PVC i AL stolarija

-Kao i vecina i ja se dvoumim sta da ugradim PVC ili Aluminijum, u pitanju su jedna balkon vrata (dvokrilna) dimenzija:140/200 i balkon vrata sa prozorom dimenzija 81/220, komada 2
-Neki mi preporucuju Pvc neki Alu.Za alu stolariju tvrde da hoce da kondezuje, razlika je u ceni povelika.Sta ugraditi?
 
Što god da izabereš odmah proveri! Traži od isporučioca da ti da podatke o preklapanju i zaptivanju.
Namaži dovratak i krilo nekom kremom ili kakvom masnoćom, uzmi malo staklorezačkog gita, plastelin ili zgnječenu sredinu hleba, i stavi na dovratak pa zatvori krilo. Kada otvoriš krilo videćeš kako se krilo i dovratak uklapaju i koliki je zazor. Uporedi sa dobijenim podacima da vidiš da li se slažu.
Mi ovde imamo čuvenu "Vujićevu" stolariju kroz koju ne samo što duva, nego je preklapanje tako loše da se nikakvim trakama ne može postići zaptivanje!
 
u tri kuce u koima su stolariju zamenili sto pvc sto al pojavila se budja
jednostavno kondenzuje jer sad nema drvene stolarije koja lose dihtuje i sprecava kodenzaciju
koj jednih rodjaka ne viim budj
ali se oseca onaj ruzan miris na budj....
 
u tri kuce u koima su stolariju zamenili sto pvc sto al pojavila se budja
jednostavno kondenzuje jer sad nema drvene stolarije koja lose dihtuje i sprecava kodenzaciju
koj jednih rodjaka ne viim budj
ali se oseca onaj ruzan miris na budj....
Tačno! U kućama gde ima i najmanje vlage (mahom starijim) kada se sve zaptije pojavi se buđ.
Dobro zaptivanje odgovara samo kućama bez imalo vlage!
 

Back
Top