Čukljevi?

cals

Zainteresovan član
Poruka
338
Imam ih ( ne volim ni naziv da im izgovorim) od malena,pored toga jos i spusteno stopalo. Naravno,bolovi umeju da budu nesnosni,posebno u letnjem periodu. Interesuje me operacija i koliko dugo traje oporavak. Oporavak u smislu kada cu moci posle operacije ponovo da nosim obucu sa stiklom. Iz nekih prica sam cula da oporavak traje vise od 1 godine, ali sam isto tako cula i o nekim novim tehnikama. Molim vas,posavetujte me.
 
Probala sam sa pomagalima, "drzaci" za noc i dan u obuci. Ne pomaze, i misljenje ortopeda je da oni mogu samo da smanje bol, ali ne koriguju defekt. Prsti se nisu jos iskrivili kako to cesto bude kod starijih osoba, vec je problem u izraslini, ona boli.
 
I ja imam isti problem. Doduse, mene cukljevi ne bole,cak uopste nemam osjecaj u palcevima. Razmisljala sam o operaciji, raspitala sam se, to se radi u Meljinama kod H.Novog ali niko nije umio da mi kaze koliko je ta operacija uspjesna. Imam 31 godinu a cukljeve imam od 15-te.
 
Ja sam pre par meseci primetila promene na mestu gde se cukljevi javljaju...pojavljuje se deformitet koji je kada sam citav dan obuvena uvece crven i takodje na dodir od njega prema palcu imam osecaj utrnulosti :???:
Imam 30 godina,i nameravam da odem kod ortopeda jer se uzasavam pomisli da ce mi se inace zaista lepo stopalo deformisati i jos i boleti..
Mozda je vazno da napomenem da je tatina majka imala velike cukljeve ali ih je dobila u poodmaklim godinama?
Sta bih mogla da preduzmem u kucnoj radinosti,neke separatore recimo..ako postoje!?
Hvala.
 
elem, bilo skoro u nekom casopisu, Opru Vinfri su uslikali u papucama, zato sto ne moze nista drugo da obuje zbog cukljeva. Pretpostavljam da operacija nije bas uspesna, jer ona ima pare, valjda bi otisla da ih operise. Bas sam u rebusu.
 
Milicaa:
elem, bilo skoro u nekom casopisu, Opru Vinfri su uslikali u papucama, zato sto ne moze nista drugo da obuje zbog cukljeva. Pretpostavljam da operacija nije bas uspesna, jer ona ima pare, valjda bi otisla da ih operise. Bas sam u rebusu.

Sta ako se plasi da ide pod noz?! :) :shock:
 

Back
Top