Problem sa monitorom
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Problem sa monitorom

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Unhappy Problem sa monitorom

Kupio sam kompjuter pre oko 6-7 meseci..Sve radilo ok,nikakvih problema nije bilo,do pre mozda koji dan..
    procesor je AMD athlon 3500+;512 Mb Ram;GeForce7600 Gt 256 MB,ostalo mislim da nije toliko bitno..i monitor Samsung SyncMaster 720N..
    Problem je sledeci:
    Posle nekog vremena (nekada odmah posto se upali) kompjuter,monitor izbacuje sam od sebe meni za stelovanje slike,znaci onaj njegov fabricki,i to tako da on treperi..
    rezolucija mi je bila namestena na 1280 puta nesto na 75 hz..Nije moglo nista da se radi..Kad se ugasi samo pokazuje poruku u gornjem levom uglu nesto tipa test good..Ja to sve odnesem u servis gde sam racunar i kupio.On bude kod njih jedno 4-5 dana.Daju mi papir na kome pise kao sta su to oni radili i koji su problemi bili uoceni..Izvestaj pocinje ovako "drajver za monitor je bio sjeban" ali bas tim recima..Sta ocekivati od takve firme??Ja dodjem kuci upalim..radilo mozda tri sata kako treba, ja sav srecan, nisam racunar imao 5 dana,kad opet pocne da treperi..proleti mi mnogo razlicitih misli kroz glavu..Uzmem na drugi komp prebacim monitor ono isto..Znaci nije problem do moje masine.Ne znam vise sta da radim,da opet nosim racunar onim papanima,to mi se ne radi,tesko sta mogu sam da uradim,pa ako ima neko da je imao slicnih problema,daj pomazite...E da i jos nesto.Monitor ne moze da se ugasi na dugme (ponekad),vec samo treperi(lampica pored dugmeta)I u poslednje vreme kad se pojavi meni,stvarno nema nameru da silazi sa ekrana,vec tako coolira jedno 20 minuta i onda nestane kao da nista nije bilo.Inace slika je perfektna.Nista joj ne smeta.
    Ako ima dobrih ljudi,pomazite!

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Problem sa monitorom

Postoji nesto sto se zove uslovi garancije....A u njima nema moj slucaj...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Postoji i nesto sto se zove 'Drustvo za zastitu potrosaca' kao i 'Trzisna inspekcija' , koji vole da rade svoj posao,a ja ne znam koji uslov garancije ne ispunjava tvoj monitor?Da nema mozda spoljna ostecenja ili ga je grom spalio?Tvoj monitor ne ispunjava specifikacije,tj ne radi svoj posao,tako da podleze pod garanciju.
    Lepo im odnesi monitor i trazi novi,ako ne prihvate,zovi im prvo inspekciju,pa lepo procitaj ime servisera koji ti je napisao ono od gore i lepo to prijavi drustvu za zastitu potrosaca.

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Tvoj monitor je neispravan. A to sigurno pokriva garancija.

To nije diskutabilno. Zahtevaj popravku ili drugi monitor.

Znači, zahtevaj. Ako ti budu pričali gluposti o sjebanim driver-ima i sl. reci im da su to gluposti. Ako si ''mlad'', pošalji nekog starijeg... :wink:

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Pojma nemam.Monitor je bio kod njih pet dana i oni kazu sve je radilo ok,kao kad su instalirali nove drajvere...Nista onda jedino da nosim opet,pa sve ispocetka...
    A sto se uslova garancije tice,vec sam ja to trazio...Ali lepo rekose ljudi "Sve je radilo za 10" tako da nema nikakvih kvarova,i na osnovu cega po njima ja da trazim da mi zamene "ispravan moitor".Evo ga sad uravo se pojavilo.. i opet i opet i opet i opet i opet i opet i opet i opet...

Obećava
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Otisao monitor za Bg, i tamo ljudi rekose "fizicko ostecenje tastature monitora"....Nije jos to kao gotovo,jos cekam sta ce mi reci za garanciju i dobijanje novog monitora,ali od toga posla izgleda nista nema!kao da sam ja cekicem stelovao sliku!Taman kad budem dolazio do tog servisa da ponesem macolu da im nastelujem po jednu po sred glave i jedan u svaki moinitor koji tamu budu imali,pa onda nek napisu za svaki fizicko ostecenje tastature minitora...Samo tako

Slične teme

1. Problem sa monitorom
    Autor pirat_V u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 25.07.2014., 20:06
  2. Problem sa monitorom
    Autor fotoduga u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.03.2008., 18:45
  3. problem sa monitorom
    Autor Iwan91 u forumu Hardver
    Odgovora: 13