Pozoriste ili Kafana

pozoriste ili kafana?!

  • Pozoriste

  • Kafana


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Нисам баш ни за једно ни за друг, али кад би бирао онда у кафану. Ја сам више за опуштену варијанту блејања на гајби или у крају ;)
 
ихххх... што се просрасте сад сви... одједном сви воле да иду у позоришта више него у кафану... :roll:

А то што нико нема скор макар 2 х кафана : 1 х позориште то ником ништа :roll:
 
ne volim pozorishte, slabo cenim glumu.
filmove gledam samo iz razonode, u zhivotu mogu nabrojati na prste jedne ruke vredne filmove koje sam odgledao. i sa pozorishtem bi bilo verovatno tako.

a nije bash ni da je kafana moja sudbina, al pre cje bit' no pozorishte.
 
@vladimire
niko nije rekao da voli vishe pozorishte nego kafanu :?
uglavnom kazu kafana.
ili kao shto sam ja rekla : i jedno i drugo.
to shto ceshce idem u kafanu ne znachi da je vishe [ili manje] volim od pozorishta.

i naravno da:
Zavisi koje pozoriste i koja kafana i sa kim i koja predstava i da l' mi se slavi i...tako!
 
ma mozhe i Leonardo da Vinchi da naslika tvoj portret al nikad to necjesh biti ti.
zato su ljudi izmislili apstraktnu umetnost.
ne znam, pretpostavljam da je i pozorishte krenulo u tom smeru... mada ja neshto posebno, osim klasike, nisam video tamo. a nisam neshto ni zalazio specijalno.
 
a ne ne ne ne dechko. :mrgreen:
moderna umetnost je vrh, shto je i logichno s obzirom da je chovekova evolucija progresivna, tako se i njegova svest menja. jednostavno, u XIV veku je bilo opravdano ono shto je radio Leonardo, i on je to dovodio do savrshenstva. bio je umetnik, ali i belezhio ljude, dogadjaje, to je bila izmedju ostalih funkcija slikara i vajara. a danas, u ovo doba, u XXI veku, nema smisla da ti izigravash fotoaparat. sve ove stvari koje danas imamo a nismo u XIV veku imali smo stvorili da bismo oslobodili svoj um od banalnih prepreka - vozovi avioni automobili industrija telekomunikacije internet mediji. naravno, mnogi su svoj um zarobili u tome.
i tako, kad su ljudi izmislili automobile i avione i kad se uopshte desila industrijska revolucija, kad je Ajnshtajn uveo teoriju relativiteta, Lobachevski vishedimenzionalnu geometriju koja je zamenila trodimenzionalnu Euklidovu, Frojd uveo iracionalnost u psihologiju.... neki pametniji ljudi su zahtevali i novu umetnost koja bi napredovala i bila zasnovana na tim dostignucjima. a shta su tada radili slikari? slikali su cvecje drvecje svoje babe gole debele zhene i draperije. a ljudi su pocheli da lete avionima i da razmisljaju o kosmosu. a ovi slikaju gole babe ko u XIV veku. get d point?
onda se deshavaju fovisti, koji su sluzhili samo da se zgroze nad slikama golih baba i da pljunu na sve to.
onda dolaze kubisti, koji ukidaju perspektivu koju je utvrdila renesansa i koja se poklapa sa tadashnjim matematichkim znanjima chiji su vrh bile kvadratne jednachine a funkcije nisu poznavali.
onda dolaze futuristi koji slikaju sve zhivo u pokretu avioni lete automobili lete ljudi lete zgrade prskaju ovo ono, prostor se razbija na komadicje.
onda dolaze suprematisti koji uvode prostor na osnovu prethodno ukinute perspektive i uvode iracionalan prostor, sushtinu svode na geometrijske oblike a smisao trazhe u funkciji zavisnosti forme od boje, i obratno.
i u par kratkih crta to je pochetak moderne umetnosti i nije prose.ravanje vecj krajnje ozbiljna stvar.
mnogi misle da je proser.avanje shto je Kazimir Maljevich uzeo belo platno i preko njega naslikao crn kvadrat. al u ****. on je u jednu sliku chija je tehnika banalna, sazheo svu svoju filozofiju. sve shto je on do tada mislio i osecjao. a to je kvadrat. zashto? tachke su razlichito udaljene od centra. a Maljevich je bio anarhista i verovao u razlichitost ljudi i uredjenje zasnovano na tim razlichitostima.
e sad mi mozhemo celu temu da napravimo o tumachenjima na likovnom, filozofskom, socijalnom, politichkom nivou. a sve zbog jednog jedinog yebenog crnog kvadrata na beloj osnovi. sushtina je danas u ideji, u ekonomiji izrade, u znachenju, a ne u tome ko cje realnije da naslika svoju babu koja na kraju krajeva nikad necje biti njegova baba nego gomila tragova boje na platnu.

ako mislish da je sve to lebac preko pogache i da moderni umetnici ne znaju da slikaju, onda pogledaj samo neku monografiju o Pikasu i kako je on slikao kad je bio mlad. on je sa 14 godina slikao kako svi mi ovde zajedno nikad necjemo sa 100 godina, ako krenemo sad svi da se bavimo slikarstvom. i doshao je tad sa 14 do svima poznatog vrhunca, a to je naslikati realno svoju babu da mama i tata padnu na dupe i kazhu "to je baba". i shta da radi chovek, morao je icji dalje i tako je morao postaviti jedan od kamena temeljaca moderne umetnosti.

naravno, ima svuda djubreta. ne kazhem ja da je sve shto je apstraktno do jaja. nije. malo shta je.

e, kad se u neshto razumem onda se razumem. a to je ovo.
a kad se u neshto ne razumem, to je onda pozorishte. i ja to priznajem. ne razumem, ne volim.
mozhda jednom zavolim.

sra.nje
sad sam se razbudio.
 

Back
Top