Disleksija

Sta te interesuje?Time se bave defektolozi ,logopedi a ne lekari tako da ti ne mogu mnogo reci na tu temu.Doduse imam logopeda u porodici pa ako te bas nesto muci mogu da se raspitam,samo nemoj zivota ti so da spominjes.
 
Ma Stane kad ti nesto pitas u pozadini pitanja mora da bude so :lol: ,dakle sta te interesuje,nesto specijalno ili bi samo da se edukujes.Ako je ovo drugo onda ubaci u bilo koji pretrazivac rec disleksija i otvorice ti se vec nesto na tu temu.
 
U pravu si, sve što je napisano, znam i sam da pročitam ali mene interesira praksa rešavanja problema, ne toliko diagnostika ali terapija.
Ima li na tom području kod vas neke specifike ili nema.
 
Koliko sam upoznata imamo jako dobru,cak svetski poznatu defektolosku skolu tako da pretpostavljam da se tu sve odvija kako treba ali za detalje ces morati naci logopeda.
 
Drago mi je što to imate ali ipak je šteta, da nemaš ti nekog logopeda. Ali ipak, znaš možda, jesu li disleksija i hiperaktivnost uvek paralelne pojave.
 
Imam logopeda ali je nemam pored sebe.No,hipereaktivnost i disleksija nisu nikako povezani,nemaju uopste veze jedno sa drugim,ako su se pojavili kod istog deteta to je onda velika slucajnost.Hipereaktivnost se tretira kod lekara,tacnije decijeg neurologa a disleksija je poremecaj koji mogu imati potpuno zdrava deca.To je poremecaj u ucenju citanja koji se javlja i pored normalne inteligencije.Sto se rice etiologije ona moze biti nasledna,usled traume,poremecaja u mozgu razlicitog tipa ali to ne ukljucuje hipereaktivnost.
 
Ni meni nije bilo baš logićno, ali sam tako, možda i pogrešno, shvatio na nekom hrvatskom forumu.
Ali vrlo često ipak biva, da problem nije usamljen, da neku bolest prati i druga.
Misliš, da u ovom slučaju taj problem nema nekog pratioca.
 
Nisam rekla da ne mogu ici zajedno vec da nisu povezani,disleksija nije uzrokovana hipereaktivnoscu i obrnuto,znaci mozes imati potpuno zdravo dete sa disleksijom i hiperaktivno bez disleksije.A sto se tice toga da li neku bolest moze pratiti neka druga,moze naravno ali onda spadas u onu grupu ljudi koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme i za cije lecenje se mora konsultovati vise lekara.
 
Razumem, pa ako ti nije teško, zapitaj tvog rođu, koja je tu najbolja terapija, ako se to uopšte može kod ovog problema tako nazvati.
Ne moraš da žuriš, ako ga slučajno sretneš i hvala ti na objašnjenjima.
 

Back
Top