POMOC U VEZI ZVUCNIKA GENIUS 5.1

Centralni zvucnik ce ti raditi iskljucivo u DVD filmovima. Medjutim ako uspes da nadjes stariju verziju drajvera za tvoju muziku kartu,sve ce ti lepo raditi bez problema. Ja sam imao isti problem ( sa istom kartom ),nasao sam stare drajvere,tako da sad sve radi super.
Dule
 
U win98 centralni zvucnik ce raditi samo sa nekim dvdovima - nisu svi dvdovi sa 5.1 zvukom i sa nekim igricama.
U winXP ce svaki zvuk iz bilo kog programa ici i na centralni zvucnik. Bukvalno sve, midi, wav, mp3, divx, dvd... Inace potrebno je samo da instaliras prave drajvere za XP, AC3 filtere u kojima kazes da je output 3/2 5.1 speakers. Ja koristim jos i matrix filtere. Inace probao sam da zbunim XP menjajuci input u Matrix filterima od mono do 5.1 i bukvalno nijednom se nije izgubio zvuk na centralnom zvucniku. Kada je ulaz 5.1 XP ga pusta takvog kakav je, ako nije pretvara ga najbolje sto moze u 5.1. Ako necujes centralni zvucnik znaci da nisi dobro povezao zvucnike ili nisi instalirao drajvere i filtere ili si negde rekao da ti je output stereo umesto 5.1.
 

Back
Top