Aikido - gde u Novom Sadu?

Pa Mackice ,jesi li sigurna da zelis samo da vezbas realni aikido ? Posto ja ne znam gde u N.S. ima klub r.a. ne mogu ti u tome pomoci ! Ali zato znam gde ima klub tradicionalnog aikidoa . Ako te zanima , ti mi reci (onda ces dobiti informaciju)! :wink:
 
Vec sam pretrazila internet, taj sajt je OK, ali mislim da se necu uklopiti /lokacija, termini, i sl/. Procitala sam tvoje komentare u kategoriji Tradicionalni Aikido, cini mi se da si postigao dosta toga, da li uz pomoc Aikido-a ili ne, u svakom slucaju pisi koliko dugo se bavis Aikidom? Bas me zanima...Ne moramo u Forumu, mozes i na mackica3@lycos.com :)
 
Pa , bavim se aikido-om tri godine , imoram ti reci da je aikido za mene jedna od svetlijih strana zivota .Totalno me ispunjava i tacno mi daje ono sto mi treba . Sada sve je to licno i svi mi to razlicito dozivljavamo , a ti ?
 
IMAS U NS NA NOVOM NASELJU,TRENINZI SE ODRZAVAJU UTORKOM ,CETVRTKOM OD 21 CAS ZA STARIJE POCETNIKE I SUBOTOM OD 11 VALJDA NISAM SIGURAN.ADRESA JE PARTIZANSKIH BRIGADA 6 IZA C MARKETA.A NJIHOV EMAIL:KRA_NOVISAD@YAHOO.COM
 
:) Hej, bas ste se aktivirali!! svaka cast! Odgovarace mi termini, hvala Gostu i Maktubu na ulozenom trudu!
P.S. Zao mi je sto nisam bila tu za vikend, propustila sam seminar....

a sada na pripremu - psihicku!
Maktub neka odgovori sta je najvaznije za pripremu ove vrste, OK? "Vidim" da vlada materijom.
 
:D Pa hvala na komplimentu !
Sto se mene stice meni je najbolja psihicka priprema opustanje i totalno nerazmisljanje o svemu tome ( pre treninga ) ,a posle dolazi druga vrsta psihicke aktivnosti gde se aktiviras na taj nacin sto razmisljas o onome sta si radila na treningu , i sta mozes da ucinis da sledeci put bude bolje(veoma vazno!!!).
 
Maktub:
:D Pa hvala na komplimentu !
Sto se mene stice meni je najbolja psihicka priprema opustanje i totalno nerazmisljanje o svemu tome ( pre treninga ) ,a posle dolazi druga vrsta psihicke aktivnosti gde se aktiviras na taj nacin sto razmisljas o onome sta si radila na treningu , i sta mozes da ucinis da sledeci put bude bolje(veoma vazno!!!).
Pa to je ono sto trazim! Totalno opustanje i nerazmisljanje...naime, svi sportovi to mogu donekle da priuste, ali mislim da Aikido u tom pogledu prednjaci u odnosu na mnoge.
Da li ce mi biti dosta 2 treninga nedeljno?
Ma samo da krenem na prvi trening, pa cu vam detaljno preneti moja licna iskustva!
Sifra: vatreno krstenje
 
Da , bas mi je drago sto si me skapirala i sto si shvatila o cemu se upravo radi kada se govori o metodici treniranja aikido ( tradicionalnog aikido , naravno ) . Sto se tice treninga , za pocetak ce ti biti dosta dva puta nedeljno , mada ja bih ti preporucio da to bude sto cesce . Ja , na primer , imam 4-5 puta nedeljno treninge . Ali , boze moj , sada sve zavisi . Vazno je kakav pristup imas svemu tome , a posle dolazi sve ostalo ! :wink:
 
mackica3:
Maktub:
:D Pa hvala na komplimentu !
Sto se mene stice meni je najbolja psihicka priprema opustanje i totalno nerazmisljanje o svemu tome ( pre treninga ) ,a posle dolazi druga vrsta psihicke aktivnosti gde se aktiviras na taj nacin sto razmisljas o onome sta si radila na treningu , i sta mozes da ucinis da sledeci put bude bolje(veoma vazno!!!).
Pa to je ono sto trazim! Totalno opustanje i nerazmisljanje...naime, svi sportovi to mogu donekle da priuste, ali mislim da Aikido u tom pogledu prednjaci u odnosu na mnoge.
Da li ce mi biti dosta 2 treninga nedeljno?
Ma samo da krenem na prvi trening, pa cu vam detaljno preneti moja licna iskustva!
Sifra: vatreno krstenje
 
Anonymous:
Jeli dodar aikido za ulicnu borbu??

trebalo bi da naucis nekoliko stvari u zivotu,

kao prvo da se potpises, jer svaki covek u zivotu treba da stoji iza svojih mislih, pitanja, konstatacija...

kao drugo, principi Aikido-a (pa i vecine bor.vestina, mada ja Aikido ne ubrajam u iste vec u stil zivota), nisu da od tebe naprave "streetfighter-a, vec da naucis telesne ali i duhovne tehnike (ne ne pricam o budizmu i slicno, ja sam Pravoslavac i rekao bih da uspevam to odlicno da uklopim sa aikido-om).

www.aikikai.org.yu kao i jos mnogo drugih sajtova (na srpskom ali i na engleskom) sadrze mnogo korisnih prica i saveta.... potrosi malo svog vremena da procitas ponesto, prijace ti!

Pozdrav
 
milosmalic:
E a sto je zadnja vest tamo iz 2003 godine? Da nije umro webmaster? A taman sam uspeo da naucim da normalno komuniciram sa tim covekom :-)

Koliko znam, covek je ziv i zdrav samo nema dovoljno slobodnog vremena da odrzava sajt, po nekim informacijama koje imam i to ce se ubrzo promeniti i sajt ce biti redovno azuriran i dopunjavan zanimljivostima.


==================================
www.istoksistem.org
 

Back
Top