Problem sa štanpačem Epson

truba2

Zainteresovan član
Poruka
118
Pre svega da napomenem da sam pregledao pitanja i odgovore (koliko sam umeo, nisam baš mnogo stručan!) i nisam našao ništa u vezi mog problema,pa zato i pišem i molim za pomoć. Ne znam da li je u pitanju HRDW ili Driwer?
Naime do nedavno sam vrlo uspešno koristio Š. Epson C 42 SX, ali se iznenada pojavio neki bag ili Bog i sada neće da sluša, odnosno da štanpa. Na "Status monitoru 3" pojavljuje se eror mesidž: "Communication error" a u prozorčetu gde stoje zadati textovi za štanpanje piše:
<<<*** EPSON EBAPI Dummy Do.. Može li neko od cenjenih poznavalaca, "psihijatara za računare" da me uputi u značenje tih reči i eventualno pomogne da rešim problem :oops: Pozdrav: truba2@nadlanu.com
 
Agent Orange:
Reinstaliraj stampac, mozda je pobenavio sam od sebe.

Poštovani g-dine Pomirandža, psihijatre za kopjutere. vaš predlog terapije za moj štanpač isprobao sam barem 20 puta, ali,
 
Dragi docente Boro, poslušao sam tvoj savet i pregledao sam onaj sajt koji si mi preporučio. Nekako sam iznabadao engleski tex, ali, moj Epson nije I. USB; II. nije UX nego kao što rekoh SX i pola opcija koje tamo savetuju nema. NPR. ne može se pronaći i obrisati status monitor 3. itd. Dakle problem ostaje otvoren.
U vezi sa tim molim cenjene doktore da mi ne savetuju da ga bacim u kontiš, što bih ja najradije učinio, ali...
 

Back
Top