Aikido - gde u Novom Sadu?
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Aikido - gde u Novom Sadu?

mackica3
    Guest

Podrazumevano Aikido - gde u Novom Sadu?

Zelim da se rekreativno bavim realnim aikidom.
    Da li nko zna koji klubovi postoje u Novom Sadu? Osim klubova, zanima me da li je moguce vezbanje u manjim grupama, za odrasle?

Ističe se Alexandra9 (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Ima neki klub na Novom naselju... Nisam sigurna... Nazovi 988...

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa Mackice ,jesi li sigurna da zelis samo da vezbas realni aikido ? Posto ja ne znam gde u N.S. ima klub r.a. ne mogu ti u tome pomoci ! Ali zato znam gde ima klub tradicionalnog aikidoa . Ako te zanima , ti mi reci (onda ces dobiti informaciju)! :wink:

mackica3
    Guest

Podrazumevano

Naravno da me zanima! Da napomenem: interesuju me samo manje grupe, za odrasle. Sta predlazes?

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

sad za manje grupe bas i ne znam ali evo ti sajt kluba "aikido-ikeda dojo" u NS . www.ikeda-dojo-novisad.co.yu

Guest

Podrazumevano

Vec sam pretrazila internet, taj sajt je OK, ali mislim da se necu uklopiti /lokacija, termini, i sl/. Procitala sam tvoje komentare u kategoriji Tradicionalni Aikido, cini mi se da si postigao dosta toga, da li uz pomoc Aikido-a ili ne, u svakom slucaju pisi koliko dugo se bavis Aikidom? Bas me zanima...Ne moramo u Forumu, mozes i na mackica3@lycos.com

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa , bavim se aikido-om tri godine , imoram ti reci da je aikido za mene jedna od svetlijih strana zivota .Totalno me ispunjava i tacno mi daje ono sto mi treba . Sada sve je to licno i svi mi to razlicito dozivljavamo , a ti ?

ja znam
    Guest

Podrazumevano realni aikido

IMAS U NS NA NOVOM NASELJU,TRENINZI SE ODRZAVAJU UTORKOM ,CETVRTKOM OD 21 CAS ZA STARIJE POCETNIKE I SUBOTOM OD 11 VALJDA NISAM SIGURAN.ADRESA JE PARTIZANSKIH BRIGADA 6 IZA C MARKETA.A NJIHOV EMAIL:KRA_NOVISAD@YAHOO.COM

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Imas sada za vikend u Spensu(dzudo sala) seminar koji drzi Miqele Quaranta 5 dan.Preporucujem ga svima ili da rade ili da gledaju.

Guest

Podrazumevano

Hej, bas ste se aktivirali!! svaka cast! Odgovarace mi termini, hvala Gostu i Maktubu na ulozenom trudu!
    P.S. Zao mi je sto nisam bila tu za vikend, propustila sam seminar....

a sada na pripremu - psihicku!
    Maktub neka odgovori sta je najvaznije za pripremu ove vrste, OK? "Vidim" da vlada materijom.

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa hvala na komplimentu !
    Sto se mene stice meni je najbolja psihicka priprema opustanje i totalno nerazmisljanje o svemu tome ( pre treninga ) ,a posle dolazi druga vrsta psihicke aktivnosti gde se aktiviras na taj nacin sto razmisljas o onome sta si radila na treningu , i sta mozes da ucinis da sledeci put bude bolje(veoma vazno!!!).

mackica3
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Maktub
    Sto se mene stice meni je najbolja psihicka priprema opustanje i totalno nerazmisljanje o svemu tome ( pre treninga ) ,a posle dolazi druga vrsta psihicke aktivnosti gde se aktiviras na taj nacin sto razmisljas o onome sta si radila na treningu , i sta mozes da ucinis da sledeci put bude bolje(veoma vazno!!!).
    Pa to je ono sto trazim! Totalno opustanje i nerazmisljanje...naime, svi sportovi to mogu donekle da priuste, ali mislim da Aikido u tom pogledu prednjaci u odnosu na mnoge.
    Da li ce mi biti dosta 2 treninga nedeljno?
    Ma samo da krenem na prvi trening, pa cu vam detaljno preneti moja licna iskustva!
    Sifra: vatreno krstenje

??????
    Guest

Podrazumevano

Moj savet ti je da probas da traniras neki od stilova koji su orjentisani na tradicionalni aikido jer definitivno ima vise da ti ponudi od realnog aikidoa!!!

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da , bas mi je drago sto si me skapirala i sto si shvatila o cemu se upravo radi kada se govori o metodici treniranja aikido ( tradicionalnog aikido , naravno ) . Sto se tice treninga , za pocetak ce ti biti dosta dva puta nedeljno , mada ja bih ti preporucio da to bude sto cesce . Ja , na primer , imam 4-5 puta nedeljno treninge . Ali , boze moj , sada sve zavisi . Vazno je kakav pristup imas svemu tome , a posle dolazi sve ostalo ! :wink:

gost23
    Guest

Podrazumevano bitno ti je da znas da je aikodo vestina,a ne sport.

Citat Original postavio mackica3
    Citat Original postavio Maktub
    Pa to je ono sto trazim! Totalno opustanje i nerazmisljanje...naime, svi sportovi to mogu donekle da priuste, ali mislim da Aikido u tom pogledu prednjaci u odnosu na mnoge.
    Da li ce mi biti dosta 2 treninga nedeljno?
    Ma samo da krenem na prvi trening, pa cu vam detaljno preneti moja licna iskustva!
    Sifra: vatreno krstenje

Guest

Podrazumevano

na novom naselju u atoskom sklonistu odmah iza c marketa.utorkom i cetvrtkom od 2100 za pocetnike.Sajonara!

mackica3
    Guest

Podrazumevano Re: bitno ti je da znas da je aikodo vestina,a ne sport.

Podrazumeva se da je Aikido vestina, zbog toga me i zanima!

Tendoryu Aikido Novi Sad
    Guest

Podrazumevano Aikido, nacin kako pobediti samoga sebe!

Aktivan član
    Učlanjen
    15.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Ovaj sajt je super uradjen. Svaka cast!

lolo
    Guest

Podrazumevano

Ako zelite da trenirate realni aikido
    evo dobar sajt http://www.scra.co.yu/
    klub se nalazi na Novom Naselju iz C-marketa
    0641345926 Branko

Početnik
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

klub se nalazi u ulici partizanskih baza i zove se aikido klub vojvodina.trener je ranko zdranja.

Guest

Podrazumevano

Jeli dodar aikido za ulicnu borbu??

Obećava
    Učlanjen
    23.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Jeli dodar aikido za ulicnu borbu??
    trebalo bi da naucis nekoliko stvari u zivotu,

kao prvo da se potpises, jer svaki covek u zivotu treba da stoji iza svojih mislih, pitanja, konstatacija...

kao drugo, principi Aikido-a (pa i vecine bor.vestina, mada ja Aikido ne ubrajam u iste vec u stil zivota), nisu da od tebe naprave "streetfighter-a, vec da naucis telesne ali i duhovne tehnike (ne ne pricam o budizmu i slicno, ja sam Pravoslavac i rekao bih da uspevam to odlicno da uklopim sa aikido-om).

www.aikikai.org.yu kao i jos mnogo drugih sajtova (na srpskom ali i na engleskom) sadrze mnogo korisnih prica i saveta.... potrosi malo svog vremena da procitas ponesto, prijace ti!

Pozdrav

Aktivan član
    Učlanjen
    15.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

E a sto je zadnja vest tamo iz 2003 godine? Da nije umro webmaster? A taman sam uspeo da naucim da normalno komuniciram sa tim covekom :-)

Obećava
    Učlanjen
    23.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Citat Original postavio milosmalic
    E a sto je zadnja vest tamo iz 2003 godine? Da nije umro webmaster? A taman sam uspeo da naucim da normalno komuniciram sa tim covekom :-)
    Koliko znam, covek je ziv i zdrav samo nema dovoljno slobodnog vremena da odrzava sajt, po nekim informacijama koje imam i to ce se ubrzo promeniti i sajt ce biti redovno azuriran i dopunjavan zanimljivostima.

==================================
    www.istoksistem.org

Slične teme

1. DIF u Novom Sadu
    Autor taekwondozr u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.04.2008., 11:22
  2. Dif u Novom Sadu
    Autor *DZEJ* u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.02.2007., 13:21
  3. PMF u Novom Sadu