Samizad... da ili ne?

Misliš o izdavačkom ogranku B92 ili o praksi samostalnog objavljivanja knjiga koje oficijelni izdavači neće da štampaju iz političkih razloga, što je fenomen koji je postojao u istočnoj Evropi tokom hladnog rata.
 
quentin:
Misliš o izdavačkom ogranku B92 ili o praksi samostalnog objavljivanja knjiga koje oficijelni izdavači neće da štampaju iz političkih razloga, što je fenomen koji je postojao u istočnoj Evropi tokom hladnog rata.

Ček, ček, bre..... ....Pojasni mi malo, kako ovo ide...Mož' mi zatreba .....:roll:
Nikad se ne zna...:wink:
 
quentin:
Misliš o izdavačkom ogranku B92 ili o praksi samostalnog objavljivanja knjiga koje oficijelni izdavači neće da štampaju iz političkih razloga, što je fenomen koji je postojao u istočnoj Evropi tokom hladnog rata.


Dosta toga sam procitala sto je izdao SAMIZDAT,a uglavnom su to knjige koje nemaju vezu sa politikom.

Hej,cak i da se pohvalim njihov sam clan,pa tako imam i popust na njihova izdanja,sto nije mala stvar u zemlji Srbiji,gde imamo toliko siromasnih,a teko i nepismenih.Nazalost,tako je.

Dobar je SAMIZDAT,mozda nekom ovde nije dobar B92? :lol: 8-) 8-) 8-)Pozzzz
 
Ahahahah :) , JESSA. Ti nisi ne pismena? :) :) :) Dobra fora. Ako ce samizdat(chije se knjige mogu naci u svim boljim knjizarama :) ) da opismeni ljude, onda do djavola. Opismeni ce ih kao shto je veliki brat kulturno uzdigao shiroke narodne mase.
 
Bi2:
Aaa, to je znaćajno biti njihov član?


Tebi verovatno to nista ne znaci, :roll: :roll: ali ako nisi primetio/la u mom postu da sam imala nameru da spomenem to samo zato sto njihovi clanovi imaju popust na njihova izdanja.
Verovatno su imali nameru sa tim da i ovo malo ljudi koji citaju privuku,tako da bi se jos vise citalo,a to je priznaces bas lepo od njih.
Samo iz tog razloga sam to i napisala.
Inace za tvoju informaciju nisam vise niciji clan. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
hedon29:
Ahahahah :) , JESSA. Ti nisi ne pismena? :) :) :) Dobra fora. Ako ce samizdat(chije se knjige mogu naci u svim boljim knjizarama :) ) da opismeni ljude, onda do djavola. Opismeni ce ih kao shto je veliki brat kulturno uzdigao shiroke narodne mase.


To sto se njihova izdanja mogu naci samo u bolje snabdevenim knjizarama,to vise govori o knjizarama koje se nisu snabdele nego o izdavackoj kuci kojoj je sigurno u interesu da se njihova izdanja nalaze u svim knjizarama u gradu a i sire, zar ne? 8-) 8) 8)


A sto se tice Velikog Brata,pa bolje i to nego grand parade i lazni sjaj,fuj. :lol: :wink:
 
Ok..nisam htela da jos uvek dajem svoje misljenje o tome...ali :) ako neka izdavacka kuca izdaje knjige koje ce mi preporucti luna lu u svojim femini emisijama stiklom u vrata ili kako god..onda mislim da je jasno sta mislim o tome :)
 
ofelija:
Ok..nisam htela da jos uvek dajem svoje misljenje o tome...ali :) ako neka izdavacka kuca izdaje knjige koje ce mi preporucti luna lu u svojim femini emisijama stiklom u vrata ili kako god..onda mislim da je jasno sta mislim o tome :)

хехехе......ово је добро, пун погодак! :wink::lol:
А то су ти као представници пост(м)одерне......:razz:
 
ofelija:
Ok..nisam htela da jos uvek dajem svoje misljenje o tome...ali :) ako neka izdavacka kuca izdaje knjige koje ce mi preporucti luna lu u svojim femini emisijama stiklom u vrata ili kako god..onda mislim da je jasno sta mislim o tome :)


Po nekoj logici,verovatno.Nisam ni ocekivala da ce ih preporuciti Nened Ristic u "nacionalnom dnevniku" na rtv PINK-u.

P.S.Kako ti to odredjujes da li je nesto dobro ili ne,po tome ko ti je dao preporuke?
Probaj da je procitas mozda je dobra knjiga(bas tu koju je ona preporucila u svojoj emisiji) :razz: :razz: :razz:

Pozzz i uzivaj u citanju. ;) :p
 
Nesto razmisljam, zasto je uopste bitno dati misljenje o nekoj izdavackoj kuci?
Da li je moguce da su im knjige koje izdaju sve na isti kalup pa kazes sledece:
k..nisam htela da jos uvek dajem svoje misljenje o tome...ali ako neka izdavacka kuca izdaje knjige koje ce mi preporucti luna lu u svojim femini emisijama stiklom u vrata ili kako god..onda mislim da je jasno sta mislim o tome
 
sevilja:
Nesto razmisljam, zasto je uopste bitno dati misljenje o nekoj izdavackoj kuci?
Da li je moguce da su im knjige koje izdaju sve na isti kalup pa kazes sledece:

Samo kako znas da su im sve knjige na isti kalup,kada si i sama napisala da si samo jednu procitala. :confused: :roll:


Eto ofelija sta ljudi misle o SAMIZDATu, ne misle nista. 8-) 8-)
 
JESSA:
Samo kako znas da su im sve knjige na isti kalup,kada si i sama napisala da si samo jednu procitala. :confused: :roll:

Draga JESSA procitaj malo pazljivije ofelijinu izjavu, pa ce ti biti jasnije zasto sam postavila pitanje. Nisi shvatila moj komentar, nije mi namera bila da zvucim cinicno. ;)

Ok..nisam htela da jos uvek dajem svoje misljenje o tome...ali ako neka izdavacka kuca izdaje knjige koje ce mi preporucti luna lu u svojim femini emisijama stiklom u vrata ili kako god..onda mislim da je jasno sta mislim o tome

Boldovala sam ono zbog cega sam postavila pitanje. Dakle knjige neko preporucuje u odredjenom tipu emisije pa sam se pitala da li su sve knjige takve da odgovaraju ''femini'' idejama.
Npr. ova knjiga koju sam ja procitala nije bila takva.
Nadam se da sam sad jasnija.
 

Back
Top