Српски споменици културе на Косову и Метохији

Nastasja5

Obećava
Poruka
66
На Балкану постоје изузетни простори који вишесмисленим значењем и емоцијама далеко надмашују своје физичке, ресурсне и амбијенталне квалитете. Косово и Метохија управо спадају у она ретка европска подручја која имају изразито света својства. О томе сведочи не само неупоредива густина сакралних места, православних српских манастира, цркава и гробишта већ и целокупна српска културно-историјска баштина. Албанских споменика тамо, напросто, нема, мада постоји оријентално наслеђе и исламски турски објекти које пустопашни Албанци својатају. Видљиви су, додуше, најновији албански споменици захвалности подстрекачима агресије на СРЈ и помагачима окупације Косова 1999. године.
 
adem_ks:
evo ja se slazem sa tobom, kosovo je takoreci centar sakralnih mesta u kojima je srpski narod utkao dusu i srce i... albanski spomenika nema, doduse tu su neki nastali nakon 1999 ali ni prici svetim mestima nebeskog naroda. mislim da nema potrebe nastavljti jerbo to svi znate.

hajde, pametni, navedi mi jedan dokaz, jedan pokazatelj postojanja albanaca na teritoriji kosova i metohije pre 1690..... JEDAN!!!!
 
СПЦ на Косову и Метохији оличава српску државу. Упркос сталном албанском терору, Црква истрајава. Зато сепаратисти свим силама раде на слабљењу положаја СПЦ и деградирању и уништавању српских манастира и цркава. Рачунајући да ће када протерају последње српске свештенике и монахе монструозни пројекат етничког чишћења бити довршен.
 
Nastasja5:
СПЦ на Косову и Метохији оличава српску државу. Упркос сталном албанском терору, Црква истрајава. Зато сепаратисти свим силама раде на слабљењу положаја СПЦ и деградирању и уништавању српских манастира и цркава. Рачунајући да ће када протерају последње српске свештенике и монахе монструозни пројекат етничког чишћења бити довршен.

Pa pazi ni Turci nisu nista rusili a ovi pazi sta rade.To dovoljno govori o nivou njihove obrazovanosti i svemu drugom.Mislim da je to jedini narod na svetu koji bi trebao da nestane i svet bi osetio olaksanje i napredak zbog toga.
 
40069cross21mr0.gif
 

Back
Top