UNAPRED ZAHVALNA
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: UNAPRED ZAHVALNA

Početnik
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano UNAPRED ZAHVALNA

Volela bih da mi neko objasni pojmove kao sto su hosting, domen... Naime POTPUNO mi je nejasna faza koje nastupa nakon zavrsenog sajta. Nista ne znam o tome. Koliko sve to moze da kosta? Vidim da ponesto tu moze biti i besplatno ali mi nije jasno sta i da li to onda ima neke nedostatke? Koje? Molim nekog strpljivog i ljubaznog da mi objasni step by step.
    Cemu sluze Fireworks
    Director
    ColdFusion
    Freehand
    TopStyle
    Audiograbber
    Sound Forge

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

hostovati prezentaciju - uploadovati je na neki http server tako da je vidljiva iz celog sveta...

domen - recimo www.krstarica.co.yu --> .yu je domen za nasu zemlju, co jedan njegov poddomen i prakticno ako ides na levo iza svake tacke je sledeci poddomen. domen mozes slobodno da shvatis i kao naziv tvog sajta

Ima hostinga i domena za dzabaka. Ono sto je mana ovog hostinga je to sto serveri lepe svoje reklame (pop-up, frejmovi, baneri...) bna tvoju prezentaciju. Njima je to nacin da zarade a tvojim klijentima dosada i uz to im znatno usporava ucitavanje iste. Prednost ovog hostinga je prilicno primamaljiva cena:-)

Sve ove aplikacije nameju bas mnogo zajednickog... A sta te konkretno interesuje, neka aplikacija koja ima veze sa pravljenjem web strana?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: UNAPRED ZAHVALNA

Posto je prvi deo pitanja odgovoren, evo ti cemu sluze programi koje si navela:

Fireworks - Generalno, editor rasterskih slika, sa nekim opcijama eksporta za web. Nesto slicno 'osiromasenom' Photoshop-u, odnosno paketu koji ide uz njega: ImageReady
    Director - Aplikacija za izradu prezentacija. Najvise se koristi za izradu prezentacija koje idu na CD-u, jer je sam plugin 3 MB, a i .dcr fajlovi umeju podosta da budu veliki, pa se ne koristi preterano na Web-u
    ColdFusion - Backend Markup programski jezik. Vrlo nepraktican, slab i spor, tako da ga ne bih preporucio.
    Freehand - Macromedia-in pokusaj da naprave editor vektorske grafike. Daleko je slabiji od lidera na tom polju: Adobe Illustrator-a, i retko ko ga koristi.
    TopStyle - Prvi put cuo
    Audiograbber - Program za ripovanje muzike sa diskova.
    Sound Forge - Trenutno najbolji editor zvucnih zapisa.

to je to...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

TopStyle - HTML editor,nista novo,nije vredan posebne paznje

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Citat Original postavio The Scientist
    TopStyle - HTML editor,nista novo,nije vredan posebne paznje
    Da, pri tom sto su mu dali akcenat na CSS editoru,
    mada pored novog DW MX 2004, ne treba ti nista vise.

neuka
    Guest

Podrazumevano

sve ste lepo rekli,a kako da se moj ili ciji vec sajt vidi iz kako neko rece celog sveta-ako mozete da mo to kazete bas bi bilo lepo od vas?i mozete mi reci tu free verziju-za probu?molim vas

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Citat Original postavio neuka
    sve ste lepo rekli,a kako da se moj ili ciji vec sajt vidi iz kako neko rece celog sveta-ako mozete da mo to kazete bas bi bilo lepo od vas?i mozete mi reci tu free verziju-za probu?molim vas
    Napravi svoj sajt na masini kod kuce, skokni na www.google.com i potrazi neki od milion servera koji nudi Web Hosting za dz. (evo ti neki www.geocities.com www.tripod.com www.dzaba.com)
    Onda se lepo registruj i uploaduj svoj sajt i to je od prilike to....

Slične teme

1. ako neko nešto zna, bila bih zahvalna
    Autor Ladida111 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.08.2006., 15:47
  2. unapred hvala
    Autor nestrpljivko u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.11.2005., 19:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor