AQUA PARK u Jagodini

pajamaca:
alo bre!
šta je vama?
ovaj upoređuje hurgadu sa jagodinom,
pa jbt ako se išta meri lepotom akva parkova..?
sve vam ne valja, koji ste ganci.

uvek prilika da pljucnete na prvu ruku.
gužva? pa naravno da je gužva i u hurgadi se čeka red za spust. i u solunu. i na krfu. i u antaliji.
ne valjaju vam bazeni? idite na košutnjak. pa onda da vas čujem.
sve vam gadno što je naše.
da su mađari uradili bilo bi vam do yaya ili bugari. svi su vam bolji. zato i živimo ovako zbog takvih.
(ne ulazim u politiku, ne zanima me)

Tako je pajamaco! U ostalom ta Hurgada je na moru i turisticki centar.Tamo je 365 dana u godini sunce a Jagodina kao prvo nije nikakav turisticki centar i covek je ulozio onoliko koliko je mogao a da se isplati.U ostalom on je za ove 3 godine pored tog aqva parka i zooloski napravio.Da li je u Beogradu vlast u zadnjih nekoliko godina napravila bilo sta za decu? Ovi u BG su rusili parkove da bi gradili zgrade.A Paspalja uradili pa taj njegov aqva park nikada videti necemo.
 
Bila i ja u Jagodini, 08.08. - sreda. Radni dan pa i nije bilo guzve. Prilicno sam zadovoljna, prvenstveno higijenom (toalet papir u svakom wc-u, bas u svakom), organizovanim spasiocima, koji stvarno, ali stvarno rade svoj posao, pristojne cene hrane i **** (jedno pivo, dva sprajta, jedna coca cola, dva djusa, 480,00) tezga sa vocem, animatori, igrice i takmicenja za decu, hladovine ima pod suncobranima...Uostalom, najvaznije je da su klinci zadovoljni, bez obzira sto su vec probali kojekakve spustove u evropskim aqua parkovima. Preporuka svima, za jednodnevni izlet...
A to sto je isti u Srbiji, pa jos u Jagodini, svaka cast!!!
 
gBUDA:
Pre bi ovo u Jagodini nazvao bazenima sa nekoliko dečijih tobogana a takvih tobogana ima na nekoliko jezera i bazena u Srbiji.
Evo slike jednog aqua-parka u Hurgadi.Većina tobogana polazi sa visine od 30 i više metara a tobogani za decu su izdvojeni u posebnom delu.
Bila u Hurgadi. Bas sam se juce vratila. Akva park im je onako. Nista posebno. Cena je 15 evra za odrasle posle 2 sata. Voda previse hlorisana. Toliko da sam morala da odustanem od akva parka. Nista specijalno.

Nemam pojma kako je u Jagodini.
 
E super taman tema da vam napisem po koju. Ja sam juce bio u aqua parku inace sam iz Sombora i putovao sam 300 km samo zbog toga i mogu vam reci da nije nista narocito, prvo nema garderobe da se presvuces tj. kabina nego ima samo garderoba za cuvanje stvari pa moras ici u wc da bi se presvukao. Sto se tice cistoce svaka cast znaci voda je cista da se dno providi i nije hladna cak je oko 17 bilo lepse u vodi nego napolju. Sto se tice bazena ima jedan veliki bazen i jedan za ne plivace i deo za decu gde su tobogani i tako to ali za odrasle nema nista vise. U ove bazene gde su tobogani se ne sme ni ulaziti osim ako se nisi spustio niz isti. Imam jako veliku zamerku na ta pravila u akva parku i na spasioce znaci ni u jedan bazen se ne sme skociti bilo kako da li na glavu ili na noge to nema veze nego moras uci na stepenice.. Ja kad sam dosao nisam imao pojma i naravno skocio sam i spasilac odmah pistaljka, ej alo momak, alo bre, nema skakanja, znaci kao da sam mu pobio pola familije. Ja prvi ne volim polako da se kvasim nego malo se pokvasim na ivici bazena i uskocim ali to ovde ne moze :). Drugo kad se spustis na tobogan ma nisam dobro ni izronio i spustio noge na dno sta se cuje pa naravno pistaljka i alo bre izlazi iz bazena nema zadrazavanja, ja reko aj da pozurim pa nisam hteo izaci na stepenice nego na stranu da se popnem kad ono opet pistaljka, ej bre nema penjanja. Znaci tu mi je vec pao mrak na oci i hteo sam da tajno zapalim ceo akva park ali nekako sam istrpeo :). ok aj popnem se na drugu stranu na neki plavi tobogan sto ide samo pravo i krenem na stomak pa onako na glavu da udjem u vodu ma nisam dobro ni izronio iz vode kad ono naravno pistaljka, ej bre alo nema spustanja na stomak. Inace ima jako malo tih tobogana pa je guzva neverovatna toliko se stvori guzva da stojis tako u redu ko osudjen dok se skroz ne osusis i onda tek dodjes na red. E da taman da i to kazem znaci ti spasioci regulisu red i sad gledam gore na tobogan davno su svi se vec spustili a ovaj ne vice da nas ovaj dole spusti i kad se konacno setio ovaj nas pusti i to jedno 5 i odmah stavlja nogu i kaze gotovo cekaj znaci odmah sam se setio kupanja u vojsci na red i na 5 min inace si najebao :). Ponasaju se prema tim ljudima kao prema stoki. Seo sam na stepenicu bazena u vodi da vidim kako ce se drug spustiti kad ono pistaljka, ej izlazi iz bazena, :) ha ha nisam verovao. Znaci sve u svemu j... vas akva park nije to ni videlo pravog akva parka i da sam znao da je toliko lose nikad ne bih isao na toliki put. Pozdrav
 
Ja jos nisam videla da se u akva parkovima sme skakati na glavu ili skakati uopste, spustati niz tobogan potrbuske ili se zadrzavati u bazenu sa toboganima. :roll: Verovatno postoji razlog za to... Dobro je da si tu nepravdu otkrio u Jagodini, kako bi se tek razocarao da si dao silne evrice za ulaz negde u inostranstvu. :lol:
 
He he, upravo si naveo tačno po pravilima ponašanja šta sve ne sme da se radi u bilo kom akvaparku u svetu.
Ali za nas slobodne duše slobodarskog naroda to je sputavanje kad nam neko ne dozvoli da skačemo jedni drugima po glavi i ugrožavamo bezbednost sebi i bližoj okolini.
 
ma sve je to ok ali to se moze lepo reci a ne ponasati se prema ljudima ko prema stoki npr. jedan covek pa moze da bude cale tom spasiocu on mu vice: "alo bre izlazi iz bazena" pa daj malo kulture bre. Drugo sto se tice skakanja pa necu skociti nikome na glavu vidim gde skacem aj da voda nije providna pa ne kazem ali sve se lepo vidi ali ok ne kazem pravila su pravila samo ponasanje spasioca je zlo pogotovo u redu kad se ceka za tobogan kao sto sam rekao u gornjem tekstu vec se odavno svi spuste a mi jos cekamo ko osudjeni. Mislim samo da su mogli se organizovati da masa brze cirkulise. Kod nas recimo ima jedan kompleks sa 8 bazena svi spasioci imaju Motorole (toki - voki) pa je organizacija stvarno extra ali ok ovi su tek poceli ima jos dosta da uce pre svega kulturu :), pozdrav
 
E vidi se da nisi nikad bio u pravom akva parku. Sad kad sam bila kod Soluna, spasioc tera zene i devojke da skidaju iz kose, snale, gumice...narukvice...veliko prstenje.... dakle sve sto nekoga moze da povredi. Naocari takodje....nema sanse da te pusti sa njima, pa majka stavila dete u krilo pa na slauh...hteo je da je lincuje...odmah je morala da iazadje....sa sve detetom...
Dakle, mozda ovo deluje grubo, ali pravila se moraju postovati zbog BEZBEDNOSTI!
A sad, sto Srbi mrze pravila... :roll: :roll: :roll: .
 
e zaista se vidi da nisi primirisao nijednom vodenom parku u svijetu

nedavno sam u americi platio nesto preko 40 dolara za dan i tek tamo trebas vidjeti pravila
dune malo vremena crvena zastava , nema kupanja . nema veze sto jsu bazeni a ne more nema . cekaj .
a tek o toboganima ? pravila i pravila , ali koliko sam vidjeo svi ih postuju .

a nesto sto nema direkne veze sa temom

posto radim to sto radim (nisam spasioc) mnogo njih udavljenih sam izvadio iz plicaka i to iskljucivo zbog njihove greske , a da li ti nesto znaci da smo samo ovo ljeto na cg primorju imali pet lomova vrata zbog skokova u more ? ti ljudi ce ostati nepokretni od vrata nanize citav zivot . pa ti skaci
 
Putnica!:
E vidi se da nisi nikad bio u pravom akva parku. Sad kad sam bila kod Soluna, spasioc tera zene i devojke da skidaju iz kose, snale, gumice...narukvice...veliko prstenje.... dakle sve sto nekoga moze da povredi. Naocari takodje....nema sanse da te pusti sa njima, pa majka stavila dete u krilo pa na slauh...hteo je da je lincuje...odmah je morala da iazadje....sa sve detetom...
Dakle, mozda ovo deluje grubo, ali pravila se moraju postovati zbog BEZBEDNOSTI!
A sad, sto Srbi mrze pravila... :roll: :roll: :roll: .

Jes' u pravu si, meni je redar na vrhu tobogana rekao da izvadim snalu iz kose i da je zakacim za traku od gornjeg dela kupaceg kostima, a mog supruga su sa istog tog tobogana vratili dole jer je optimisticki mislio da ce ga pustiti da se spusti sa detetom u narucju :)

Postujes pravila i svima lepo...
 
zbog tih što ne izlaze iz bazena, spasioci ne puštaju sledećeg na tobogan, upravo iz razloga bezbednosti, da ne bi uleteo u tog što je u vodi.
naravno niko nema nameru da gleda u pasulj da li ti ili neko drugi neće skočiti nekom na glavu.
neko napisa gore: nismo naučeni na pravila iako važe svuda u svetu (doduše, tamo ih poštujemo i te kako).
Ako ti to ne odgovara, neće ti se svideti ni u jednom akva parku.
 
Tek je otvoren ove godine, sta ocekujete? Treba ljude porzati da ga prosire i da se uhodaju. Po meni je to hrabar potez.Kakve veze ima sto spasioci teraju iz bazena za tobogane, da ti jeko pao na glavu onda bi psovao sto nema spasilaca da teraju ljude iz bazena. Sto neko rece, za 200 din, to je extra. Pa u Beogradu nema aqva park. U ostalom, sta u Srbiji funkcionise perfektno, skoro nista.
 
Nista posebno ja sam bio u aqua parku u Bugarskoj,Nesebaru ima isto sto u jagodini,ali i jos 4 do 5 puta vise,ako neko ide u bugarsku na letovanje ja mogu da mu preporucim prebivaliste i rado cu mu poslati slike iz aqua parka i Nesebara,Suncevog Brega,Kitena,hotela.........
AquaPark.jpg
-suncev breg
4914303.jpg
-nesebar:cool:a?
 
E super taman tema da vam napisem po koju. Ja sam juce bio u aqua parku inace sam iz Sombora i putovao sam 300 km samo zbog toga i mogu vam reci da nije nista narocito, prvo nema garderobe da se presvuces tj. kabina nego ima samo garderoba za cuvanje stvari pa moras ici u wc da bi se presvukao. Sto se tice cistoce svaka cast znaci voda je cista da se dno providi i nije hladna cak je oko 17 bilo lepse u vodi nego napolju. Sto se tice bazena ima jedan veliki bazen i jedan za ne plivace i deo za decu gde su tobogani i tako to ali za odrasle nema nista vise. U ove bazene gde su tobogani se ne sme ni ulaziti osim ako se nisi spustio niz isti. Imam jako veliku zamerku na ta pravila u akva parku i na spasioce znaci ni u jedan bazen se ne sme skociti bilo kako da li na glavu ili na noge to nema veze nego moras uci na stepenice.. Ja kad sam dosao nisam imao pojma i naravno skocio sam i spasilac odmah pistaljka, ej alo momak, alo bre, nema skakanja, znaci kao da sam mu pobio pola familije. Ja prvi ne volim polako da se kvasim nego malo se pokvasim na ivici bazena i uskocim ali to ovde ne moze :). Drugo kad se spustis na tobogan ma nisam dobro ni izronio i spustio noge na dno sta se cuje pa naravno pistaljka i alo bre izlazi iz bazena nema zadrazavanja, ja reko aj da pozurim pa nisam hteo izaci na stepenice nego na stranu da se popnem kad ono opet pistaljka, ej bre nema penjanja. Znaci tu mi je vec pao mrak na oci i hteo sam da tajno zapalim ceo akva park ali nekako sam istrpeo :). ok aj popnem se na drugu stranu na neki plavi tobogan sto ide samo pravo i krenem na stomak pa onako na glavu da udjem u vodu ma nisam dobro ni izronio iz vode kad ono naravno pistaljka, ej bre alo nema spustanja na stomak. Inace ima jako malo tih tobogana pa je guzva neverovatna toliko se stvori guzva da stojis tako u redu ko osudjen dok se skroz ne osusis i onda tek dodjes na red. E da taman da i to kazem znaci ti spasioci regulisu red i sad gledam gore na tobogan davno su svi se vec spustili a ovaj ne vice da nas ovaj dole spusti i kad se konacno setio ovaj nas pusti i to jedno 5 i odmah stavlja nogu i kaze gotovo cekaj znaci odmah sam se setio kupanja u vojsci na red i na 5 min inace si najebao :). Ponasaju se prema tim ljudima kao prema stoki. Seo sam na stepenicu bazena u vodi da vidim kako ce se drug spustiti kad ono pistaljka, ej izlazi iz bazena, :) ha ha nisam verovao. Znaci sve u svemu j... vas akva park nije to ni videlo pravog akva parka i da sam znao da je toliko lose nikad ne bih isao na toliki put. Pozdrav

Pa ja ne bih rekla da su ljudi koji tamo rade neljubazni, vec bas obrnuto. Svi su ljubazni, prijatni i pistaljka svira samo za one SRBENDE koje ne mozes nauciti kulturi. Znaci po tvome treba da skacemo jedni drugima na glave, da se non-stop povredjujemo i slicno. Bila sam prisutna kada se covek povredio, slucajno, i nije zatrazio pomoc. Ja ne znam kako je ekipa za bezbednost to saznala, ali oni su ga jurili da mu daju prvu pomoc. O higijeni da ne govorim. I ne bih rekla da se ceka na red za spust, jer kada sam ja bila bilo je puno, a cekalo se svega minut i dozvoljavaju da se spustis na stomak, a ne dozvoljavaju samo ono sto moze da utice na bezbednost kupaca. I mogla bi ja jos puno toga da pisem, ali necu recicu samo za Srbiju i vise nego odlicno. :klap:
 
Naravno da ga vredi posetiti. Samo postoji jedan problem, a to je da smo mi SRBI i da je ovo SRBIJA, pa nam naravno nase nista ne valja. Sve je tudje dobro i lepo samo nase ne valja. Bazeni su skroz OK, ljudi koji tamo rade ljubazni, spasioci uvek na svom mestu, ekipa za prvu pomoc je pre neki dan jurila kupaca koji se povredio i nije zatrazio pomoc da bi mu pomogli. Desavanja ima non-stop. Procitala sam da je neko napisao kako nema kabina za presvlacenje. Kabina ima, naravno, samo treba pitati, kao i kabina sa toplom vodom gde se moze istusirati i vec biti spreman za grad. Cene su skroz ok. Higijena na nivou. Ma skroz OK samo ljudi daj malo da hvalimo nase, pa zar je moguce da je sve tudje bolje od naseg i od nas samih!!!
 

Back
Top