pozurite.Javite nam se preko PP.

Ovo postaje ozbiljno,pa i mi samim tim dobijamo mnogo obaveza.Hvala Krstarici za razumevanje.Upis vaseg sajta bice automatski.

Ukoliko urednici krstarice vide ovaj pod forum,molimo vas da nam se javite.

Pozdrav svima i nadam se skorom otvaranje oficijalne verzije sajta.
 

Back
Top