PRAVNI FAKULTET U PRISTINI

direktor111

Zainteresovan član
Poruka
101
ta mislite da li je bolje prebaciti se sa Pravnog fakulteta u Nisu na Pravni fakultet u Pristini odnosno Kosovskoj Mitrovici,odnosno u Vranju, ako vam ne ide sa ispitima ili je to samo trosenje para i gubljenje vremena. :shock: :shock:
 
Ja se sjecam da su mi stariji govorili da, u njihovo vrijeme - prije 30-ak godina doduse, ko nije mogao da zavrsi ili polozi neki ispit u Sarajevu, Beogradu i sl. prebacivao se u Pristinu. U fazonu, pristinski univerzitet nikada nije bio cijenjen i na glasu, ali stvarno ne znam kakva je danas situacija.
 
san82:
Ja se sjecam da su mi stariji govorili da, u njihovo vrijeme - prije 30-ak godina doduse, ko nije mogao da zavrsi ili polozi neki ispit u Sarajevu, Beogradu i sl. prebacivao se u Pristinu. U fazonu, pristinski univerzitet nikada nije bio cijenjen i na glasu, ali stvarno ne znam kakva je danas situacija.


Znas sta, to je za mene sve objektivno.... Beogradski fakultet ima reputaciju, tradiciju, blabla... ali to ne znaci da je sad npr. u Pristini neko njesra... mislim da je vise u opustenom fazonu, tj. da je profesorima bukvalno svejedno.... oni su tamo da odrade tj. ispredaju ono sto imaju, a koliko ces ti da odneses opet je na tebi, kao sto je na tebi hoces li ucis ili ne....

Ali istina je takodje da ga upisuju osobe koje bas i ne vole da uce, odnosno hoce na lako... kakvi studenti takva i reputacija... :roll:
 
dobar dan svima. Izvinite na smetnji zamolio bih vas za jedan odgovor,Ja sam iz prizrena zavrsio sam gimnaziju treceg stepena smer drustvenih nauka.Dali mogu se upisati na vasem fakultetu tj pravni fax kos.mitrovica unapred zahvalan,pozdrav.
 
Postovane kolege......
Stvarno mi nije jasno kako pojedinci koji nisu na fakultetu u Mitrovici ocenjuju istog losim ocenama.........
Zamolio bih uvazene kolege da se uzdrze neistinitih komentara jer to ne prilici buducim akademskim gradjanima..............
Sve nesuglasice mozete resiti tako sto ete se obratiti meni, da bi mogo da Vam razlozim cinjenice onakve kakve uistinu jesu..............
Hvala na ukazanoj paznji.............
 
Postovane kolege......
Stvarno mi nije jasno kako pojedinci koji nisu na fakultetu u Mitrovici ocenjuju istog losim ocenama.........
Zamolio bih uvazene kolege da se uzdrze neistinitih komentara jer to ne prilici buducim akademskim gradjanima..............
Sve nesuglasice mozete resiti tako sto ete se obratiti meni, da bi mogo da Vam razlozim cinjenice onakve kakve uistinu jesu..............
Hvala na ukazanoj paznji.............


Rece neki uposljenik fakulteta ili mozda cak i profesor i ostade mu titula na ramenima :) :) :)
kako god drage volje mogu da polemisem upravo o tim cinjenicama koje ces (ne persiram jer nema potrebe za tim na forumu a i sam razgovor poprima malo zategnutiji ton a toga mi je dovoljno) iznositi ali nekom drugom prilikom jer sam do sada radio a za cirka 3.30h moram da ustanem :( ,,,... bas mi je krivo sto ranije nisam primetio ovaj post :)...
 
Poslednja izmena:
To sto pojedini misle o Pristinskom fakultetu nije istina. Pitajte ljude koji su napravili taj prelaz, godinama polazu ispite na Pristinskom, i ne mogu da ih poloze uz veliko pokajanje sto su nacinili taj korak. Naime, na Pristinskom ima mnogo strogih profesora, a literatura koja se koristi je ista, ili pak dosta slicna sa literaturom sa Beogradskog fakulteta. Prema Pristinskom fakultetu se ljudi postavljaju sa velikim predrasudama. Zato, studenti koji uce podjednake rezultate ce imati bilo da su na Niskom, bilo na Pristinskom.
Jedina razlika je sto kad se pronalaze neke veze da se ispit polozi, to se uopste ne krije kada je Pristinski u pitanju, dok je sa Niskim stvar u tom pogledu mnogo drugacija. Svi cute kao zaliveni, i niko o tome ne sme da prica. A ti studenti onda puste glasine kako je bas lako na Pristinskom. Naravno da je lako kad mu je tata sredio ispite. Tako da oni koji zela da se prebace mogu uspeti samo ako nadju adekvatnu vezu, ili da vredno i debelo uce. Nikako drugacije!
 
Vidim da je tema prilicno zatvorena i da nema nikakvih komentara, sto je veoma tuzno.. Pristinsi univerzitet je nekada bio mnogo jaci i bolji nego sto je danas. Bio je kao i svaki fakultet.. To da nikad nije bio cenjen i da nije imao reputaciju, u to iskreno ne mogu da poverujem. Zasto? Jednostavno poznajem dosta ljudi koji su zavrsili u Pristini, a sada ih ima svuda..od Amerike pa do nase Vlade... Sada je, s druge strane stvar drugacija.. Situacija je takva kakva je da profesori iz Mitrovice daju prelazne. ali bas da daju 10 zbog tate, strica, mame, dede, kuma, komsije, to je malo verovatno. I da. uglavnom dolaze oni koji ne vole i ne zele da uce, ali dosta je njih koji su upisali zato sto nisu imali dovoljno novca npr za Nis ili Novi Sad a Bg da ne spominjem. Ja iskreno, ako ne budem mogla da upisem u NIs ili Bg, upisacu u Mitrovicu.. Ali ne zato sto ne volim da ucim. Bas naprotiv..! Ja obozavam da ucim, da citam i da nadogradjujem sebe.. Zato mi nije bitno gde cu.. ! Koliko ucim u Mitrovici, toliko cu i u NIsu ili Bg-u, I mislim stvarno, iz ostalih delova Srbije bi trebali malo vise da veruju mladima koji zavrse u Mitrovici bilo koji fakultet.. Ima dosta njih koji su poneli svo svoje znanje iz razlicitih oblasti. A ne da ih omalozavaju i ne primaju samo zbog toga sto na diplomi stoji pecat sa Pristinskog univerziteta.. Svakome je probni rad dozvoljen...
 
Zdravo ljudi, vidim da ima otvorena tema pa necu novu da zapocinjem...
E ovako blizi se vreme upisa na fax, pa sam ja odlucio prava da studiram i to na Univerzitetu u Pristini. Konkretno me zanima istureno odeljenje u Vranju, jer sam ja iz Surdulice i tako mi je najblize.
Ako neko ima nesto da mi kaze za ovaj fax molio bi ga?:D Nadam se brzom odgovoru :D
 

Back
Top