Beaver: Granice će se mjenjati, a RS bi mogla u uniju sa Srbijom

a33

Aktivan član
Poruka
1.610
Paul Beaver, engleski vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma britanskog parlamenta, smatra da ukoliko Republika Srpska ostvari neovisnost, jedino održivo rješenje za nju je "neka vrsta unije sa Srbijom".
BANJA LUKA - Paul Beaver, engleski vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma britanskog parlamenta, smatra da ukoliko Republika Srpska ostvari neovisnost, jedino održivo rješenje za nju je "neka vrsta unije sa Srbijom".
Beaver, koji godinama prati zbivanja na Balkanu i slovi za jednog od najboljih poznavatelja prilika u Jugoistočnoj Europi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tojregiji, smatra kako je Daytonski sporazum slab u osnovi i da je BiH slaba država na rubu neuspjeha.
Nitko ne nadgleda vehabije
Odavno je upoznat i s činjenicom da u BiH postoje kampovi za obuku terorista i da međunarodna zajednica to pitanje još uvijek ozbiljno ne razmatra.
"Zadnje obavještajne analize State departmenta koje sam vidio pokazuju da postoje ći zašto ne bi trebalo i da je dobiju", zaključio je engleski analitičar za banjalučki list.
4.7.2007.
Pincom.info
p.s.ima li ko komentar?ZIVJELA VELIKA SRBIJA!
 
Погледајте шта сам ја нашао!

Beograd - Na sastanku predstavnika Pentagona, Forin ofisa, Bele kuce i CIA, lorda Dejvida Ovena i nekadasnjeg ministra spoljnih poslova SAD Henri Kisindzera, odrzanog 28. marta u Vasingtonu, razgovarano je, kako je "Glas" vec informisao javnost, o preuredjenju Balkana.

"Glas" je iz Vasingtona dobio mape Balkanoloskog instituta prema kojima se planira podela Kosova i Metohije na juzni, albanski, i severni, srpski deo. Podelom Kosova i Metohije na ovaj nacin i eventualnom podelom Makedonije po etnickom principu stvorili bi se uslovi za stvaranje nove albanske drzave na Balkanu. Krojaci nove politicke mape Balkana Srbiju i Crnu Goru vide kao jednu drzavnu jedinicu, pod nazivom Srpske zemlje, u koju bi bila ukljucena i Republika Srpska kao i deo jadranske obale kod Prevlake. Alabanija bi dobila deo Kosova i Metohije i zapadnu Makedoniju.

Krojaci preuredjenja dali bi jedan deo Bugarske Turskoj, a Madjarskoj deo Rumunije nastanjen Madjarima. Muslimanski deo Bosanske federacije postao bi samostalna drzava, a hrvatski bi bio pripojen Hrvatskoj.

http://www.njegos.net/news-infos-images/map-serbianstates-projectl.jpg
 
Torrente BG:
Ma BiH u sadasnjam izdanju nema buducnost posto je jasno da ni Srbi a ni Hrvati ne zele da zive u njoj i da su tu silom.Zapad im neda da se pripoje maticnim drzavama da ne bi nastala mudzahedinska cista drzava u srcu Evrope od ostatka te BiH u kojoj bi ziveli tzv Bosnjaci.

A zašto zapadu to toliko smeta? Pa nek' budu muslimanska država, izolovana i sami sa sobom...i tako mrze sve oko sebe. :roll:

Lepo im dati njihovu državicu i izolovati ih a mi znamo kako ćemo dalje... :smile:
 
AltinaD:
Срба у РС има према верзији Википедије:
- српској 1.331.000
- енглеској 1.248.000
- немачкој 1.380.000
- грчкој 1.342.000

Све верзије кажу да око 90% становништва РС чине Срби.


Mislila sam da ima više Srba u RS, nisam znala ovaj podatak. Nadala sam se da ćemo s njima preći bar deset miliona. Šteta. Ali dobro, valjda ćemo se dozvati pameti i početi da radjamo decu.

Torente:

Pitam, ne vredjam.
 
Registra:
I ja bih, ali mislim da nije realno da će se Srbi iz Federacije otcepljivati, tako da je bolje da nas je što više ovde, biće lakše i njima tamo.

Do sada si mi delovala i obavešteno i inteligentno...zar ne čuješ i ne čitaš šta se dešava sa ono malo Srba koji su ko zna iz kog razloga ostali u federalnom delu ..? Diskriminacija...nezaposlenost...maltret i bespravnost na svakom koraku...čak i zabrana oglašavanja na njihovim, a svi su njihovi, muslimanskom forumu...jel' treba još..? :confused:
 
SANDRINAbg:
Do sada si mi delovala i obavešteno i inteligentno...zar ne čuješ i ne čitaš šta se dešava sa ono malo Srba koji su ko zna iz kog razloga ostali u federalnom delu ..? Diskriminacija...nezaposlenost...maltret i bespravnost na svakom koraku...čak i zabrana oglašavanja na njihovim, a svi su njihovi, muslimanskom forumu...jel' treba još..? :confused:

Da budem iskrena, nisam. O tome se kod nas malo govori, a nisam baš istraživala. Pošto je Kosovo prioritet, očigledno je da su prekodrinski Srbi pomalo zaboravljeni. Ništa novo.
 

Back
Top