ISCASENJE RAMENA

foqa

Početnik
Poruka
8
pre dve godine na skijanju sam iscasio rame i od tada mi stalno iskace u raznim prilikama pri pokusaju da neki pokret izvedem. Interesuje me kakva su vasa iskustava sa tim i znate li nekog ko ima ili je imao slicnu povredu. najverovatnije cu morati na operaciju da bih to sredio. isao sam na neke terapije svakakve ali to nije pomoglo, tako da je operacija izgleda neophodna, narocito zbog posla kojim bio trebao da se bavim.

zanimaju me tudja iskustva sa tim i kako su lecili ovu povredu ... :confused:
 
pre 15-godina sam vozeci auto (okrecuci)volan iscasio levo rame.od tada pa do danas to mi se desilo "milion" puta.i to je lose.medjutim jos gore je sto mi se prilikom pada na ledu
iscasilo i desno rame.isao sam na sve moguce kinezi terapije i neke druge,ali je jedino resenje da do toga vise ne dolazi,jeste operacija.to je ono sto ja znam i ono sto su mi lekari rekli.pripazi malo ,ali znam kako ti je.
 
ja sam na bolovanju vec skoro dva meseca zbog tog problema.naime, prvi put mi se desilo pre 8 godina. bila sam u gipsu 4 nedelje, pritom kad kazem gips, mislim na gipsani okov oko citavog gornjeg dela tela. uglavnom, nakon toga, ruka je bila relativno dobro, mada sam morala da pazim, da izbegavam kriticne uglove u kojima bi opet moglo da ispadne rame.
za ovih osam godina rame mi je ispadalo jos cetiri puta ali sam nekako sama uspevala da ga vratim.GRESKA!!! jer bez fiksacije od cetiri nedelje ligamenti koji su iskidani , ne mogu da se ponovo spoje.
pre dva meseca, rame mi je ispalo pri izlasku iz autobusa! od tad pocinje ova agonija i smaranje koje jos uvek traje.ovo mi je dosad najgore iskustvo kad govorim o ovom problemu. cak ni nakon cetiri nedelje gipsa(opet), ruka nije u redu. posle skidanja gipsa, morala sam jos dve nedelje da je drzim u nekakvim maramama da ne bi izletelo rame, vremenom jeste postalo malo bolje, ali i dalje su mi pokreti ruke potpuno ograniceni, i dalje moram da pazim. tako da , ako ispada cesto i ako imas slican problem, jedino resenje za luksaciju jeste operacija. ja cu morati da operisem, jer vidim da svaki put teze podnosim gips, i treba mi vise vremena da se oporavim. toliko o mom iskustvu
pozdrav
 
Moje iskustvo je to da sad tipkam lijevom rukom jer mi je desna u gipsu.Prije 3 dana iscasio sam rame.Gips 4 nedelje pa fizikalna pa utege!Katastrofa.Inece sam se povrijedio dok sam igrao tenisa (jako sam srvirao).Inace prosle godine sam pao i rame mi se odmah vrstilo samo.
 

Back
Top