Ima li smisla vezbati ovako?

Tebe covece sta god da pitaju ti odmah HIIT, koliko je sati mali37... HIIT, kako s danas mali37... HIIT, ocemo u setnju.... HIIT... Znaci ti taj trening preporucujes u svakom slucaju, za svakoga i za sve potrebe. Izgleda da nizasta drugo nisi cuo osuim za HIIT. Po tebi ova osoba tri puta dnevno treba da radi takav vid treniga?
 
Ma pusti ga, covek je lud, procitao tamo neku brosuricu, i misli da je popio svo znanje sveta! Citam sad neke njegove postove, i stvaro sve mu je HIIT. Sta god da ga ljudi pitaju on HIIT, sta da rade za mrsavljenje, on kaze HIIT, sta da rade za gojenje on kaze HIIT... za teretanu, opet kaze HIIT... Mislim da sam video i neki post gde ga neka devojka sa povredjenim kolenom pita sta da radi... a on
ludak opet kaze HIIT.
A u jednom... od svojih postova je dokazao svoje znanje... pitaju ci "sta je to lepeza".....
Ej mali 37, jel bi i vezbacima odavde i za ishranu preporucio HIIT metod... onako na brzaka, intenzivno i u intervalima?!
Kojih sve ludaka nema.
 
s obzirom koji nivo izrazavanja koristite i jedan i drugi nema potrebe da reagujem na vase pisanje, ako hocete nesto da kazete recite ali ne ovim ulicnim zargonom, jel lepeze i propeleri ne postoje ni u jednoj "brosuri" koju sam ja procitao. takodje pre nego sto nesto prokomentariste prvo procitajte to sto komentarisete.
 
ono sto pokusavam da kazem je da svoje bodybuilding amaterske treninge zadrzite za sebe i da ne dajete ljudima nestrucne savete!

svakakvih gluposti sam se nacitala ovde i nemam zelju da nastavljam dalje ovakvo prazno nestrucno prepucavanje.

neko mi je postavio pitanje da li se rekreativcu meri potrosnja kiseonika.
DA!
u mom klubu svaki rekreativac PRVO uradi test kardirespiratorne izdrzljivosti, a onda na osnovu dobijenih parametara (max dozvoljen puls u toku treninga, preporucena aerobna zona,max potrosnja O2 - VO2, potrosnja O2 u ml/min po kg telesne mase, i METS) dobija preporucen program vezbanja.

i ne vidim sta je tu za cudjenje? tako se vezba bezbedno i uspesno!

jedino u cemu se slazem sa vama je da postavljacica teme nece uraditi nista sa svojom rekreacijom.
neozbiljan joj je pristup.

sa takvim stavom i dalje ces da izigravas vratara, a od rekreacije nista.

kad ona sama bude promenila stav prema svojoj rekreaciji, promenice ga i drugi oko nje.

sto li imam utisak da je ni u drugim oblastima niko ne shvata bas ozbiljno?
 
@tema

Ukoliko želiš samo da se zategneš i oblikuješ onda možeš i da rasporediš tako na više puta po 15 minuta. Ako želiš da smršaš onda bi trebalo da radiš odjednom jer organizam počinje da razgrađuje masti tek posle 20min treninga.

Ali, pošto ti unosiš jako malo kalorija ne bi ti ni bilo dobro da radiš tako. Bolje ovako kako si zamislila. Ja radim pilates već neko vreme, imam knjigu koja je jako dobra, a pre koji dan sam pronašla i na youtube vežbe koje su gotovo iste kao ove koje ja radim, samo što je još bolje kad ti neko pokazuje tačno šta, kako i koliko. To su vežbe od po 10min i možeš ih slobodno raspodeliti i raditi kad stigneš.

E ovako, ovde imaš za sagorevanje kalorija

Nadam se da razumeš engleski, pazi na to da ti je pupak uvučen (ne ceo stomak, dakle bez podizanja grudnog koša) i da ti noge uvek budu u pilates položaju (butine okrenute ka spolja). Ako odlučiš da radiš ove vežbe (a veruj mi, stvarno su efikasne), a nešto ti nije jasno, slobodno pitaj.
Pozdrav!
 
I što je najlepše- jako brzo daje rezultate. Prosto da ne veruješ kako se brzo vidi promena u obliku tela :-D No, mora pravilno da se radi. Zato je možda bolje prvo pročitati knjigu ili da ti neko objasni ako ne razumeš sve što govori (bitno je i disanje i kako se koncentrisati na koji mišić, kako ga okrenuti i sl.)
 
Konacno neki konkretan odgovor!
Hvala puno Ines!
Inace nisam upucena u pilates, znam samo da je on u vezi sa loptom za vezbanje :oops:
Pogledala sam 2 videa, svidja mi se! Engleski mi nije jaca strana, ali snacicu se vec, praticu kako radi ova devojka na videu za pocetak, dok ne nadjem neku knjigu.. Nema sanse da se spustim onoliko do poda, al proctala sam komentare i definitivno to ne moze odmah. Da znas da cu da krenem sa ovim vezbama, super su
:D
P.S. Kad si ti pocela da primecujes razliku?
 
_Look_Of_Expectancy_:
Konacno neki konkretan odgovor!
Hvala puno Ines!
Inace nisam upucena u pilates, znam samo da je on u vezi sa loptom za vezbanje :oops:
Pogledala sam 2 videa, svidja mi se! Engleski mi nije jaca strana, ali snacicu se vec, praticu kako radi ova devojka na videu za pocetak, dok ne nadjem neku knjigu.. Nema sanse da se spustim onoliko do poda, al proctala sam komentare i definitivno to ne moze odmah. Da znas da cu da krenem sa ovim vezbama, super su
:D
P.S. Kad si ti pocela da primecujes razliku?
E ovako, imaš više vrsta pilatesa. Ovaj koji radi ova devojka na videu je klasičan pilates na prostirci, i po meni najbolji. Postoji i pilates sa loptom, koji je pogotovo dobar za ravnotežu, ali sasvim lepe rezultate možeš postići i sa ovim klasičnim.
Ako stvarno želiš da vidiš promenu, bitno je da radiš pravilno. Knjiga koju ja imam zove se Pilates telo, napisala Bruk Šiler, izdavač Esotheria. Nije bila skupa, nekih 400 din. Po meni najbolje potrošenih 400 dinara u životu :D
Ja ti mogu reći neke osnove bez kojih ti ništa ne vredi da vežbaš, ako te zanima, ali ti najiskrenije predlažem da pročitaš knjigu. Dok je ne nabaviš (a i ako odlučiš da je ne nabaviš) ja ti mogu pomoći šta god treba. Nije nikakav problem, ali mislim da ćeš sve mnogo bolje shvatiti ako pročitaš knjigu, jer je u njoj sve jako lepo objašnjeno, ne samo sami pokreti, nego i filozofija pilatesa, što je isto jako zanimljivo.
Ja sam pilates radila pre godinu i po dana, jedno 5-6 meseci, a razlika se videla...hm...pa već nakon mesec dana, kao da sam počela da se ''izdužujem'' (radila sam ga svakodnevno). Nakon dva meseca je stvarno bilo očigledno (ja sam najviše primećivala na butinama i stomaku). Onda sam se povredila na klizanju pa sam morala da mirujem skoro godinu dana, pa nisam radila sve do pre dve nedelje. Sad sam opet počela i osećam se super!!! Meni se najviše sviđa što su vežbe tako elegantne, na oko deluju možda i lako ili bezveze, ali kad počneš da radiš shvatiš koliko ti je potrebno koncentracije i truda. Pilates je odličan za elastičnost, ravnotežu i snagu. Ma videćeš sve, samo polako! Ja sam jako zadovoljna, a mogu da ti kažem da me pre pilatesa ništa nije držalo duže od mesec dana (sem plesa, ali dobro to je moja prva ljubav :smile: ....sad se i pilates ubacio, pa sedim na dve stolice ;-) ).
Eto, nadam se da sam makar koliko toliko pomogla. Sve najbolje i želim ti da se lepo oblikuješ i da budeš zadovoljna. Ako te još nešto zanima, samo pitaj! Pozdrav! :D
 
Evo za sve koji žele da rade pilates ovde mogu da ga downloaduju. Video je spakovan u rar formatu, tako da vam je potreban program winrar da biste ga otpakovali. Ako nemate taj program, ovde ga možete pronaći (mislim da je u folderu ''Korisno'').

Pre svega pročitajte ovde kako treba da stoji stomak tokom vežbanja, odnosno kako treba disati, a ovde kakav treba da bude položaj nogu. Ovo je potrebo zadržati tokom celog vežbanja, jer se na taj način stimulišu duboko stomačni i bedarni mišići i samim tim brže dolazi do željene figure.
Nije određeno kojim redosledom raditi vežbe, mada je nekako logično da pilates za elastičnost (istezanje) radite na kraju. Ja se uvek pred pilates malo zagrejem, plešem 15 minuta i tek onda odradim par setova (najčešće 3 seta). Vežbe za butine i stražnjicu radim svaki dan, jer mi je to najkritičnije mesto :wink: , ostale uglavnom svaki drugi dan, mada ima puno dana kada uradim sve, pošto mi ove vežbe jako prijaju. Jednom nedeljno obavezno odmaram sve mišiće i ne radim ništa.
No, to su samo moji predlozi, na svakom je da pronađe svoj ritam i da odredi šta mu najviše prija. Pozdrav i prijatno vežbanje :D !
 
mali tip kako da izvedete ovu udubljivanje stomaka, zamislite da hocete da zakopcate pantalone koje su vam male, vecina devojaka, a i muskaraca je bila u toj situaciji, samo uvlacite deo oko pupka.
Kad god sam pitao zenske osobe kako zakopcavaju pantalone koje su im male, odgovor je bio pa legnem na krevet, a nikome nije palo na pamet da je uvlacio stomak i to istom tehnikom kao sto se trazi u pilatesu.
 
Mislim da je sasvim lepo objašnjeno sa onim sidrom koje vuče pupak ka kičmi. Mnogi će se zbuniti ako im kažeš da je isto kao kod zakopčavanja malih pantalona, jer uglavnom većina ljudi podiže ceo grudni koš kod uvlačenja stomaka....ovde se grudni koš nikako ne diže.
 
Ja sam pokusala da radim pilats nekoliko puta ali uvek sam imala osecaj da to radim sasvim nepravilno i odustajala sam. I kod aerobik vezbi imam slican problem ali manje izrazen. Meni se cini da sav napor vezbanja odrade moji vratni misici i to ovi spreda. Vrat mi je od januara do juna bio kao u bika a posto je od juna do septembra pauza za aerobik i ja radim sama uglavnom sasvim lagane vezbe, vise relaksacija, vrat mi je doso ko u noja, to me za noja zeza brat kad me vidi da trcim. E pitala sam trenera za vratv on nista odredeno nije odgovorio. Kaze da cu vremenom ojacati one misice koji treba da se kontrahuju, sta znam moguce mada mi je milo sto mi se vrat opet stanjio nekako je malo cudno izgledalo. Sta vi znate o tom neadekvatnom kontrahovanju misica.
 
Ines1864:
Evo za sve koji žele da rade pilates ovde mogu da ga downloaduju. Video je spakovan u rar formatu, tako da vam je potreban program winrar da biste ga otpakovali. Ako nemate taj program, ovde ga možete pronaći (mislim da je u folderu ''Korisno'').

Pre svega pročitajte ovde kako treba da stoji stomak tokom vežbanja, odnosno kako treba disati, a ovde kakav treba da bude položaj nogu. Ovo je potrebo zadržati tokom celog vežbanja, jer se na taj način stimulišu duboko stomačni i bedarni mišići i samim tim brže dolazi do željene figure.
Nije određeno kojim redosledom raditi vežbe, mada je nekako logično da pilates za elastičnost (istezanje) radite na kraju. Ja se uvek pred pilates malo zagrejem, plešem 15 minuta i tek onda odradim par setova (najčešće 3 seta). Vežbe za butine i stražnjicu radim svaki dan, jer mi je to najkritičnije mesto :wink: , ostale uglavnom svaki drugi dan, mada ima puno dana kada uradim sve, pošto mi ove vežbe jako prijaju. Jednom nedeljno obavezno odmaram sve mišiće i ne radim ništa.
No, to su samo moji predlozi, na svakom je da pronađe svoj ritam i da odredi šta mu najviše prija. Pozdrav i prijatno vežbanje :D !
Hvala ti sto se ovako trudis da pomognes svima (mislim i na neke druge postove),divna si ! :-D
Ali pomagaj....sve sam skinula,ali video vise nije dostupan ?! HELP !!!
 
zgodnjikava:
Ines,hvala ti mnogo!!
Skinula sam video,kupila tegice,veceras bi trebalo da pocnem da radim vezbe....javljam ti kako napredujem!
Ok....mada, ako slučajno imaš vremena, možda je bolje da radiš ujutru, na prazan stomak, jer tako direktno sagorevaš masne naslage (ako ti uopšte to znači, jer ne znam da li vežbaš radi izgleda ili radi kondicije i zdravlja)...No, ako ti više odgovara uveče, nemoj da se jediš i to daje odlične rezultate...Fotografiši se pre nego što počneš, izmeri obime (kilogrami ništa ne znače) i onda posle mesec dana opet da vidiš razliku....Ako je nema- to znači da nešto ne radiš kako valja. I pročitaj ono što sam pisala o položaju nogu (zategnut unutrašnji deo bedra, a butine gledaju ka napolje) i stomaka....I pitaj sve što te zanima.
PS. Nadam se da razumeš to što priča ova instruktorka, pokušaj da pratiš kada ti govori da udahneš/izdahneš, i kad te opominje da vratiš noge u ''pilates'' položaj. I nemoj da varaš, jer ovde si sama sa sobom i svojim telom- bolje da uradiš vežbu jednom a pravilno, nego 100 puta, a nepravilno. Mišić će te nagraditi lepim oblikom i čvrstinom za pravilno odrađenu vežbu. :)
POzz!
 

Back
Top