EGZOTIČNI LJUBIMCI

gigule

Poznat
Poruka
7.262
...to nisu kuce i mace, nisu ni papagaji ili ribice...a ljudi ih drže kao ljubimce...
Vlsnici egzotičnih ljubimaca pišite o svojim ljubimcima...

Kako naši ljudi gledaju na vas i/ili vaše ljubimce...kakve su reakcije...
 
ja tj.moj tata ima rođake koji su vlasnici jednog cirkusa..pre izvesnog vremena hteli su da mu poklone jednog malog tigra...zamislite koja bi ja bila faca da se prosetam gradom vodeci tigra na uzici...samo ne znam cime bismo ga hranili?!?!?
znam da tigar nije bas egzoticna zivotinja ...ali ja bih bas volela da ga imam
 
:shock: :wink: kako nije egzotična? ej bre...
he he to je stvarno problem nahraniti ali ako živiš u stanu održavati stan čistim...mada istinu govoreći surovo je takvu životinju držati u stanu...ma generalno zatvorenu...



konkretno sam pri otvaranju ove teme
mislila na paukove, razne vodozemce i sl.
ali OK...dolazi u obzir sve što je neobično za nas...
 
Jedan moj poznanik je imao dva Tigra (mačiće mužjaka i ženku), držao ih čovek kod kuće dok nisu poderali nekog njegovog gosta ("ki p*der playboy"), i to sve na onu foru "ma neće oni, vidi kako su slatki i pitomi...." a "male mace" mali ffffrrrrrrr.... Srećom čovek je prošao skoro neogreban, ali bez garderobe!!! Prodade ih ovaj na brzinu nekom zoovrtu!!!
 
lasice

U prodavnici "Pet plus" u Balkanskoj ulici broj 36 u Beogradu, kako "Vreme" saznaje, mogu se kupiti neke od životinja koje su zaštićene zakonom: veverice i lasice. U prodavnici su 1. marta bile samo dve lasice, ali, kako je prodavačica rekla jednom od potencijalnih kupaca, uz kaparu se može nabaviti još. Cena jedne lasice je 10.000 dinara, a preporuka prodavačice je da se životinja hrani granulama koje se koriste za ishranu mačaka, kako ne bi napale vlasnika. Elvir Burazerović, PR Orke, kaže za "Vreme" da životinje treba da se hrane prirodnom hranom, dakle živim mesom, i da upravo sugestija prodavačice govori o tome da ih ne treba držati kao kućne ljubimce. Razlog za to je što čovek egzotičnim životinjama ne može da pruži adekvatne uslove za život u kojima bi one ispoljile prirodne oblike ponašanja. Burazerović dodaje da "Srbija ima dobra zakonodavna rešenja, ali uvek padamo na ispitu kada je u pitanju primena propisa. Imamo svega nekoliko ekoloških inspektora na republičkom nivou, a Ministarstvo za nauku, tehnologiju i zaštitu životne sredine je neefikasno i zbog toga imamo ovaj problem. Drugi razlog je niska svest stanovništva i nepoznavanje elementarnih propisa."
 
ljubitelj sam macaka, naravno i tzv velikih macaka, ali ne kapiram ljude koji misle da mogu da ih drze u kucnoj varijanti /bila je neka emisija pre nekih godinu dana o tome na b92, ne biste verovali sta sve amerima pada na pamet/. pazi kada je lik nastavio da drzi tigra u zadnjem dvoristi i nakon sto je prakticno ubio njegovu cerku, brrrrrrrrrrr, uzas.
kao to je njegov ljubimac. dno.


instinkt je nesto sto nema sanse da se zauzda.
 
interesuje me koliko ljudi se bavi egozticnim zivotinjama i sta mislite kako da se najuspesnije prosiri ovaj hobi?
ja se bavim vec duze vreme cuvanjem zivotinja ali jako sporo se siri pa me interesuje koliko ljudi znate da cuva tarantule,gustere, insekte?
hvala
 
mene zanimaju one tarantule a posebno kameleon,kuci imam limunovo drvo,pravo veliko i kalemljeno tako da bih mogla da mu napravim ogroman i divan prostor za ziveti...
Poshto se jako vezujem za zivotinje da li mi mozesh reci koliko dugo zive i kameleoni i tarantule?
I ako nije tajna poshalji mi cene kameleona na PM...
 
najbolje bi bilo da pogledate na sajtu kakoa se cuvaju. moj sajt je na mom profilu da ne ispadne da se reklamiram.a tamo ima puno tekstova pa procitajte.sto vam nije jasno mozete da pitate ili preko mail ili na pm.
inace nece moci kalemeon na limunu jer je otrovan odnosno nije ne otrpvan ima bocke itd....ali opet sve pise u cuvanju (deo sajta)
http://www.gekkogecko.co.yu/Cuvanje.htm evo pa procitajte...
cene zavise od trenutka....ako vas zanima slbodno mi pisite ali opet to nije tema za ovu diskusiju...
da li imate neku ideju kako da se dopre do sto vise ljudi kako bise terarstika propagirala?
@gt500 to nije bull to je shar pej 11 god star jedan od najstarijih u srbiji i najlepsih naravno...cacib pre mnogo mnogo godina :)
 
mene zanima da li je moguce dleiti letke po gradu (bg) jer to mi je sledeci korak. cilj promovisanje teraristike i hobija kao takvog...sta mislite otome.
ovde u nisu poprilicno znaju ljud,ne kaem svi ali moze dase dodje do info. ali je problem sto ljudi ovde stvarno imaju mnogo manje para...ne kazem da je meni problem jer imam preko 150 zivotinja ...ali drugim ljudima je teko prisutiti tarantulu od 30-35 E dok ljudi iz bg i vojvodine se oduseve jer su nailazili na skuplje....
ali kako god ja pokusavam da podignem "svesto" o ovom hobiju sljakajuci na netu... i ide ne mogu da kazem da nema ljudi koji zele da cuvaju ali to je jos jako malo.
sta mislis o sajtu?da li fali nesto?
predlog kritika?
 
gekkogecko:
najbolje bi bilo da pogledate na sajtu kakoa se cuvaju. moj sajt je na mom profilu da ne ispadne da se reklamiram.a tamo ima puno tekstova pa procitajte.sto vam nije jasno mozete da pitate ili preko mail ili na pm.
inace nece moci kalemeon na limunu jer je otrovan odnosno nije ne otrpvan ima bocke itd....ali opet sve pise u cuvanju (deo sajta)
http://www.gekkogecko.co.yu/Cuvanje.htm evo pa procitajte...
cene zavise od trenutka....ako vas zanima slbodno mi pisite ali opet to nije tema za ovu diskusiju...
da li imate neku ideju kako da se dopre do sto vise ljudi kako bise terarstika propagirala?
@gt500 to nije bull to je shar pej 11 god star jedan od najstarijih u srbiji i najlepsih naravno...cacib pre mnogo mnogo godina :)

Znam ja sta je bult a sta shar pej, mislim da sam jednom video na sajtu i BULLTERRIER-a - belog ali nije bitno, samo sam spomenuo......
 
Ima li neko one malo cudnije zivotinjice?Ja imam Leopard gekona.To je gustercic,zute boje sa tackicama!Zna li neko gde moze da se kupi jos nesto od tavih zivuljki?
 

Prilozi

  • gugi.jpg
    gugi.jpg
    85,5 KB · Pregleda: 14
Ja mislim da bi trebalo vise izlozbi da se organizuje, recimo kad se odrzava izlozba malih
zivotinja. :idea: Prosle godine kad je bila u Subotici mogao si da vidis ove e zivotinje, i to je bio najinteresantniji deo. Vec u Somboru i Novom sadu nisam video nista.Neznam ljude sta znaju gledati na obicnim golubovima , kokoskama itd. :sad: Mene vise iteresuje nesto novo nesto sto jos nisam imao. ;) Bilo je i odrzan kod nas izlozba egz zivotinja ali na zalost nisam stigao da odem jer slaba bila propaganda i kasno sam saznao.
Inace ti je sajt OK. :D
 

Back
Top