Imate li hobi,sto sakupljate ?

Pozdrav svima!

Ja skupljam :
- kinder figurice
- albume i slicice (fudbal,olimpijada,zivotinje,crtaci itd)
- upaljace u obliku pistolja/puski
- nacionalnu geografiju
- alkoholna pica,vecinom vina
- snezne kugle
- autice metalne (samo taxi vozila)
- igracke iz MEKA
- puzzle/slagalice 1000/1500/2000/3000/5000 delova (ja ih slazem naravno) ali i kupujem vec slozene

Nekada davno sam skupljao na diskovima (filmove,crtace,programe,serije) i dalje to imam,stoji i skuplja prasinu.

Od svega gore navedenog imam ogromne kolicine...

PORUKA ZA SVE KOJI VIDE OVO : kupujem - prodajem - menjam sve gore navedeno

djole.u@gmail.com
 
Ja sakupljam se i svasta,izmedju ostalog

-Numizmatiku (stare novcanice,novcice ;oko 500 kom,)
-Filateliju ( postnske markice ;oko 200 kom.)
-Medalje
-Antikvitete ( stare predmete i slicno )
-Znacke ( oko 150 kom )
-Vojnu opremu ( bajonete,nozeve i slicno )
-Metalne autice
i najdraze od sve STRIPOVI..imam ih oko 450 kom. od raznih junaka ( Zagor,MM,Tex,Alan Ford,MNo)

Poceo sam sa sakupljanjem pre 2 god i nenameravam da prestanem..

Lp
 
Sakupljam kamencice i casopise Blago zemlje!I sve kristale i mineralno kamenje gde god nadjem da kupim ili negde gde ih pronadjem.Takodje skuplam stari i strani novac uglavnom kovani.Skupljam plisane maskote i redje primerke lutaka (imam skromnu kolekciju) i interesujem se za zivotinje i muziku uglavnom stari bluz.Mada tu i nemam neke kolekcije(mislim muzicka je skromna kao i filmska ,tek ponesto.)Makete su mi stari hobi koji trenutno ne praktikujem.Skupljam i parfeme pri cemu imam i vecu kolekciju uzoraka.:manikir:
 
ja isto skupljam avtiče 1/43 a imAm i stripove i vlastnik sam vojnog muzeja

- - - - - - - - - -

mogu ti poslati pošalji mi adresu
Ja sam iz Bosne i Hercegovine,kod nas malo ko da skuplja salvete .
Ja sam kolekcionarka salveta,pa ako imate nešto za zamjenu ili da prodate i kolika je cijena salvete?

- - - - - - - - - -

Ako jos neko skuplja slicice i albume (fudbalske) neka se javi...

djole.u@gmail.com

imam neke sličice fudbalara
 
...ranije dok su bile aktuelne skupljala sam i halo kartice.
Imala sam ih na stotine.
To sam dala jednoj devojčici od 15-ak godine koja je umalo zaplakala što je izgibila svoju kolekciju halo kartica.

Zatim,skupljala sam male šuškave kesice od kokica (ne papirne, nego najlonske u koju bi spakovali papirnu kesicu kokica)
bile su mnogo slatke, sa različitim likovima iz crtanih filmova
I to sam dala ali drugoj jednoj devojčici...

I skupljala sam omote od čokolade. I to sam dala nekom detetu.
 
Ja sakupljam Burago automobile u razmeri 16:1 :) S vremena na vreme nadje se i neki Maisto ali mi se njihov kvalitet obrade ne dopada..previse plastike i improvizacije...ako neko ima isti hobi neka mi se javi :)
Do sad sam skupio preko 300 automobila, kolekcija je posebna po tome sto ni jedan automobil nisam kupio nov! Svi su polovni sa par izuzetaka(oni koje sam dobio na poklon).
 
Sakupljam ulaznice sa svih utakmica i koncerata na koje odem. Imam ih više od hiljadu do sada, po nekada se rado setim utakmica ili koncerata na kojima sam bio, a za koje nisam ni znao da sam bio, jer sam ih zaboravio

И ја исто чувам карте од конецарата и текми на које одем.

Такође имам пар акционих фигура, које ми се допадају - Алиен, Предатори, Ханибал Лектор.
 

Back
Top